Włącz pełny ekran w Microsoft Edge za pomocą tego prostego polecenia

Microsoft dodał tryb pełnoekranowy do Edge w Windows 10, ale nie dodał opcji do programu ani nawet nikomu o tym nie powiedział. Jest to dziwne, biorąc pod uwagę, że od czasu przejścia z systemu Windows 8 na Windows 10 użytkownicy narzekali na brak trybu pełnoekranowego dla przeglądarki Microsoft Edge, który byłby w stanie działać w podobny sposób, jak tryb pełnoekranowy Internet Explorera z poprzedniego systemu operacyjnego.

Tryb pełnoekranowy opisany w Internet Explorerze w Windows 8 usunął wszystkie ikony programów i umożliwił przejrzyste i czyste przeglądanie. Kiedyś było to bardzo skuteczne, zwłaszcza gdy użytkownicy przełączali się w tryb tabletu na urządzeniu dotykowym, takim jak Surface Pro.

Tej konkretnej funkcji brakuje obecnie w systemie Windows 10 i jest to jedno z najczęściej zgłaszanych przez użytkowników żądań. Centrum opinii w systemie Windows 10 jest zalane tym tematem, a około 4900 użytkowników komentuje ten pomysł.

Pierwszy raz wspomniany

Ukryta funkcja została wspomniana w poście na Reddicie przez użytkownika o nazwie Phantasm1337 po tym, jak przez pewien czas korzystał z trybu pełnoekranowego i zdał sobie sprawę, że nikt o nim nie wiedział.

Ponowne przesyłanie, odkąd mój ostatni post został usunięty przez bota. To tak proste, jak naciśnięcie Shift + Windows + Enter. Natychmiast wyświetla pełny ekran dowolnej aplikacji, w tym Microsoft Edge. Nie sądziłem, że większość z nich nie była znana, ale zdałem sobie sprawę, że stało się to po przeczytaniu skarg na ten temat.

Okazuje się, że wystarczy nacisnąć jednocześnie klawisze Shift, Windows i Enter na klawiaturze, aby uzyskać prawidłowy tryb pełnoekranowy. Ten sam skrót wydaje się działać w przypadku większej liczby aplikacji dla systemu Windows 10 wykonanych w formacie aplikacji UWP.

Większość użytkowników już zdaje sobie sprawę z niezdolności Microsoftu do prawidłowego komunikowania funkcji i funkcjonalności, ale ukrywanie tej konkretnej funkcji jest dość mylące, biorąc pod uwagę jej popularność.

Link do głównej publikacji