Napraw to: Touchpad zawiesza się w systemie Windows 10, 8.1

Uaktualnienie systemu Windows 8 lub dowolnej poprzedniej wersji systemu Windows do Windows 10 i 8.1 może być bardzo dobrą rzeczą, ponieważ możesz mieć dostęp do wszelkiego rodzaju przydatnych aplikacji, ale jak zwykle możesz mieć pewne niezgodności i błędy w procesie, jeśli touchpad laptopów zawiesza się po aktualizacji do Windows 10, 8.1, to jest samouczek, który powinieneś przeczytać.
Windows 8.1 TouchPad zawiesza się
Touchpad może się zawiesić w systemie Windows 10 i 8.1, ponieważ może nie być zainstalowany niezbędny sterownik do prawidłowego działania w systemie Windows 8.1 lub być może sterownik zgodny z Windows 10 8.1 dla touchpada nie jest jeszcze dostępny na rynku. Niemniej jednak zobaczymy kilka wierszy poniżej kilku wskazówek, co możemy zrobić, aby naprawić touchpad, jeśli zawiesza się podczas korzystania z systemu operacyjnego Windows 8.1 i 10.

Jak naprawić touchpad, jeśli zawiesza się lub nie działa w systemie Windows 8.1

1. Pierwszą opcją, którą mamy, jest uruchomienie narzędzia do rozwiązywania problemów z systemem Windows 8.1:

 1. Naciśnij i przytrzymaj na klawiaturze przyciski „Windows” i „X”.
 2. Kliknij (lewy przycisk myszy) w „Panelu sterowania”.
 3. Kliknij (lewy przycisk myszy) na „Wyświetl według” w prawym górnym rogu okna, a następnie kliknij (lewym przyciskiem myszy) na „Duże ikony”.
 4. Kliknij (lewy przycisk myszy) na „rozwiązywanie problemów”.
 5. Kliknij (lewy przycisk myszy) ikonę „Wyświetl wszystko” po lewej stronie okna.
 6. Teraz wystarczy uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów „Sprzęt i urządzenia”, a system Windows 8.1 znajdzie i naprawi wszelkie problemy dotyczące urządzeń przenośnych.
 7. Uruchom ponownie komputer z systemem Windows 8.1 i sprawdź, czy touchpad działa teraz.

2) Drugą opcją jest sprawdzenie sterownika zgodnego z Windows 8.1:

W tym celu musisz uzyskać dostęp do witryny producenta i poszukać sterownika touchpada zgodnego z systemem Windows 8.1. Zainstaluj sterownik, jeśli go znajdziesz, i uruchom ponownie urządzenie Windows 8.1.

3) Trzecia opcja:

 1. Pobierz poprzedni sterownik dla touchpada na urządzenie z systemem Windows 7 lub poszukaj go na dysku CD laptopa i zainstaluj.
 2. Następnie uruchomimy tryb zgodności i ustawimy go jako sterownik Windows 7.
 3. Kliknij (prawym przyciskiem myszy) plik instalacyjny sterowników i wybierz z niego funkcję „Właściwości”.
 4. W oknie „Właściwości” kliknij (lewym przyciskiem myszy) zakładkę „Kompatybilność” przedstawioną w górnej części okna.
 5. Musisz zaznaczyć znacznik w funkcji „Uruchom ten program w trybie zgodności”.
 6. Kliknij (lewy przycisk myszy) w menu rozwijanym pod „Uruchom ten program w trybie zgodności” i kliknij (lewy przycisk myszy) w systemie Windows 7 lub innym systemie operacyjnym, dla którego masz sterownik.
 7. Kliknij (lewy przycisk myszy) na „OK” w dolnej części okna.
 8. Teraz uruchom plik wykonywalny sterownika i zainstaluj go tak, jak zwykle.
 9. Uruchom ponownie komputer z systemem Windows 8.1.
 10. Sprawdź, czy touchpad zawiesza się po ponownym uruchomieniu.

Jak naprawić problemy z touchpadem w systemie Windows 10

Jeśli występują problemy z touchpadem na laptopie z systemem Windows 10, można to łatwo naprawić. Musisz wypróbować wiele łatwych rozwiązań, które z pewnością rozwiążą ten problem. Byłyby to:

 • Ponownie zainstaluj sterownik touchpada
 • Zainstaluj najnowsze sterowniki
 • Przywróć do starszego sterownika
 • Włącz ELAN
 • Włącz usługę ETD
 • Użyj narzędzia do rozwiązywania problemów ze sprzętem
 • Ustaw touchpad na Bez opóźnienia
 • Odłącz inne urządzenia USB
 • Zmień opcje zarządzania energią
 • Uruchom skanowanie SFC

Jeśli już wiesz, jak wykonać te czynności, masz szczęście. Jeśli tego nie zrobisz, masz również szczęście, ponieważ mamy przewodnik krok po kroku dla każdej z tych poprawek do wypróbowania w tym dedykowanym artykule. Jeśli napotkasz problemy z funkcjonalnością kliknięcia lewym lub prawym panelem dotykowym, udało nam się napisać świetny przewodnik, aby rozwiązać ten problem.

Powyżej znajdują się cztery opcje, które musisz podjąć, aby naprawić problem z blokowaniem touchpada w systemie Windows 10, 8.1. Jeśli dowiemy się czegoś więcej na ten temat, poinformujemy Cię jak najszybciej. Również w przypadku jakichkolwiek przemyśleń na ten temat napisz do nas poniżej w sekcji komentarzy na stronie.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji