Najlepsze gry na system Windows 8, 10 niezależne do pobrania ze sklepu

Mówi się, że Windows Store konkuruje z Google Play na Androida, choć na razie musimy przyznać, że możliwości aplikacji na Microsoft są mniejsze niż na Google. Ale Windows Store nadrabia zaległości, ponieważ coraz więcej programistów jest „zapraszanych” do dostarczania nowych platform i aplikacji dla użytkowników i fanów Windows 8. W tej kwestii możemy zauważyć, że na przykład ostatnio wzrosła liczba aplikacji indie do gier dostępnych w Windows Store. Z tych samych powodów podczas wierszy od dołu postaram się wskazać 10 najlepszych gier na system Windows 8 Indie dostępnych na tablet lub laptop.
Windows 8 niezależnych gier
Ale czym jest gra niezależna i jak możemy odróżnić taką aplikację od klasycznej? Odnosząc się do gier niezależnych, myślimy o niezależnych grach wideo. Zasadniczo gra niezależna to aplikacja opracowana przez osoby lub małe zespoły, która nie ma oficjalnego wsparcia finansowego. Zatem tego rodzaju narzędzia są tworzone z pasji i przez użytkowników, którzy chcą dzielić się swoją pasją ze społecznością Microsoft. Niestety, jak można zauważyć, w Microsoft, a zwłaszcza w Windows Store, mamy ograniczone możliwości, jeśli chodzi o niezależne gry wideo. Jest to również główny powód, dla którego Windows Store ma mniej aplikacji w porównaniu do Google Play lub iOS, gdzie większość dostarczanych narzędzi jest opracowywana przez osoby prywatne, a nie przez oficjalnych wydawców gier wideo.

Czytaj także: Uruchomiono aplikację Kobo eReader na Windows 8, pobierz teraz

Jeśli chcesz przetestować najlepsze gry niezależne dla systemu Windows 8, które są obecnie dostępne, nie wahaj się i sprawdź recenzję poniżej. Spróbuję opisać tylko gry, które uzyskały ocenę 4 lub więcej gwiazdek i aplikacje, które zrobiły na mnie wrażenie, a także moi koledzy. Lista jest uzupełniana losowo, ponieważ naprawdę trudno powiedzieć, która gra jest pierwsza na liście 10 najlepszych. Ponieważ jednak większość narzędzi jest bezpłatna (lub są dostępne wersje próbne dla każdej aplikacji), przetestuj je, aby uzyskać właściwy pogląd na ten sam temat.

Doom and Destiny

Doom and DestinyJest to jedna z najpopularniejszych gier niezależnych dostępnych na platformie Windows 8 i Windows 8.1. Gra została niedawno wprowadzona na Windows 8 i obecnie ma 5 gwiazdek w Windows Store. Doom and Destiny to fajna gra, na którą możesz wydać wiele z nas, grając w kampanie dla jednego gracza. Będziesz walczył z ponad 300 rodzajami wrogów, zdobywając doświadczenie i ucząc się nowych umiejętności walki. Grafika jest oczywiście przyzwoita, ale nie wybitna, ponieważ przecież mówimy o grze wideo 2D, opracowanej przez niezależnych użytkowników. Jeśli chcesz go wypróbować, możesz pobrać bezpłatną wersję próbną lub kupić Doom and Destiny ze Sklepu Windows za nie więcej niż 3,49 USD.

Zagrożenia w Griff

Zagrożenia w GriffGriff Dangers in Mettle vs. Metal to świetna i niesamowita niezależna gra wydana niedawno w Windows Store. To przewijana w bok gra akcji, w której możesz sterować śmiesznym robotem, który musi walczyć z wrogami. Przeciwnicy będą silniejsi podczas każdej sesji gry, więc twoje umiejętności bojowe nie zostaną przetestowane. Ta gra na pewno sprawi Ci przyjemność, a także wciągnie, ponieważ musisz wykonać wiele misji. Możesz pobrać Griff Dangers ze Sklepu Windows za 1,49 USD, dostępna jest również bezpłatna wersja próbna aplikacji.

Gra niezależna

Gra niezależnaJak sama nazwa wskazuje, mamy kolejną niezależną grę dla użytkowników Windows 8 i Windows 8.1. Niezależna gra w wciągającej aplikacji do automatycznego biegania, w której możesz biegać, skakać, strzelać i huśtać się, próbując wyeliminować wszystkich wrogów. Gra jest całkiem fajna, ponieważ oferuje świetną grafikę i łatwą do zarządzania grę. Spędzisz wielu z nas, próbując pokonać swój najlepszy wynik, a także odblokować nowe przedmioty, umiejętności i światy. Możesz zainstalować grę Indie na dowolnym tablecie lub urządzeniu z systemem Windows 8 za pośrednictwem Windows Store za jedyne 1,99 USD.

Soul Runner

Soul RunnerNiezależna gra podobna do poprzednio opisanej aplikacji to Soul Runner. Jeśli więc lubisz biegać, nie robiąc nic innego, ta aplikacja będzie dla Ciebie idealna. Gra jest w pewien sposób stresująca, ponieważ jako narzędzie do automatycznego uruchamiania będziesz nieustannie starał się wyprzedzić swoje osiągnięcia. Więc ustanawiaj nowe najlepsze wyniki, dziel się nimi ze znajomymi i staraj się nie wydawać zbyt wiele naszych na tę grę. Soul Runner jest dostępny za darmo w Windows Store.

Ucieczka z drogi

Ucieczka z drogiCzy lubisz stare bajki o modzie? Ta gra będzie dla Ciebie idealna. Road Runner Escape to zabawna gra na urządzenia z systemem Windows 8 i Windows 8.1. Aplikacja jest odpowiednia dla wszystkich użytkowników — dla małych i oczywiście starszych. Zasadniczo, na tym narzędziu Twoim celem jest pomoc Road Runnerowi w ucieczce z Wile E. Coyote — jak? Oczywiście przez bieganie; dlatego spróbuj użyć sztuczek, aby zobaczyć, jak Wile E. Coyote jest jeszcze jednym oszukanym i ustanowić nowy najlepszy wynik za każdym razem. Możesz pobrać Road Runner Escape za darmo z Windows Store.

Czytaj także: Top 10 gier RPG z Windows 8 do grania

Crush-A-Zombie

Crush-A-ZombieKolejna wciągająca gra, podobna do tych opisanych powyżej, to Crush-A-Zombie. Mimo, że Crush-A-Zombie ma ograniczenia wiekowe (16+), nie masz się o co martwić, ponieważ Twoim zadaniem jest zniszczenie zombie przez dotknięcie każdego stworzenia. Musisz więc spróbować zabić jak najwięcej zombie, aby uzyskać nowe wysokie wyniki. Jeśli przegapisz więcej niż 3 zombie, będziesz musiał zacząć wszystko od początku, więc ta gra jest dość podobna do aplikacji auto-runner pod względem operacji motywujących. Crush-A-Zombie można pobrać w dowolnym momencie za darmo z Windows Store.

Indie Bingo

Indie BingoJest to bardzo prosta niezależna gra dla systemu Windows 8 i Windows 8.1, którą można pobrać bezpłatnie ze Sklepu Windows. Możesz wypróbować tę grę, jeśli chcesz zagrać w coś innego pod względem własnego osądu, a nie możliwości nagrywania, aby biegać szybciej lub zabijać zombie. Indie Bingo jest więc w pewnym sensie podobne do Sudoku, ponieważ musisz uważać i zastanowić się, jaki będzie twój następny ruch. Będziesz grał przeciwko komputerowi, a zwycięzcą będzie ten, który jako pierwszy przekreśli 5 rzędów, kolumn lub przekątnych.

Spadające niebo

Spadające nieboFalling Sky to zręcznościowa gra 5 gwiazdek w Windows Store. Gra oferuje prostą rozgrywkę z podstawową grafiką. Twoim celem będzie zdobycie jak najwyższego poziomu poprzez skakanie / wspinanie się po spadających klockach — dlatego jest to gra platformowa / logiczna z niekończącą się rozgrywką. Możesz także grać w nią za pomocą klawiatury lub ekranu dotykowego tabletu lub urządzenia z systemem Windows 8. Falling Sky jest dostępny za darmo, więc możesz go pobrać w dowolnym momencie ze Sklepu Windows.

Nie przestawaj działać

Don't Stop RunningJeśli chcesz zagrać w uzależniającą grę, gra Don’t Don’t Stop może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Gra oferuje nieskończoną grę biegacza (która polega zasadniczo na kliknięciu lub stuknięciu ekranu, aby podskoczyć i uniknąć wpadnięcia w lawę poniżej), więc nie ma wiele do powiedzenia na ten temat. Użytkownicy, którzy go przetestowali, bardzo doceniają aplikację Don’t Don’t Stop, ponieważ aplikacja otrzymała 4 gwiazdki od społeczności Windows 8. Przetestuj to sam i staraj się wyprzedzić istniejące wysokie wyniki — zrób to za darmo, przechodząc do Windows Store.

Feed The Zombie

Feed The ZombieW tę niezależną grę Windows 8 może grać cała rodzina. Nie martw się, nie ma ograniczeń wiekowych, a grafika nie zawiera nieodpowiednich treści, takich jak krew lub inne podobne rzeczy. Musisz tylko pomóc zombie w znalezieniu pożywienia. Aby to zrobić, musisz dotknąć lub w kierunku jedzenia zombie, aby pomóc mu go znaleźć. Masz 30 sekund, aby nakarmić zombie tyloma myszami, ile zdołasz. Jeśli Ci się spodoba, możesz pobrać Feed The Zombie ze Sklepu Windows; cena gry to 1,49 USD.

Czytaj także: Aplikacje Instagram dla systemu Windows 8: najlepsze w użyciu

Są to najbardziej cenione niezależne gry na Windows 8, które są obecnie dostępne w Windows Store. Przetestuj gry z góry, a następnie spróbuj uzupełnić listę własnymi ulubionymi aplikacjami. Skorzystaj również z naszych poprzednich recenzji, aby dowiedzieć się, które są najlepszymi grami RPG dla systemu Windows 8 lub które są najlepszymi tabletami z systemem Windows 8, na których możesz w nie grać.

Link do głównej publikacji