Microsoft wprowadza Windows 8.1 Enterprise Preview [Pobierz]

Nieco ponad miesiąc temu Microsoft wydał pierwszą aktualizację do systemu Windows 8, wersji zapoznawczej systemu Windows 8.1. Teraz Microsoft to ogłosił Windows 8.1 Enterprise Preview został udostępniony do pobrania (linki na końcu artykułu). Oczywiście, jak zawsze, należy przetestować system operacyjny z zachowaniem środków ostrożności, ponieważ nie jest to jeszcze jego ostateczna forma i mogą wystąpić błędy.

Windows 8.1 Enterprise Preview faktycznie opiera się na Windows 8.1 Preview i zawiera dodatkowe funkcje premium przeznaczone dla użytkowników biznesowych zajmujących się bezpieczeństwem, mobilnością, zarządzaniem i wirtualizacją. Specjaliści IT powinni pospiesznie pobrać Windows Vista Enterprise Preview, aby zacząć bawić się z systemem operacyjnym.

Pobierz Windows 8.1 Enterprise Preview

pobierz Windows 8.1 przedsiębiorca

Oto niektóre z najważniejszych funkcji systemu Windows 8.1 Enterprise Preview:

  • Windows To Go Creator: Utwórz korporacyjny pulpit systemu Windows 8.1 na rozruchowym zewnętrznym dysku USb. Możesz go użyć do obsługi scenariuszy Własne urządzenie lub możesz dać swoim pracownikom bezpieczny dostęp do środowiska korporacyjnego.
  • Uruchom sterowanie ekranem: Kontroluj układ ekranu startowego na urządzeniach wydanych przez firmę. Ta funkcja zapobiega dostosowywaniu ekranu startowego przez użytkowników.
  • Dostęp bezpośredni: Zdalny dostęp w sieci korporacyjnej bez uruchamiania osobnej sieci VPN. Aktualizuj komputery użytkowników zdalnych, instalując najnowsze zasady i aktualizacje oprogramowania.
  • BranchCache: Pozwala to na buforowanie plików, stron internetowych i innych treści z serwerów centralnych lokalnie na hostowanych serwerach pamięci podręcznej lub komputerach PC, dzięki czemu pracownicy w oddziałach nie muszą już pobierać treści wiele razy w swojej sieci rozległej (WAN).
  • Virtual Desktop Infrastructure (VDI): Odtwarzaj grafikę 3D, korzystaj z urządzeń peryferyjnych USb i korzystaj z urządzeń dotykowych w dowolnej sieci (LAN lub WAN).
  • AppLocker: Utwórz bezpieczniejsze środowisko, ograniczając pliki i aplikacje, które użytkownicy lub grupy mogą uruchamiać na komputerze.
  • Ładowanie boczne systemu Windows Enterprise: Załaduj z boku aplikacje Windows na przyłączonych do domeny komputerach i tabletach z systemem Windows 8.1 Enterprise.

przed zainstalowaniem systemu Windows 8.1 Enterprise Preview uważaj na następujące rzeczy, sugestie Microsoft:

Windows 8.1 Enterprise Preview powinien być zainstalowany na maszynie testowej. Po okresie podglądu nie jest możliwe uaktualnienie do licencjonowanej działającej wersji systemu Windows 8.1 Enterprise. Dane osobowe będą przechowywane na komputerze testowym, ale system operacyjny Windows i aplikacje będą musiały zostać ponownie zainstalowane podczas przechodzenia od podglądu do bitów produkcyjnych.

Obecnie wersja Enterprise Preview ISO jest dostępna w następujących językach: arabski (Arabia Saudyjska), chiński (uproszczony), chiński (Tajwan), angielski, francuski, niemiecki, japoński, koreański, portugalski (Brazylia), rosyjski, hiszpański, Szwedzki, turecki. Ponadto aktywacja klucza produktu w Windows 8.1 Enterprise Preview jest następująca YNb3T-VHW8P-72P6K-bQHCb-DM92V. Windows 8.1 Enterprise Preview jest dostępny w wersjach 32 i 64-bitowych.

Przypominamy, że nie zapomnij sprawdzić wymagań systemu Windows 8.1 Enterprise Preview. Jeśli jesteś już ciekawy, kliknij poniższy link, aby pobrać Windows 8.1 Enterprise Preview dla swojej sieci. Otrzymasz dwa e-maile: jeden zawierający zasoby, które poprowadzą Cię, a drugi powiadomi Cię, kiedy zostanie wydana ostateczna wersja.

Pobierz Windows 8.1 Enterprise Preview

Link do głównej publikacji