Najlepsze 4 oprogramowanie do obsługi wirtualnych dysków dla systemu Windows 10

Wygląd płyty CD był rewolucyjną rzeczą w historii komputerów, ponieważ w końcu mogliśmy przechowywać znaczną ilość informacji na małym i łatwym do przenoszenia obiekcie. Następnie próbowaliśmy znaleźć metodę, która może całkowicie skopiować zawartość płyty CD i zapisać ją w innym miejscu. Tak wyglądały obrazy ISO. Nawet Microsoft używa obecnie obrazów ISO, więc ta technologia wciąż ma duży zakres zastosowań.

Nie zapomnij dodać białej listy do naszej witryny. Powiadomienie nie zniknie, dopóki tego nie zrobisz.

Nienawidzisz reklam, my to rozumiemy. My także. Niestety, jest to jedyny sposób, abyśmy nadal dostarczali znakomitą zawartość i wskazówki, jak rozwiązać największe problemy techniczne. Możesz wesprzeć nasz zespół 30 członków w kontynuowaniu ich pracy, umieszczając naszą listę na białej liście. Wyświetlamy tylko kilka reklam na stronie, nie utrudniając dostępu do treści.

Dodam twoją stronę do białej listy, nie obchodzi mnie to

Aby stworzyć te obrazy, potrzebujesz do tego dedykowanego oprogramowania, które można znaleźć bezpłatnie w Internecie. ISO można nagrać na nową płytę CD lub DVD, a nawet na dysk flash USB, aby szybciej zainstalować inne oprogramowanie lub system operacyjny. Inną cechą obrazów ISO jest to, że zachowuje się jak prawdziwy dysk. Przekonuje komputer, aby zachowywał się z tego rodzaju plikiem jako dyskiem fizycznym.

Oprogramowanie, które otrzymuje tego rodzaju pliki, nazywa się oprogramowaniem napędu wirtualnego, ponieważ nie ma fizycznej obsługi informacji, wszystkie dane są przechowywane w pamięci komputera. Oto lista najlepszych programów do obsługi napędów wirtualnych dostępnych całkowicie za darmo dla systemu Windows 10.

Narzędzia demona

Capture1
Daemon Tools jest jednym z weteranów tej domeny, ponieważ jest on obecny na rynku od ponad 15 lat i ma w tej chwili największą liczbę użytkowników. Jest dostępny w 4 wersjach, które co miesiąc przyciągają 3 miliony użytkowników.

Najpopularniejszą wersją jest Daemon Tools Lite, która również jest jedyną wersją bezpłatną. Jest uważany za jeden z najlepszych programów tego rodzaju, ponieważ może wykonywać operacje na dowolnym znanym typie pliku obrazu i może emulować do 4 urządzeń DTS + SCSI + HDD. Wersja Lite ma 3 rodzaje licencji: Licencja komercyjna, Licencja osobista, Licencja bezpłatna w różnych cenach.

Licencja komercyjna jest przeznaczona dla instytucji i programistów, ponieważ jest to jedna z najbardziej kompletnych wersji Lite z nieograniczoną liczbą instalacji. Każda aktualizacja zostanie wykonana automatycznie, a Ty będziesz mieć dedykowane wsparcie techniczne od programistów. Możesz kupić tę wersję za 14,90 $ z oficjalnej strony.

Licencja osobista pozwala zainstalować oprogramowanie na 3 komputerach, na których będziesz otrzymywać bezpłatną aktualizację za każdym razem, gdy będziesz potrzebować, i będziesz korzystać z pomocy technicznej 24/7. Możesz mieć tego rodzaju licencję tutaj za 4,90 $.

Darmowa licencja jest podstawową formą oprogramowania, która może wykonywać większość operacji, ale nie otrzymasz wsparcia technicznego od programistów i musisz zaakceptować dużą liczbę reklam.

Deweloperzy oferują również pakiet, który obejmuje funkcje 3 rodzajów licencji. Za 29,90 $ możesz mieć kompletny Daemon Tools Lite z nieograniczoną liczbą instalacji, dedykowanym wsparciem i bez reklam.

Więcej informacji na temat innych wersji Daemon Tools można znaleźć na ich oficjalnej stronie internetowej.

Microsoft Virtual CDRom Control Panel

Pierwsza wersja tego oprogramowania została wprowadzona na rynek w 2001 r., Ale Microsoft zaktualizował ją w 2013 r., Udoskonalając. Ten program działa na XP, Vista i Windows 7. Niestety Microsoft informuje nas, że nie zapewnia żadnego wsparcia dla tego programu, ale nie powinno to dotyczyć Ciebie, ponieważ nie może spowodować żadnych szkód, o ile masz pewność, że źródło ISO plik jest bezpieczny.

To oprogramowanie nie ma żadnych specjalnych wymagań. Wszystko, co musisz mieć, to nowsza wersja systemu operacyjnego niż Windows Server 2003.

Jest bardzo łatwy do zainstalowania, ponieważ znajduje się w samorozpakowującym się archiwum ZIP. Po pobraniu pliku wystarczy go wykonać. Kliknij Rozsunąć suwak i wybierz folder, w którym chcesz zainstalować. Przed użyciem tego programu zalecamy przeczytanie pliku readme.txt aby w pełni zrozumieć, jak to działa z twoim systemem.

Możesz pobrać to oprogramowanie całkowicie bezpłatnie z oficjalnej strony Microsoft.

Dysk wirtualny DVDFab

65ade8dd6435fbab93e11e63352aee14

To oprogramowanie jest bardziej zorientowane na dziedzinę multimediów: konwersję i odtwarzanie wideo. Jest to wirtualny emulator zarówno formatów DVD, jak i Blu-ray. Może emulować do 18 napędów i montować obrazy ISO utworzone w DVDFab oraz obrazy ISO utworzone przez inne podobne oprogramowanie.

To narzędzie wprowadziło nowe rozszerzenie w obszarze emulacji programu, .miniso. Wiemy, że plik obrazu ISO zawiera 2 części: nagłówek obrazu z rolą identyfikatora oraz inne pliki i foldery. The .miniso plik jest jak nagłówek obrazu, a użycie go DVDFab może symulować normalne ISO, używając go z określonymi folderami.

To oprogramowanie ma wiele ustawień, które można w pełni dostosować. Możesz wybrać jeden z prawie 20 dostępnych języków, możesz pozwolić oprogramowaniu automatycznie zamontować ostatni obraz i odmontować wszystkie sterowniki po wyjściu, możesz nawet ręcznie ustawić liczbę dysków od 0 do 18. Jest to profesjonalny program który nie wymaga wydajnego komputera do uruchomienia. Od tej chwili zalecane wymagania systemowe są dostępne dla każdego komputera. Każdy ma nowszą wersję niż Windows XP i znacznie mocniejszy procesor niż Pentium II.

Możesz pobrać to oprogramowanie za darmo z oficjalnej strony programistów.

WinCDEmu

ekran

WinCDEmu jest jednym z najłatwiejszych w użyciu narzędzi tego rodzaju. To oprogramowanie pozwala montować obrazy optyczne, klikając je. Ma wiele udogodnień, które rezerwują mu miejsce wśród najbardziej wydajnych programów do obsługi napędów wirtualnych. Może pracować z obrazami ISO, CUE, NRG, MDS / MDF, CCD i IMG, obsługuje i nieograniczoną liczbę napędów, rozmiar instalatora jest mniejszy niż 2 MB, nie trzeba ponownie uruchamiać systemu po jego instalacji, ma on ponad 20 języków do wyboru, jest bezpłatny do dowolnego użytku, a jedną z najlepszych cech jest to, że nie zajmuje żadnych liter dysku, gdy go nie używasz.

Instalacja jest bardzo łatwa i nie wymaga dużo czasu, ponieważ zawiera predefiniowane ustawienia, które można zmienić w dowolnym momencie, zaznaczając pole Dostosuj opcje instalacji.

Jest kompatybilny z dowolną wersją systemu Windows nowszą niż Windows 2000. Możesz pobrać to oprogramowanie tutaj.

Link do głównej publikacji