Napraw typowe problemy z urządzeniem Surface za pomocą zestawu narzędzi do diagnostyki powierzchni

Firma Microsoft wydaje poprawki i poprawki typowych problemów, z którymi borykają się laptopy Surface. Jednak tym razem firma opracowała dedykowane narzędzie diagnostyczne do urządzenia Surface. Następnym razem, gdy Surface zdecyduje się rozłączyć z tobą, uruchom Zestaw narzędzi do diagnostyki powierzchni. Zestaw narzędzi sprawdza typowe problemy z oprogramowaniem, stanem baterii, a także problemy związane ze sprzętem, to znaczy ewentualne.

Pełny zestaw narzędzi do diagnostyki powierzchni zajmuje około 15 minut. Jednak Microsoft twierdzi, że w niektórych przypadkach skanowanie może potrwać nawet godzinę. Jeśli więc chcesz, aby Twój Surface był jak nowy, cierpliwość jest kluczem. Cała seria tabletów Surface nie była dokładnie wolna od problemów, a na froncie oprogramowania pojawiło się sporo problemów. Na przykład problem ściemniania ekranu Surface Pro 4 lub problemy z Wi-Fi wykryte we wcześniejszej wersji systemu Windows 10.

Zestaw naprawczy diagnostyki powierzchni jest teraz dostępny w systemie Windows 10 S.

Wcześniejsze wersje Surface Diagnostic Toolkit były dostępne tylko w witrynie Microsoft. Jednak najnowsze urządzenie Surface działa w systemie Windows 10 S, który jest piaskownicą systemu Windows i nie pozwala użytkownikom instalować aplikacji, które nie znajdują się w Sklepie Windows. Nowy zestaw narzędzi do diagnostyki powierzchni jest teraz dostępny dla wszystkich urządzeń Surface, nawet nowego tabletu Surface z systemem Windows 10 S.

Microsoft sugeruje, aby użytkownicy Surface zainstalowali aktualizacje przed uruchomieniem diagnostyki. W każdym razie, jeśli problem nie zostanie rozwiązany, użytkownicy mogą zawsze zabrać urządzenie Surface do najbliższego sklepu Microsoft Store.

W powiązanej notatce Microsoft Surface wziął ogień za to, że nie uzyskał wysokiego wskaźnika indeksu naprawialności. Indeks jest wskaźnikiem tego, jak łatwo jest naprawić określone urządzenie, a Surface niefortunnie zawiódł w teście, oceniając zero. Nie, ten indeks nie jest związany z jakością wykonania i dotyczy jedynie łatwości napraw. Mamy nadzieję, że Microsoft rozwiązuje ten problem również dzięki rozwiązaniu.

Pobierz Surface Diagnostic Toolkit ze Sklepu Windows.

Link do głównej publikacji