Najważniejsze funkcje systemu Windows 7, które zostały usunięte z systemu Windows 10

Mamy prawie dziewięć lat i wiele nowych systemów operacyjnych Windows 10 jest dalekich od wydania Windows 7. Dziewięć lat to ogromny okres technologiczny, a Windows nie jest inny. W ciągu tych dziewięciu lat Microsoft zmienił wiele wbudowanych funkcji systemu Windows, aw tym artykule przedstawimy te najbardziej godne uwagi.
Windows 7 zawiera aplikacje wind8app

Funkcje systemu Windows 7 nie są już dostępne w systemie Windows 10

Gadżety na komputery

Prawdopodobnie pierwszą rzeczą, którą zauważysz, poza zmianami interfejsu użytkownika, po włączeniu komputera po raz pierwszy po przejściu z systemu Windows 7 na Windows 10 jest to, że nie ma już dostępnych gadżetów pulpitu. W rzeczywistości Microsoft nie usunął tej funkcji tylko z systemu Windows 10, ponieważ użytkownicy systemu Windows 7 nie mogą również pobierać gadżetów z Internetu.

Microsoft stwierdził, że główną przyczyną tego jest luka w zabezpieczeniach, którą niosą gadżety. Prawdopodobnie najpopularniejszy i najczęściej używany gadżet na komputery, Sticky Notes, jest nadal dostępny, ale jako samodzielna aplikacja.

Jeśli nadal chcesz przywrócić gadżety pulpitu do swojego systemu operacyjnego, istnieje wiele pakietów gadżetów pulpitu, które możesz pobrać na swój komputer. Aby uzyskać więcej informacji o tym, co przynosi każdy pakiet i skąd go pobrać, możesz sprawdzić następujące przewodniki:

  • Najlepsze gadżety na komputer z systemem Windows 10 do pobrania
  • Pobierz i zainstaluj GadgetsPack systemu Windows 10 z łatwością

Przejrzystość paska zadań

Wygląda na to, że Microsoft naprawdę lubi bawić się paskiem zadań Windows i jego przezroczystością. Motywy Aero były dostępne w systemie Windows 7, ale zostały zastąpione interfejsem Metro w Windows 8. Ponadto we wcześniejszych wersjach podglądu technicznego systemu Windows 10 można było dostosować przezroczystość paska zadań, ale od wersji 9901 ta opcja ma został usunięty.

Na razie w podglądzie technicznym systemu Windows 10 możesz ustawić tylko jednolity kolor paska zadań. Ponieważ jednak prawdopodobnie w przyszłości pojawi się wiele kompilacji, istnieje szansa, że ​​Microsoft zdecyduje się przywrócić tę funkcję. Ponadto Aero jest jedną z najczęściej głosowanych funkcji w systemie Windows 10 i przekonamy się, czy Microsoft rzeczywiście jest gotowy przywrócić przezroczystość do systemu Windows 10.

Od czasu do czasu różne błędy powodują, że pasek zadań systemu Windows 10 staje się przezroczysty. Jeśli chcesz, aby pasek zadań był trwale przezroczysty, możesz zainstalować TranslucentTB.

Biblioteki

Biblioteki nie są całkowicie usuwane z systemu, ale są domyślnie wyłączone. Wielu uważa, że ​​powodem tego jest cel Microsoftu, aby zwiększyć wykorzystanie integracji z chmurą OneDrive. Wyłączenie bibliotek spowoduje, że użytkownicy będą zapisywać swoje pliki w OneDrive, zamiast w bibliotekach.

Jest to prawdopodobnie część planu Microsoftu polegającego na zjednoczeniu wszystkich platform w jednym systemie operacyjnym. Jeśli jednak chcesz korzystać z bibliotek, nadal możesz je włączyć, przeczytaj o tym w naszym artykule o bibliotekach.

centrum mediów Windows

Microsoft Windows Media Center był pomysłem krótkotrwałym, ponieważ był dostępny tylko w systemie Windows 7. Nie został całkowicie usunięty z systemu Windows 8, ponieważ użytkownicy mogli go kupić. I wygląda na to, że nie powróci w Windows 10, ponieważ ta funkcja nie jest w ogóle dostępna w kompilacjach Przeglądu technicznego Windows 10 i końcowych wersjach Windows 10.

Ale jeśli naprawdę brakuje Ci tej funkcji systemu Windows, możesz ją przywrócić, wykonując kilka drobnych poprawek, ale nie jest to zalecane, ponieważ zainstalowanie programu Windows Media Center w podglądzie technicznym systemu Windows 10 uniemożliwi otrzymywanie przyszłych aktualizacji i kompilacji.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest pobranie odtwarzacza multimedialnego w pełni obsługiwanego przez system operacyjny. Oto niektóre z najlepszych takich narzędzi:

  • Najlepsze wieloplatformowe odtwarzacze multimedialne do użycia
  • Pobierz BSPlayer na Windows 10, 8: Jeden z najlepszych odtwarzaczy multimedialnych
  • Pobierz VLC Desktop na Windows 10, 8.1, 7 [najnowsza wersja]

Ocena doświadczenia systemu Windows

Ocena wydajności systemu Windows zapewnia ogólną ocenę wydajności komputera, uruchamiając różne testy w tle. W tych testach oceniono procesor, szybkość pamięci, kartę graficzną i szybkość transferu danych na komputerze. Został nawet usunięty w systemie Windows 8 i nie widzimy żadnych oznak jego powrotu w systemie Windows 10.

Ale Windows prawdopodobnie dokonał właściwego kroku, usuwając tę ​​funkcję, ponieważ nie była przydatna do niczego konkretnego, a także wykorzystywała dodatkowe zasoby podczas przeprowadzania testów doświadczenia.

Istnieje również kilka innych funkcji usuniętych w systemie Windows 10, takich jak przeprojektowany niebieski ekran, ulepszona kontrola rodzicielska lub zmienione opcje tworzenia kopii zapasowych. Podsumowując, Microsoft kontynuował ewolucję Windows z ciągłymi ulepszeniami i zmianami systemu. Microsoft podjął dobrą decyzję, usuwając niektóre funkcje, a niektóre funkcje mogą być nadal obecne w systemie Windows, od Ciebie zależy, czy podejmiesz decyzję.

Pomimo ciągłych starań Microsoftu prawie 40% wszystkich użytkowników systemu Windows woli korzystać z systemu Windows 7. Gigant z Redmond niedawno uruchomił nową kampanię uaktualnienia systemu Windows 10, mając nadzieję przekonać użytkowników systemu Windows 7 do przejścia na system Windows 10.

Teraz, jeśli chcesz zainstalować najnowszą wersję systemu operacyjnego Windows 10, najpierw musisz zainstalować KB4457139. Ta aktualizacja przygotowuje komputer do procesu aktualizacji, pomagając w płynniejszej instalacji systemu Windows 10.

Jeśli zmienisz zdanie i chcesz wrócić do systemu Windows 7 po aktualizacji do systemu Windows 10, postępuj zgodnie z instrukcjami wymienionymi w tym przewodniku.

Link do głównej publikacji