Napraw błąd niebieskiego ekranu śmierci VIDEO_TDR_ERROR [PEŁNY PRZEWODNIK]

Błędy niebieskiego ekranu śmierci, takie jak VIDEO_TDR_ERROR, mogą powodować wiele problemów na komputerze z systemem Windows 10. Te błędy będą ponownie uruchamiać komputer za każdym razem, gdy się pojawią, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak je naprawić.

Jak naprawić błąd BSoD VIDEO_TDR_ERROR

Video_tdr_error to stosunkowo częsty błąd niebieskiego ekranu, który może pojawić się na dowolnym komputerze. Mówiąc o tym błędzie, użytkownicy zgłosili następujące problemy:

 • Video_tdr_error Windows 7, Windows 8.1 — Ten błąd może pojawić się w dowolnej wersji systemu Windows i zgłosili go zarówno użytkownicy Windows 8.1, jak i 7. Nawet jeśli nie używasz systemu Windows 10, możesz zastosować większość naszych rozwiązań w swojej wersji systemu Windows.
 • Błąd wideo tdr nvlddmkm sys, dxgkrnl.sys — Czasami ten błąd podaje nazwę pliku odpowiedzialnego za awarię. Gdy dowiesz się, który plik spowodował awarię, przy odrobinie badań możesz łatwo znaleźć problematyczne oprogramowanie lub urządzenie.
 • Błąd tdr wideo Nvidia, AMD, Geforce — Ten błąd może być spowodowany przez sterowniki karty graficznej i zarówno użytkownicy Nvidii, jak i AMD zgłosili ten problem. Jednak powinieneś być w stanie rozwiązać ten problem, po prostu aktualizując sterowniki.
 • Błąd niebieskiego ekranu wideo tdr, BSOD — Jest to błąd niebieskiego ekranu i, podobnie jak każdy inny błąd BSOD, spowoduje awarię komputera. Powinieneś być jednak w stanie to naprawić za pomocą jednego z naszych rozwiązań.
 • Błąd wideo tdr podczas uruchamiania, nie uruchamia się — Wielu użytkowników zgłosiło ten problem podczas uruchamiania. Jest to duży problem, ponieważ komputer nie będzie w ogóle mógł się uruchomić, a jeśli tak, pamiętaj o usunięciu ustawień podkręcania i sprawdź, czy to pomoże.

Rozwiązanie 1 — Zainstaluj najnowsze aktualizacje systemu Windows

Instalowanie aktualizacji systemu Windows ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i stabilności systemu. Windows 10 ma kilka problemów z pewnym oprogramowaniem i sprzętem, a czasem te problemy mogą powodować pojawienie się VIDEO_TDR_ERROR.

Aby zapobiec pojawianiu się tego i innych błędów BSOD, zalecamy skorzystanie z usługi Windows Update i pobranie najnowszych poprawek do systemu Windows 10. Wiele z tych aktualizacji oferuje nowe funkcje, ale jest też wiele poprawek błędów związanych zarówno ze sprzętem, jak i oprogramowaniem, dlatego jeśli chcesz, aby Twój komputer był bezpieczny i wolny od błędów, zdecydowanie zalecamy częste instalowanie najnowszych aktualizacji.

Czasami możesz przegapić ważną aktualizację z powodu pewnych błędów, ale zawsze możesz sprawdzić aktualizacje ręcznie, wykonując następujące czynności:

 1. naciśnij Klawisz Windows + I aby otworzyć Aplikacja ustawień.
 2. Po otwarciu aplikacji Ustawienia przejdź do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
  Błąd wideo tdr podczas uruchamiania
 3. Teraz kliknij Sprawdź aktualizacje przycisk.
  Video_tdr_error Windows 8.1

System Windows sprawdzi dostępne aktualizacje i automatycznie pobierze je w tle. Po pobraniu aktualizacji zostaną one zainstalowane automatycznie, gdy tylko uruchomisz ponownie komputer. Po zaktualizowaniu systemu Windows problem powinien zostać rozwiązany.

Rozwiązanie 2 — Zaktualizuj sterowniki

Twój system operacyjny w dużej mierze opiera się na sterownikach do pracy ze sprzętem, a jeśli jakiś sterownik jest przestarzały, brakuje go lub jest uszkodzony, system Windows 10 nie będzie w stanie rozpoznać tego sprzętu i go użyć. Aby naprawić tego rodzaju błędy, zaleca się aktualizację sterowników i możesz to zrobić bezpośrednio w Menedżerze urządzeń, wykonując następujące kroki:

 1. naciśnij Klawisz Windows + X na klawiaturze, aby otworzyć Menu zaawansowanego użytkownika. Wybierz Menadżer urządzeń z listy.
  Błąd tdr wideo dxgkrnl.sys
 2. Po otwarciu Menedżera urządzeń zlokalizuj sterownik, który chcesz zaktualizować, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Uaktualnij sterownik.
  Video_tdr_error Windows 7, Windows 8.1
 3. Wybierz Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika i pozwól systemowi Windows 10 pobrać odpowiedni sterownik.
  Błąd wideo tdr nvlddmkm sys
 4. Powtórz te kroki dla wszystkich sterowników, które chcesz zaktualizować.

Niektórzy użytkownicy twierdzą, że użycie Menedżera urządzeń do aktualizacji sterowników nie jest najskuteczniejszą metodą, ponieważ Menedżer urządzeń nie zawsze pobiera najnowszych sterowników, dlatego wielu użytkowników sugeruje ręczną aktualizację sterowników.

Ręczna aktualizacja sterowników nie jest trudna, a wszystko, co musisz zrobić, to odwiedzić witrynę internetową producenta sprzętu i pobrać najnowsze sterowniki urządzenia. Użytkownicy zgłaszali problemy ze sterownikiem Ethernet Nforce, więc najpierw zaktualizuj ten sterownik, a następnie przejdź do wszystkich innych sterowników.

Jeśli chcesz naprawić awarie i błędy BSOD, ważne jest, aby zaktualizować wszystkie sterowniki. Ręczna aktualizacja sterowników jest długim i żmudnym procesem, dlatego warto skorzystać z oprogramowania do aktualizacji sterowników, które automatycznie pobiera wszystkie niezbędne sterowniki.

 • Rozwiązanie 3 — Zainstaluj ponownie sterowniki ekranu

  Czasami błąd VIDEO_TDR_ERROR BSOD może być spowodowany przez sterowniki karty graficznej, a aby go naprawić, musisz ponownie zainstalować sterowniki karty graficznej. Najprostszym sposobem na usunięcie sterowników karty graficznej jest użycie narzędzia Display Driver Uninstaller. Jest to darmowe narzędzie, które odinstaluje sterownik karty graficznej oraz wszelkie pliki i wpisy rejestru związane z kartą graficzną.

  Po odinstalowaniu sterownika karty graficznej musisz odwiedzić witrynę producenta karty graficznej i pobrać najnowsze sterowniki karty graficznej. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że najnowsze sterowniki karty graficznej mogą powodować pojawienie się tego błędu, dlatego warto zainstalować starszą wersję sterowników i sprawdzić, czy to rozwiąże problem.

  Rozwiązanie 4 — Usuń ustawienia podkręcania

  Błąd wideo tdr AMD

  Podkręcając swój sprzęt możesz uzyskać lepszą wydajność, ale jeśli ustawienia podkręcania nie są stabilne, możesz spowodować pojawienie się błędu niebieskiego ekranu śmierci VIDEO_TDR_ERROR. Aby naprawić ten i wszelkie inne błędy BSOD spowodowane przetaktowaniem, zalecamy usunięcie wszystkich ustawień podkręcania.

  Kilku użytkowników zgłosiło, że naprawili problem, po prostu zmieniając częstotliwość pamięci RAM. Według nich zmienili częstotliwość pamięci RAM z 2400 MHz na 1600 MHz, co rozwiązało problem.

  Niewielu użytkowników zgłosiło, że udało się naprawić ten błąd, podkręcając rdzeń o 50, więc możesz również spróbować tego. Musimy wspomnieć, że podkręcanie i podkręcanie może być potencjalnie niebezpieczne, dlatego należy zachować szczególną ostrożność.

  Rozwiązanie 5 — Oczyść komputer i sprawdź zasilanie

  Błąd BSOD VIDEO_TDR_ERROR może czasem pojawić się, jeśli komputer się przegrzewa, dlatego zalecamy wyczyszczenie go z kurzu. Pył może czasami zatykać wentylatory procesora graficznego lub procesora i powodować ich przegrzanie, dlatego bardzo ważne jest sprawdzenie temperatury i oczyszczenie komputera za pomocą sprężonego powietrza.

  Jeśli komputer jest czysty z kurzu, ale błąd nadal występuje, sprawdź zasilacz. Jeśli zasilacz jest uszkodzony lub nie może wytworzyć wystarczającej mocy, być może trzeba go wymienić na nowy.

  Rozwiązanie 6 — Sprawdź, czy nie ma wadliwego sprzętu

  Błędy niebieskiego ekranu śmierci mogą czasami być spowodowane wadliwym sprzętem, dlatego zalecamy sprawdzenie, czy pamięć RAM działa poprawnie. Jeśli twoja pamięć RAM nie stanowi problemu, najprawdopodobniej przyczyną sprzętową jest karta graficzna, więc również ją sprawdź. Niewielu użytkowników zgłosiło, że problem został spowodowany przez kontroler Ethernet i według nich jedynym rozwiązaniem było zainstalowanie nowej karty Ethernet.

  VIDEO_TDR_ERROR Błąd niebieskiego ekranu śmierci zwykle jest powodowany przez twoją kartę graficzną, ale możesz go łatwo naprawić za pomocą jednego z naszych rozwiązań.

  Rozwiązanie 7 — Użyj przywracania systemu

  Czasami może pojawić się błąd VIDEO_TDR_ERROR z powodu zainstalowanych aplikacji lub aktualizacji systemu Windows. Jeśli ten problem zaczął się ostatnio pojawiać, być może będziesz w stanie go naprawić, wykonując Przywracanie systemu.

  Jeśli nie znasz, Przywracanie systemu to przydatna funkcja, która pozwala przywrócić system do wcześniejszego stanu. W ten sposób możesz rozwiązać wiele problemów związanych z oprogramowaniem na komputerze. Aby wykonać Przywracanie systemu, musisz wykonać następujące czynności:

  1. Uruchom ponownie komputer kilka razy podczas sekwencji rozruchowej, aby zmusić komputer do wykonania automatycznej naprawy.
  2. Teraz wybierz Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane> Przywracanie systemu.
  3. Wybierz swoją nazwę użytkownika i wprowadź hasło do konta.
  4. Pojawi się teraz okno Przywracania systemu. Kliknij Kolejny przycisk, aby kontynuować.
   Błąd wideo tdr Nvidia
  5. Pojawi się lista dostępnych punktów przywracania. Jeśli to możliwe, zaznacz opcję Pokaż więcej punktów przywracania. Teraz wybierz żądany punkt przywracania i wybierz Kolejny.
   Błąd niebieskiego ekranu wideo tdr

  Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby przywrócić komputer. Po przywróceniu komputera sprawdź, czy problem nadal występuje. Jeśli nie, oznacza to, że problem został spowodowany przez aplikację lub sterownik innej firmy. Aby zapobiec pojawianiu się tego problemu, zalecamy uważne monitorowanie swoich aktualizacji.

  Windows 10 zazwyczaj automatycznie instaluje aktualizacje systemu i sterowników, a czasami aktualizacja może powodować pojawienie się tego problemu. Jeśli problem pojawi się ponownie, sprawdź, czy został zainstalowany sterownik lub aktualizacja.

  Jeśli tak, musisz przywrócić system ponownie i zablokować automatyczne instalowanie aktualizacji przez system Windows. Ponadto zaleca się również blokowanie aktualizacji sterowników przez system Windows.

Link do głównej publikacji