Napraw błąd pamięci Counter Strike mniejszy niż 15 MB

Wszyscy uwielbiamy dobrą strzelankę FPS, zwłaszcza gdy możemy w nią grać online. A kiedy rozmawiamy o strzelankach FPS, Counter Strike nadal znajduje się wśród naszych najlepszych preferencji. Dlatego błędy systemowe, które mogą zepsuć grę Counter Strike, powinny zostać usunięte jak najszybciej. I dlatego dzisiaj szczegółowo opiszemy „Mniej niż 15MB dostępnej pamięci”I metody jego naprawy w systemie Windows 10 lub w poprzednich wersjach systemu operacyjnego Windows.

W większości sytuacji ten błąd nie jest tak naprawdę spowodowany brakiem pamięci. Najprawdopodobniej otrzymasz „Mniej niż 15MB dostępnej pamięciOstrzega nawet, gdy na komputerze jest wystarczająca ilość pamięci RAM lub pamięci systemowej. W rzeczywistości problem polega na opisaniu sytuacji niezgodności między platformą Windows a oprogramowaniem Counter Strike.

Proces rozwiązywania problemów musi więc rozwiązać ten problem niezgodności. Można to zrobić inaczej, w zależności od sytuacji — dlatego w kolejnych krokach postaramy się przejrzeć najczęstsze metody, które mogą naprawić błąd Counter Strike „Dostępna pamięć mniejsza niż 15 MB”.

Jak naprawić problem Counter Strike „Dostępna pamięć mniejsza niż 15 MB”

 1. Użyj domyślnego trybu zgodności z systemem Windows
 2. Upewnij się, że używasz najnowszej wersji Counter Strike
 3. Sprawdź aktualizacje systemu
 4. Poszukaj przestarzałych sterowników
 5. Ponownie zainstaluj Counter Strike

1. Użyj domyślnego trybu zgodności z systemem Windows

Jeśli więc nie możesz uruchomić Counter Strike z powodu błędu „Dostępna pamięć mniejsza niż 15 MB”, powinieneś spróbować naprawić usterkę, korzystając z wbudowanego trybu zgodności z systemem Windows:

 1. Przejdź do miejsca, w którym umieściłeś plik wykonywalny Counter Strike lub gdzie znajduje się skrót do gry.
 2. Kliknij tę ikonę prawym przyciskiem myszy.
 3. Z wyświetlonej listy kliknij Właściwości.
 4. Przełącz na Zgodność patka.
 5. Zaznacz pole „Uruchom ten program w trybie zgodności dla”.
 6. Wybierz opcję Windows XP SP2.
 7. Zapisz zmiany i uruchom ponownie system.
 8. Teraz Twoja gra powinna działać bez dalszych problemów.

2. Użyj najnowszych plików do gry Counter Strike

Jeśli Twoja gra jest nieaktualna lub niektóre z jej poprawek nie zostały poprawnie zaktualizowane, możesz napotkać ten błąd Counter Strike „Dostępna pamięć mniejsza niż 15 MB”. Rozwiązaniem jest więc pobranie najnowszych plików z gry i zastąpienie plików zapisanych na komputerze (na przykład użytkownicy zgłosili, że pakiet depositfiles.com/files/7165571 powinien zastąpić oryginalny plik hw.dll w CS home informator).

Jeśli nie wiesz, skąd pobrać te łaty do swojej wersji Counter Strike, innym rozwiązaniem jest ponowna instalacja gry od początku — jeśli to zrobisz, pamiętaj o zachowaniu wszystkich ostatnich zapisów. Oczywiście po ponownym zainstalowaniu gry upewnij się, że pobierasz plik wykonywalny zgodny z systemem Windows.

 • Przeczytaj także: Poprawka: Counter Strike: Global Offensive Issues w systemie Windows 10

3. Sprawdź dostępność aktualizacji systemu

Nawet jeśli jest to mało prawdopodobne, aktualizacja systemu może automatycznie rozwiązać błąd „Dostępna pamięć mniejsza niż 15 MB”. Sprawdź, czy są dostępne nowe aktualizacje systemu Windows:

 1. wciśnij Win + I klawisze skrótu w celu uruchomienia Ustawień systemowych.
 2. Od Ustawienia systemowe Kliknij Aktualizacja Bezpieczeństwo.
 3. Przełącz na Aktualizacja systemu Windows tab i zastosuj wszelkie oczekujące łatki.sprawdź dostępność aktualizacji systemu Windows 10
 4. Opcjonalnie: jeśli gra Counter Strike przestała działać po zastosowaniu nowej aktualizacji systemu Windows, możesz ręcznie usunąć tę poprawkę w celu naprawienia błędu — przejdź do sekcji Windows Update, jak pokazano powyżej, i kliknij link „Wyświetl historię aktualizacji zainstalowanych”; w następnym oknie po prostu wybierz łatki aktualizacji, które chcesz usunąć z komputera.

4. Poszukaj przestarzałych sterowników

Nieaktualny sterownik może powodować problemy ze zgodnością na komputerze. W związku z tym należy upewnić się, że wszystkie sterowniki działają poprawnie. Oto na przykład, jak zaktualizować sterowniki graficzne na komputerze:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Start systemu Windows.
 2. Z wyświetlonej listy kliknij przycisk „Menadżer urządzeńWpis.Menedżer urządzeń Windows 10
 3. W Menedżerze urządzeń znajdź wpis swojego Karty graficzne i przedłużyć to.
 4. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy sterownik karty graficznej i wybierz „Aktualizuj sterownik”.
 5. Po zakończeniu zamknij wszystko i uruchom ponownie system Windows 10.
 6. Teraz Twoja gra powinna znów działać płynnie.

5. Ponownie zainstaluj Counter Strike

Jak już wspomniano, błąd „Dostępna pamięć mniejsza niż 15 MB” jest związany z problemem niezgodności. Dobrym rozwiązaniem jest odinstalowanie gry z komputera, a następnie jej ponowna instalacja — oczywiście powinieneś otrzymać wersję Counter Strike, która została zoptymalizowana pod kątem konkretnej platformy Windows. Gdy to zrobisz, wszystko będzie działać jak urok.

Więc masz to; w ten sposób możesz z powodzeniem naprawić błąd „Dostępna pamięć mniejsza niż 15 MB”, który nie pozwala grać w Counter Strike na komputerze z systemem Windows 10. Jeśli masz pytania lub chcesz podzielić się z nami swoimi doświadczeniami, nie wahaj się i wypełnij poniższy formularz komentarzy.

Link do głównej publikacji