Najlepsze oprogramowanie anty-keylogger do usuwania keyloggerów

Keyloggery to oprogramowanie zaprojektowane do rejestrowania naciśnięć klawiszy i działań na komputerze stacjonarnym lub laptopie. Na przykład mogą rejestrować otwarte i zamknięte aplikacje, drukować aktywność lub kopiować zawartość schowka. Nielegalne oprogramowanie keyloggera jest czasami zawarte w złośliwym oprogramowaniu. Istnieją jednak również bardziej uzasadnione programy keyloggera przeznaczone do celów biznesowych.

Oprogramowanie anty-keylogger wykrywa i usuwa keyloggery. Będą przynajmniej szyfrować naciśnięcia klawiszy, aby oprogramowanie keyloggera było mało przydatne dla nikogo. Jako takie, programy przeciwdziałające keyloggerowi można uznać za rodzaj oprogramowania antywirusowego. Zaznaczają jednak i usuwają całe oprogramowanie keyloggera, niezależnie od tego, czy są legalne, czy nie. Poniżej znajduje się pięć skutecznych programów anty-keylogger dla systemu Windows.

Najlepsze oprogramowanie anty-keylogger do zainstalowania na komputerze

Zemana AntiLogger (sugerowany)

Zemana AntiLogger to wysoko oceniane oprogramowanie anty-keylogger dla systemu Windows, którego sprzedaż detaliczna wynosi obecnie 25,95 USD, ale przed zakupem możesz wypróbować 15-dniową wersję próbną programu. To nie tylko wykrywa keyloggery, usuwa je i poddaje kwarantannie. Szyfruje również naciśnięcia klawiszy, aby dalej pokonać keyloggery. Zemana AntiLogger zapewnia skanowanie w czasie rzeczywistym i umożliwia użytkownikom rozpoczynanie skanowania w poszukiwaniu bardziej szczegółowych plików i folderów. Użytkownicy mogą również zaplanować głębokie skanowanie systemu, które dokładnie skanuje komputery w poszukiwaniu keyloggerów.

  • Pobierz teraz bezpłatną wersję Zemana AntiLogger

Keylogger Detector

Keylogger Detector nie jest tak skuteczny jak Zemana AntiLogger, ale zapewnia solidną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem keylogger. Pojedyncza, regularna licencja na program jest dostępna w cenie 19,95 USD w witrynie wydawcy. To oprogramowanie zapobiegające keyloggerowi pozwala użytkownikom poddawać kwarantannie i usuwać oprogramowanie keyloggera, ale nie zapewnia szyfrowania za pomocą naciśnięcia klawisza. Za pomocą tego programu możesz również skanować pliki i foldery w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania. Nie obejmuje jednak opcji planowania skanowania. Niemniej jednak, dzięki głębokiemu systemowi i skanowaniu w czasie rzeczywistym, Keylogger Detector jest nadal silnym pakietem zapobiegającym keyloggerowi.

Ghostpress

Ghostpress to darmowe oprogramowanie anty-keylogger, które możesz dodać do systemu Windows, naciskając przycisk Pobieranie przycisk na stronie programu. Chociaż może się to wydawać względnie podstawowym programem przeciw keyloggerom w porównaniu z niektórymi z najlepszych zastrzeżonych pakietów, oprogramowanie skutecznie ukrywa twoje naciśnięcia klawiszy przed keyloggerami. Kolejną zaletą tego oprogramowania jest to, że jest przenośny, dzięki czemu można go uruchamiać z urządzeń USB. Ghostpress ma konfigurowalny widget, który daje użytkownikom przydatny skrót do wyłączania lub włączania trybu ochrony. Ponadto użytkownicy mogą dodawać wyjątki oprogramowania do białej listy.

KeyScrambler

KeyScrambler to oprogramowanie zapobiegające keyloggerowi, które ma zarówno wersję darmową, jak i Premium, która jest obecnie w sprzedaży detalicznej ze zniżką 44,99 USD. Wersja Personal zabezpiecza tylko naciśnięcia klawiszy w przeglądarkach, ale KeyScrambler Premium jest bez wątpienia jednym z najlepszych programów do szyfrowania klawiatury. Oprogramowanie szyfruje naciśnięcia klawiszy w 300 niezależnych aplikacjach dzięki 128-bitowemu szyfrowaniu Blowfish i 1024-bitowemu RSA. Ponadto KeyScrambler szyfruje również naciśnięcia klawiszy w czasie rzeczywistym, dzięki czemu proces szyfrowania można zobaczyć w zielonym polu, tak jak na migawce bezpośrednio poniżej. Jednak program nie poddaje kwarantannie ani nie usuwa programów rejestrujących naciśnięcia klawiszy ani nie zawiera żadnych narzędzi skanujących. Niemniej jednak jest to nadal doskonałe narzędzie do szyfrowania za pomocą naciśnięcia klawisza.

Strzeżony identyfikator Premium

Guarded ID Premium jest kompatybilny z platformami Windows 7, 8.1 i 10 oraz macOS i sprzedaje za 19,99 USD. Jest to również oprogramowanie anty-keyloggerowe ograniczone do szyfrowania za pomocą naciśnięcia klawisza. Posiada 256-bitowy kod szyfrujący klasy wojskowej, który obejmuje USB, Bluetooth i międzynarodowe klawiatury. Ten program zawiera CryptoColor, który zapewnia wizualną weryfikację w celu podkreślenia, jakie dane szyfruje. Oprogramowanie nie tylko szyfruje, ale także blokuje złośliwe oprogramowanie zgarniające ekrany. Brakuje jednak narzędzi do skanowania i nie usuwa programów rejestrujących naciśnięcia klawiszy.

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma szczególnie szerokiej gamy programów anty-keylogger dla systemu Windows. To tylko niektóre z bardziej skutecznych programów anty-keyloggerowych, które zapewniają szyfrowanie klawiszy i narzędzia skanujące. Pamiętaj, że oprogramowanie antywirusowe usunie również złośliwe oprogramowanie keylogger.

Link do głównej publikacji