Jak wyświetlić ikonę aktualizacji systemu Windows 10, jeśli nie jest widoczna

Microsoft prowadzi obecnie promocję na systemach z Windows 7 lub Windows 8.1, która reklamuje bezpłatną aktualizację do systemu operacyjnego Windows 10, który wkrótce zostanie wydany.

Windows 10, który zostanie wydany na komputery PC i tablety za mniej niż dwa miesiące, jest dostępny jako bezpłatna aktualizacja dla większości systemów Windows.

Powiadomienie o aktualizacji jest wyświetlane tylko w obszarze zasobnika systemowego systemu operacyjnego, jeśli pewne aktualizacje są zainstalowane na komputerze.

Chociaż jest to jedyny wymóg, funkcjonalność wydaje się zepsuta w niektórych systemach, ponieważ ikona nie wyświetla się na nich, nawet jeśli zostaną spełnione wszystkie warunki wstępne.

Tak było na przykład w przypadku jednego z moich systemów testowych Windows 7 Professional. Sprawdziłem dwukrotnie, aby upewnić się, że wszystkie aktualizacje zostały zainstalowane, ale ikona nie pojawi się bez względu na to, co spróbuję.

Dlaczego rezerwować?

rezerwa aktualizacji systemu Windows 10

Ponieważ system Windows 10 jest oferowany jako bezpłatna aktualizacja, istnieje tylko jeden powód, aby zarezerwować aktualizację za pomocą powiadomienia „Pobierz system Windows 10”: wstępne ładowanie plików instalacyjnych.

Jeśli chcesz uaktualnić system do Windows 10 w dniu jego wydania przez Microsoft, skorzystasz z wstępnego ładowania plików instalacyjnych, ponieważ serwery mogą być przeciążone w tym dniu z powodu pośpiechu użytkowników z aktualizacją do nowego bezpłatnego systemu operacyjnego.

Jeśli możesz poczekać, dzień, tydzień lub miesiące, nie ma powodu, aby rezerwować system Windows 10.

Naprawianie problemu z wyświetlaniem

naprawić brakujące ikony systemu Windows 10

W ciągu ostatnich kilku dni opublikowano kilka metod, które rzekomo rozwiązują ten problem, dzięki czemu oferta rezerwacji aktualizacji do systemu Windows 10 jest wyświetlana na komputerach z systemem Windows 7 lub Windows 8.

Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, to upewnić się, że wszystkie niezbędne aktualizacje są zainstalowane w systemie. Po wykonaniu tej czynności możesz uruchomić jedną metodę po drugiej, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany.

Chociaż możesz to zrobić ręcznie, możesz zamiast tego uruchomić mały skrypt wsadowy w systemie Windows, który robi to półautomatycznie.

Skrypt jest dostępny na Dropbox i wystarczy pobrać go do systemu, rozpakować archiwum i uruchomić plik win10fix_full.bat z podwyższonymi uprawnieniami. Robisz to, klikając go prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję „Uruchom jako administrator”.

Aktualizacja: Jeśli pojawi się błąd 500 w Dropbox, użyj następującego lokalnego łącza do pobrania:
win10fix_full.zip

Uwaga: Ostrożni użytkownicy mogą chcieć sprawdzić kod w edytorze tekstu przed uruchomieniem skryptu. Tam znajdą wymienione polecenia używane przez plik wsadowy, które określają, czy wszystkie wymagane aktualizacje są zainstalowane, i uruchamiają polecenia, które próbują naprawić problem braku ikony.

Najpierw stuknij w (1), który uruchamia sprawdzenie statusu aktualizacji. Sprawdza, czy wszystkie wymagane aktualizacje są zainstalowane w systemie.

W takim przypadku wypróbuj kolejno metody (2), (3), a następnie (4), aby wyświetlić ikonę aktualizacji w obszarze zasobnika systemowego.

Skrypt wsadowy wyjaśnia każdą z uruchomionych metod, abyś wiedział, co ma robić. Druga metoda (szybka metoda nr 2) naprawiła problem na komputerze z systemem Windows 7, na którym się zetknąłem (uruchamia zadanie GWX i odświeża konfigurację GWX później.

Podsumowanie
Jak wyświetlić ikonę aktualizacji systemu Windows 10, jeśli nie jest widoczna
Nazwa artykułu
Jak wyświetlić ikonę aktualizacji systemu Windows 10, jeśli nie jest widoczna
Opis
Dowiedz się, jak wyświetlić ofertę rezerwacji uaktualnienia do systemu Windows 10 w systemach Windows 7 lub Windows 8.1, jeśli ikona nie zostanie wyświetlona automatycznie.

Link do głównej publikacji