12 najlepszych programów do tworzenia płyt DVD do tworzenia doskonałych treści wideo

Tworzenie DVD to proces łączenia obrazów, tekstu, muzyki, animacji, automatycznego odtwarzania i innych ustawień w surową zawartość wideo, w celu stworzenia i wyprodukowania gotowego produktu DVD wideo, który można oglądać lub przesyłać strumieniowo na różne urządzenia.

Taki proces wymaga najlepszych Oprogramowanie do tworzenia płyt DVD które obsługują nie tylko tworzenie, ale także edycję wideo, aby ostrożnie i twórczo tworzyć idealny produkt.

Każdy w branży tworzenia i produkcji treści wideo poświadczy proces tworzenia płyty DVD, który zwykle stanowi ostatnią część postprodukcji, jako ostateczny element tego procesu.

Na pewno możesz robić świetne filmy za pomocą urządzenia, np. Smartfona lub tabletu, ale jeśli chcesz udostępnić film specjalnie dużej grupie odbiorców, np. W mediach społecznościowych, potrzebujesz dobrego oprogramowania do jego tworzenia.

Po zakończeniu tworzenia treści wideo można udostępniać online lub odtwarzać je na różnych urządzeniach i odtwarzaczach multimedialnych lub na dyskach flash USB.

Dostępnych jest mnóstwo profesjonalnych narzędzi do tworzenia płyt DVD, dzięki którym można sformatować i opanować ukończone wideo. Oto najlepsze, czego możesz użyć w 2017 roku.

Najlepsze oprogramowanie do tworzenia płyt DVD dla komputerów z systemem Windows

 1. CyberLink Power Director
 2. Filmora
 3. DVD-lab
 4. Pinnacle Studio
 5. ADOBE Premiere Elements
 6. Styler DVD
 7. Flick DVD
 8. Bombono DVD
 9. Wondershare
 10. DVD Author Plus
 11. Studio wideo
 12. MAGIX Movie Edit PRO

1. CyberLink Power Director (zalecane)

Oprogramowanie do tworzenia płyt DVD

Jeśli chcesz uzyskać wideo najwyższej jakości, nie ma mowy o szukaniu podejrzanego narzędzia, które nie ma najnowszych funkcji przyjaznego interfejsu użytkownika. Właśnie tam wkracza CyberLink Power Director.

To oprogramowanie do tworzenia płyt DVD jest potężne, inteligentne i spełnia obietnice. Funkcje obejmują możliwość przechwytywania scen pod różnymi kątami za pomocą MultiCam Designer, tworzenia płyt i udostępniania online, dzięki czemu można produkować wideo na CD / DVD i Blu-ray, a następnie publikować je w mediach społecznościowych, płynniej wyświetlać podgląd dzięki silnikowi renderowania TrueVelocity i szybciej produkcja niż inne narzędzia autorskie.

Jedną z nowo dodanych funkcji jest Inteligentna korekcja kolorów, która analizuje wideo i dostosowuje oświetlenie, nasycenie i kolory w celu uzyskania spójnego wyglądu całego materiału na wypadek, gdybyś nagrał go w różnych ustawieniach. Kolejną nową funkcją jest ekspresowa gradacja kolorów ze stołami przeglądowymi, która jest szybkim sposobem na dopasowanie materiału wideo z różnych źródeł w celu uzyskania określonego efektu.

Użyj programu Video Collage Designer, aby połączyć do siedmiu różnych klipów w jeden kolaż, lub popraw kolory wideo za pomocą funkcji TrueTheater Color, która optymalizuje barwy i intensywność, zapewniając realistyczny wygląd wideo.

Inne narzędzia, których możesz użyć, to projektant do przejścia, tytuł, maska ​​i motywy, a także projektant PiP (obraz w obrazie) do nakładania animowanych obiektów na wideo. To narzędzie pozwala również tworzyć filmy 360º i bezproblemowo dodawać do nich tytuły, a także używać projektanta widoków, aby wykorzystywać filmy 360º w standardowych projektach wideo.

Do wyboru są różne pakiety, w tym pakiet Ultimate Suite, pakiet podróżny, pakiet ślubny i pakiet wakacyjny (możesz go użyć w okresie świątecznym, aby przechwytywać filmy z efektami świątecznymi i szybkimi szablonami).

— Pobierz teraz darmową wersję Power Director

 • Przeczytaj także: 3 najlepsze 360-stopniowe kamery dronów do uchwycenia każdego szczegółu

2. Filmora (sugestia)

Oprogramowanie do tworzenia płyt DVD

Po przeczytaniu jego nazwy wiesz, że to oprogramowanie do tworzenia płyt DVD zwiększy zawartość wideo. Upraszcza proces edycji wideo dzięki takim funkcjom, jak drgania aparatu, precyzyjne sterowanie prędkością, mieszanie i nieprzezroczystość PiP, nakładki klatek oraz magazyn efektów z dużą ilością filtrów, elementów animowanych i innych nowoczesnych efektów wideo.

Jest nowoczesny, łatwy w obsłudze i ma zachwycająco intuicyjny wygląd, który zmieni Cię w świetny edytor wideo. Funkcje twórcze obejmują filtry, nakładki graficzne, tekst, tytuły, elementy ruchu (przeciągnij i upuść), przejścia i nieodpłatną muzykę z biblioteki.

Inne funkcje lub narzędzia, których można użyć do tworzenia niesamowitych historii wideo, to obsługa plików GIF, usuwanie szumów, strojenie kolorów, przesuwanie i powiększanie, obsługa edycji 4K, odtwarzanie wsteczne do odtwarzania klipów wstecz oraz importowanie zdjęć i klipów z mediów społecznościowych.

Zaawansowane funkcje obejmują PiP, mikser audio, zielony ekran do zmiany tła i tworzenia efektów specjalnych za pomocą narzędzia kluczowania Chroma, nagrywanie ekranu na ekranie komputera i kamery internetowej, podzielony ekran do odtwarzania wielu klipów jednocześnie, tabele przeglądowe 3D, wideo stabilizacja w celu wyeliminowania efektów drgań aparatu, separacja dźwięku w celu oddzielenia dźwięku od filmu i osobnej edycji oraz przesunięcie pochylenia, między innymi.

— Pobierz teraz bezpłatną wersję Filmora

 • Przeczytaj także: 5 najlepszych programów do nagrywania wideo w wysokiej rozdzielczości

3. DVD-lab

Oprogramowanie do tworzenia płyt DVD

To oprogramowanie do tworzenia dysków DVD oferuje różnorodne opcje szablonów, w przeciwieństwie do innych pakietów autorskich, które oferują ograniczone i restrykcyjne szablony, które niekoniecznie są przydatne lub odpowiednie w różnych sytuacjach.

Mając to na uwadze, DVD-lab stworzyło oprogramowanie do tworzenia treści, które zapewnia profesjonalny, ale nowoczesny interfejs, przyjazny dla użytkownika i łatwy w użyciu, dający swobodę kreatywności i tworzenia filmów, które chcesz.

Występuje w 3 różnych wersjach, z których każda ma własne unikalne funkcje: DVD-lab Standard, Studio i PRO2. Wersja standardowa to podstawowe oprogramowanie do tworzenia płyt DVD z solidnym interfejsem i elastycznością, natomiast wersja Studio, która została wycofana, ale jest nadal dostępna, jeśli nadal musisz jej używać.

Wersja PRO2 jest wysoce zalecana jako zamiennik wersji Studio. Dzięki PRO2 otrzymujesz wszystkie funkcje drogiego oprogramowania do tworzenia, przyjazny i łatwy w użyciu interfejs, a jego cena jest tak przystępna, aby każdy mógł uzyskać do niego dostęp i z niego korzystać. DVD-lab jest lekki i szybki pod względem przewijania wideo i dodawania rozdziałów.

Funkcje obejmują opcję nagrywania DVD, możliwość zwiększania ścieżek audio, dodawanie Odtwarzaj wszystko i Powrót do menu, zintegrowane tworzenie menu, moduł połączeń, automatyczne trasowanie przycisków menu, obsługę MPEG2 i MPA, AC3, DTS i LCPM dla dźwięku.

Wymagania systemowe obejmują 2 GB pamięci RAM, 1 GB wolnego miejsca na dysku, procesor 1 GHz lub szybszy, Windows XP / Vista / 7 i rozdzielczość ekranu 1024 × 768 lub wyższą. Utwórz wideo w zaledwie 10 minut dzięki DVD-lab.

Pobierz DVD-lab

 • Przeczytaj także: Oprogramowanie do edycji wideo dla systemu Windows 10 dla początkujących

4. Pinnacle Studio

Pinnacle Studio

To oprogramowanie do tworzenia płyt DVD ma nazwę, która odpowiada jego zaletom — jest szczytem niesamowitości tworzenia filmów. Dzięki temu narzędziu otrzymujesz zaawansowany edytor wideo, kreatywną kontrolę z nieograniczonymi możliwościami poprawiania kolorów i dodawania efektów, narzędzia kalibru do edycji wielu kamer i wideo na podzielonym ekranie, muzykę bez tantiem i lektora, które oferują potężne opcje audio, a ponadto możesz nagrać wideo na dyski lub przesłać do mediów społecznościowych i wyeksportować do większości głównych formatów plików.

Najnowsze wersje mają nowy intuicyjny interfejs użytkownika, który usprawnia proces edycji wideo i szybki dostęp do narzędzi dzięki mocy i precyzji, wideo na podzielonym ekranie, funkcję przeciągnij i upuść, efekty malowania, aby przekształcić wideo w scenariusz, taki jak animacja ruchu, przeciągnij i upuść filtry, zmiany kształtu między klipami, ulepszona edycja 360 stopni, efekt NewBlue, aby dodać nacisk z selektywnym ustawieniem ostrości, koloru i odcienia.

Możesz także przechwytywać ekrany na żywo, używać ponad 2000 efektów, usuwać zniekształcenia, prostować horyzont i dodawać tekst 3D do swoich filmów z opcjami pochylania. to narzędzie oferuje 30-dniową przepustkę all-access do StudioBacklot.tv, gdzie można uzyskać mnóstwo szkoleń, bezpłatną bibliotekę zapasów i nową zawartość Pinnacle Studio.

Uzyskaj Pinnacle Studio

5. Elementy programu ADOBE Premiere

Oprogramowanie do tworzenia płyt DVD

Jest tak wiele fajnych rzeczy, które możesz zrobić ze swoimi filmami, ale potrzebujesz zaufanego, solidnego oprogramowania do tworzenia płyt DVD, aby to zrobić. Dlatego ADOBE Premiere Elements został opracowany.

To innowacyjne narzędzie do tworzenia treści ma wiele zalet dla Ciebie, użytkownika. Od pomocy w łatwym organizowaniu filmów, poprzez edycję krok po kroku, inteligentną edycję i tworzenie oszałamiających, ale udostępnianych wspomnień wideo, będziesz mówić o mieście, gdy ludzie zdobędą twoje treści.

W szczególności możesz sortować filmy według daty, oznaczać i znajdować filmy według osób, miejsc i wydarzeń, zamrażać klatki za pomocą tytułów ruchomych, tworzyć zabawne efekty odbicia, naprawiać materiał z kamery akcji, tworzyć animowane posty w mediach społecznościowych, tworzyć fajne tytuły z dramatyczne efekty, stwórz charakterystyczny wygląd i dodaj odrobinę koloru, aby uzyskać natychmiastowy efekt w swoich filmach.

Możesz także tworzyć efekty w zwolnionym tempie, wyodrębniać zdjęcia z surowego materiału wideo, korzystać z funkcji inteligentnego przycinania, aby wyrzeźbić złe części i pozostawić dobre, wyraźne zamglone fragmenty, zremiksować muzykę z biblioteki i opowiadać oszałamiające historie z zawartością . ADOBE Premiere Elements ma bibliotekę ponad 50 partytur muzycznych i 250 efektów dźwiękowych.

Narzędzie może wydawać się skomplikowane, ale dodawanie klipów, przejść i efektów w celu tworzenia żywych i oszałamiających historii jest tak proste, jak przeciąganie i upuszczanie. Możesz także ulepszać klipy teksturami i kolorami z innego klipu, dodawać linie podpisu i prawa autorskie jako znak wodny, a nawet tworzyć kolaże.

Jeśli potrzebujesz pomocy, narzędzie e-Live w programie ADOBE Premiere Elements rozwiąże problem.

Zdobądź ADOBE Premiere Elements

 • Przeczytaj także: 7 najlepszych animowanych lirycznych programów wideo do użycia

6. DVD Styler

Oprogramowanie do tworzenia płyt DVD

Jest to bezpłatne, wieloplatformowe oprogramowanie do tworzenia płyt DVD, które pomaga tworzyć profesjonalne filmy. Jego funkcje obejmują możliwość tworzenia i nagrywania filmów, interaktywne menu, wstępnie zainstalowane i gotowe do użycia szablony, pokaz slajdów, obsługę głównych formatów plików, takich jak AVI, MP4, MPEG, OGG, WMV, MPEG-2, MPEG- 4, MOV, MP3, MP2 i wiele innych.

Umieszcza także pliki w różnych formatach, ma przyjazny interfejs użytkownika z funkcją przeciągania i upuszczania, a także można kopiować obiekt z menu lub całego menu, dodawać wiele ścieżek audio i napisów, importować pliki obrazów do tła lub umieszczać obiekty graficzne na ekranie menu.

Należy jednak zachować ostrożność, ponieważ to oprogramowanie do tworzenia dysków DVD jest dostarczane z bezpłatnym oprogramowaniem dodatkowym, dlatego ważne jest, aby zainstalować go poprawnie lub po prostu pobrać jego wersję przenośną.

Pobierz DVD Styler

7. DVD Flick (bezpłatny)

Oprogramowanie do tworzenia płyt DVD

To oprogramowanie do tworzenia płyt DVD jest proste, ale potężne i może pobierać z komputera wiele plików wideo i przekształcać je w treści o jakości DVD do odtwarzania na dowolnym odtwarzaczu multimedialnym.

Za pomocą tego narzędzia możesz dodawać ścieżki audio, napisy, menu, nagrywać filmy na dyskach i jest to całkowicie bezpłatne — nie zawiera oprogramowania reklamowego, spyware ani ograniczeń.

Obsługuje ponad 45 formatów plików wideo, ponad 60 kodeków wideo i ponad 40 kodeków audio. Możesz także tworzyć rozdziały i automatycznie obliczać szybkość transmisji projektu, aby sprawdzić utratę jakości.

Uzyskaj DVD Flick

 • Przeczytaj także: 5 najlepszych podwodnych kamer 360 ° do kupienia

8. Bombono DVD

Oprogramowanie do tworzenia płyt DVD

Chociaż nie wiemy co Bombono oznacza, wiemy, co może dostarczyć, i to dobrze! Oprogramowanie do tworzenia płyt DVD Bombono jest przeznaczone dla komputerów osobistych i ma łatwy i przejrzysty interfejs użytkownika.

Funkcje obejmują świetną przeglądarkę wideo z osią czasu i monitorem, edytor menu WYSIWYG, miniatury na żywo, obsługę przeciągania i upuszczania, transkodowanie z różnych formatów plików, takich jak AVI, MOV, MPEG4 i wiele innych.

Posiada również menu ruchu z napisami, a także można utworzyć obraz ISO lub nagrać wideo bezpośrednio na dysk. Możesz także importować filmy z płyt. Korzystaj z bezpłatnej pomocy technicznej za pośrednictwem poczty e-mail oraz bezpłatnych aktualizacji i poprawek błędów za pomocą tego narzędzia.

Zdobądź DVD Bombono

9. Otwórz DVD

Oprogramowanie do tworzenia płyt DVD

Jest to otwarte, nowoczesne i wieloplatformowe oprogramowanie do tworzenia płyt DVD, które pomaga tworzyć proste, ale profesjonalne treści wideo.

Dzięki temu możesz utworzyć płytę DVD w dowolnym obsługiwanym formacie, tworzyć menu, przyciski kierunkowe, filmy z rozdziałami, a także ustawić sekcje w odtwarzanych filmach.

Możesz także edytować i generować dyski DVD z dowolnego systemu operacyjnego, takiego jak Windows, tworzyć statyczne menu z dowolnym dźwiękiem, używać animowanych menu, używać wewnętrznego konwertera dla dowolnego formatu pliku wideo i ustawiać znaczniki rozdziałów na osi czasu, ustawiać segmentowane fragmenty wideo, a nawet ustawić obrazy tła lub filmy.

Inne funkcje obejmują dostosowanie koloru i krycia lub podświetlanie przycisków oraz ustawianie rozdzielczości wideo.

Uzyskaj Open DVD

 • Przeczytaj także: Miksuj pliki audio i wideo za pomocą tych wspaniałych aplikacji

10. Wondershare

Oprogramowanie do tworzenia płyt DVD

To oprogramowanie do tworzenia dysków DVD umożliwia tworzenie dysków DVD i Blu-ray za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Jego funkcje obejmują nagrywanie filmów na dyski i dyski Blu-ray, pełną zgodność z Windows 10, funkcję przeciągnij i upuść, obsługę większości głównych formatów, w tym AVI, MP4, MPG, MPEG, 3GP, WMV, HD MOV, HD WMV, MTS, i HD MKV wśród wielu innych. użyj wbudowanego edytora, aby dodać efekty edycyjne, takie jak obrót, przycinanie i przycinanie plików wideo, dodawanie obrazów i znaków wodnych w celu identyfikacji, przejścia zdjęć i dodawania efektów muzyki w tle.

Jest wyposażony w 40 bezpłatnych statycznych i dynamicznych szablonów menu DVD, a także umożliwia superszybkie przeglądanie i nagrywanie dysków DVD i Blu-ray. To narzędzie jest bezpieczne, ma wsparcie techniczne 24/7 o każdej porze dnia i nocy oraz gwarancję zwrotu pieniędzy z bezpłatnego okresu próbnego.

Po zakupie jesteś objęty 30-dniową gwarancją.

Uzyskaj Wondershare

11. DVD Author Plus

Oprogramowanie do tworzenia płyt DVD

Za pomocą tego oprogramowania do tworzenia dysków DVD możesz tworzyć kopie zapasowe zawartości wideo, chronić ważne informacje, tworzyć superszybkie dyski DVD, a nawet tworzyć obrazy ISO dowolnej płyty DVD lub CD.

Jest w 100% bezpieczny i pozwala tworzyć płyty, które odtwarzają się natychmiast, odczytują i konwertują większość głównych formatów wideo, wybierają inną jakość wideo i formaty kodowania dźwięku, nagrywają dyski audio lub wideo, kopiują i kasują natychmiast, zapisują na dyskach takich jak CD- R, CD-RW, DVD-R, DVD + R, DVD-RW, DVD-RAM i DVD + RW. Obsługuje również format dwuwarstwowy i podwójną warstwę DVD = R.

Możesz automatycznie weryfikować dane po nagraniu, nagrywać inne dyski podczas pracy na innych programach, a także jest lekki i bardzo łatwy w użyciu. Jest dostępny jako narzędzie typu open source, ale obecnie obsługuje tylko system operacyjny Windows.

Uzyskaj DVD Author Plus

12. Studio wideo

Oprogramowanie do tworzenia płyt DVD

To oprogramowanie do tworzenia płyt DVD reklamuje się jako najlepsze narzędzie do edycji wideo. Nowo dodane funkcje obejmują pełną edycję 360 stopni, obsługę filmów portretowych, ulepszoną animację poklatkową, efekty do wybranych obszarów z maskami, efekty warstw, grę z szybkością i efekty klipów wstecz.

Dzięki temu narzędziu możesz być tak kreatywny, jak chcesz i wyrazić swoją kreatywność dzięki ponad 2000 dostosowywalnych efektów, z precyzyjną edycją HD, edycją 4K, intuicyjnym przepływem pracy od szablonów do edycji na osi czasu oraz uzyskać wsparcie dla popularnych formatów wideo.

To nagradzane oprogramowanie pozwala łączyć zdjęcia, filmy i audio, dodawać efekty, ulepszać grafikę i klipy, dostosowywać efekty, tworzyć wysokiej jakości filmy i nadal udostępniać w mediach społecznościowych lub nagrywać na płyty. Jest łatwy w użyciu i obsługuje najnowsze technologie.

Pobierz Studio wideo

 • Przeczytaj także: 6 najlepszych programów do kopiowania dźwięku na PC

13. MAGIX Movie Edit PRO

Oprogramowanie do tworzenia płyt DVD

Dzięki 15-letniej nagradzanej edycji wideo, to narzędzie do tworzenia płyt DVD pozwala tworzyć unikalne, ale oszałamiające treści wideo, z jego wysokiej jakości efektami, łatwą obsługą i funkcjami, którym nie można się oprzeć.

Skorzystaj z funkcji tego narzędzia, takich jak optymalizacja kolorów, stabilność drgań aparatu, dodawanie podkładu muzycznego z ponad 200 ścieżkami multimedialnymi od prawdziwych muzyków oraz efektów do użycia, superszybka wydajność i kontrola precyzji, szybka i łatwa storyboard, wybór scen i przejścia. Możesz dodawać nagrania ze smartfonów, aparatów cyfrowych lub kamer.

Obsługuje większość głównych formatów wideo i ma wiele efektów, takich jak zwolnione tempo, eksplozja kolorów, tytuły filmowe i ponad 1500 efektów u podstaw, a także sklep w aplikacji, jeśli chcesz więcej.

Inne funkcje obejmują panoramowanie i powiększanie, usuwanie szumów i wiatru, stabilizację obrazu Mercalli dla wstrząsających materiałów wideo, zmieniające się prędkości, definicję kąta padania, narzędzie Shot Match do nadawania filmom wyglądu ulubionych filmów lub możesz nadać jednolity wygląd wszystkim filmy bez względu na oświetlenie, w którym je wziąłeś. Możesz także utworzyć własny znaczek wideo, który zostanie umieszczony na filmie.

Uzyskaj MAGIX Movie Edit PRO

Co należy wziąć pod uwagę, szukając najlepszego oprogramowania do tworzenia płyt DVD

Zanim zdecydujesz się na użycie oprogramowania do tworzenia dysków DVD, oto kilka czynników, które pomogą Ci podjąć świadomą decyzję:

 • Narzędzia do edycji: szukaj oprogramowania do tworzenia płyt DVD, które oferuje nie tylko narzędzia do tworzenia, ale także narzędzia do edycji i inne, z których możesz korzystać, takie jak podział rozdziałów, dźwięk przestrzenny i menu przyjazne dla użytkownika.
 • Opcje nagrywania DVD: dobre oprogramowanie do tworzenia płyt DVD będzie zawierało opcję nagrywania filmów na płycie DVD, oprócz narzędzi do tworzenia i edycji.
 • Łatwość użycia i szybka dostawa: jest to ważna funkcja, zwłaszcza jeśli jesteś nowicjuszem lub chcesz zbudować DVD od zera. Proces ten może być żmudny, zniechęcający i czasochłonny, więc dobre oprogramowanie do tworzenia płyt DVD sprawi, że wszystko stanie się łatwe, a interfejs będzie przyjazny dla użytkownika bez użycia narzędzi i funkcji.
 • Wbudowane samouczki: są one niezbędne, szczególnie tam, gdzie trzeba coś zrozumieć. Jeśli znajdziesz oprogramowanie do tworzenia dysków DVD z samouczkami w interfejsie, jest ono chętne.
 • Darmowe wersje próbne: większość oprogramowania do tworzenia płyt DVD ma bezpłatne wersje próbne, dzięki czemu możesz sprawdzić jego funkcje i skorzystać z ograniczonego zestawu narzędzi, które pomogą Ci podjąć decyzję. Jeśli podoba Ci się ten, który wybrałeś na podstawie bezpłatnego okresu próbnego, pobierz go lub kup i bądź kreatywny.

Mamy nadzieję, że znalazłeś swój najlepszy wybór w oprogramowaniu do tworzenia płyt DVD. Podziel się z nami w sekcji komentarzy poniżej, a jeśli jest jakaś konkretna, którą uważasz za pominiętą, daj nam również znać.

Link do głównej publikacji