Napraw zawieszanie się systemu Windows 8.1 w „Finalizowaniu ustawień”

Czy masz problemy podczas próby zainstalowania systemu operacyjnego Windows 8.1? Jeśli nie uda Ci się bezpiecznie zakończyć kreatora instalacji lub jeśli wystąpią różne awarie w odpowiednich punktach flashowania, takich jak zawieszanie się ekranu podczas „Kończenia ustawień”, nie wahaj się i skorzystaj z naszych dedykowanych rozwiązań problemów.instalacja systemu Windows 8.1
W tej kwestii możesz w dowolnym momencie dowiedzieć się, jak zainstalować system Windows 8.1 w trybie offline, jak zastosować aktualizację bez korzystania z konta Microsoft Live lub jak przejść problem z zawieszaniem się „Dalej skonfigurujesz swoje konto”. Ponadto, sprawdzając poniższe wskazówki, możesz łatwo dowiedzieć się, jak rozwiązać problem, który pojawia się po otrzymaniu monitu „Finalizowanie ustawień”, który jest związany z ostatnim etapem procesu instalacji systemu Windows 8.1.

Jak widać, flashowanie systemu Windows 8.1 nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać; mimo że oprogramowanie układowe jest dystrybuowane bezpłatnie i można je w dowolnym momencie pobrać ze Sklepu Windows, coraz więcej użytkowników zgłasza różne problemy związane głównie z procesem instalacji. Z tego samego powodu postaramy się bezpiecznie rozwiązać wszystkie te problemy.

Jak naprawić zawieszanie się systemu Windows 8.1 w „Finalizowaniu ustawień”

Przede wszystkim, jeśli masz do czynienia z tym problemem, powinieneś upewnić się, że masz najnowsze sterowniki kompatybilne z urządzeniem i systemem Windows 8 lub Windows 8.1. Aby rozwiązać ten problem, przed rozpoczęciem operacji flashowania odinstaluj sterowniki; następnie uzyskaj dostęp do oficjalnej strony producenta i stamtąd pobierz najnowsze sterowniki do swojego laptopa, tabletu lub komputera. Zalecamy również pobranie tego narzędzia do aktualizacji sterowników, aby zrobić to automatycznie.

Teraz, jeśli to nie działa, spróbuj postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  • Zaleca się tymczasowe wyłączenie ochrony bezpieczeństwa — należy to zrobić, ponieważ programy antywirusowe i antymalware mogą zakłócać proces instalacji systemu Windows.
  • Wyłącz oprogramowanie narzędziowe do dysków, w tym narzędzia do nagrywania dysków DVD / CD lub programy do defragmentacji innych firm, których możesz używać na komputerze.
  • Przed aktualizacją do systemu Windows 8.1 należy zastosować wszystkie aktualizacje systemu Windows 8.
  • Jeśli do komputera podłączone są urządzenia zewnętrzne, przed rozpoczęciem operacji flashowania należy to samo odłączyć.
  • Twój dysk twardy musi być sprawdzony pod kątem błędów; w tym przypadku powinieneś uruchomić operację skanowania dysku — otwórz okno cmd i na tym samym typie „chkdsk / r / f”.

Stosując te wytyczne przed rozpoczęciem instalowania systemu Windows 8.1 na komputerze, będziesz w stanie zapobiec problemom, takim jak problem z blokowaniem ekranu „Finalizowanie ustawień”. Jeśli nadal masz problemy, nie wahaj się i podziel się z nami swoimi przemyśleniami, korzystając z poniższego pola komentarzy, a my pomożemy Ci jak najszybciej.

Link do głównej publikacji