Aktualizacja Creators przerywa mobilne klucze szerokopasmowe USB [FIX]

Ostatnia próba firmy Microsoft, aby zwiększyć udział systemu operacyjnego Windows 10 w rynku, wywołała spore zamieszanie w społeczności. Aktualizacja twórców wprowadziła szereg przydatnych nowych funkcji i ulepszeń do tabeli, a także własne problemy.

Ponieważ po aktualizacji pojawia się coraz więcej problemów, użytkownicy nie wahali się zgłaszać swoich skarg na najpopularniejszych forach internetowych.

Jednym z takich miejsc jest Reddit, w którym użytkownik niedawno zgłosił problem dotyczący mobilnych modemów szerokopasmowych USB. Wygląda na to, że mobilne klucze USB które są również trochę stare, nie radzą sobie tak dobrze z aktualizacją dla twórców. Oto, co użytkownik NovaSummoner powiedział o problemie w swoim poście na Reddit:

Kiedy nowo zainstalowałem Windows 10, nie zdawałem sobie sprawy, że pobrałem aktualizację ISO dla twórców. Doprowadziło to do tego, że półtora tygodnia mnie pisało na forach Windows i szukało w Internecie każdego, kto miał ten sam problem. Próbując połączyć się z modemem USB w moim przypadku Mc760 z Virgin Mobile, wrócił z błędem 633 w systemie Windows i komunikat „Komputer zdalny nie odpowiedział, spróbuj ponownie.

Rozwiązaniem znalezionym przez tego użytkownika było zdobycie innego ISO instalacyjnego systemu Windows, mianowicie tego dla Anniversary Edition systemu operacyjnego, poprzez pobranie go z komputera Mac. Chociaż ta metoda uzyskania innego ISO może nie dać takich samych wyników dla wszystkich, użytkownik zdecydowanie zachęca tych, którzy chcą zainstalować najnowszą aktualizację dla twórców, aby zachowali ostrożność. Jest tak nawet w przypadku, gdy mają połączenie internetowe oparte na kluczu USB. Oto ostrzeżenie użytkownika:

Zachowaj ostrożność przy aktualizacji do twórców aktualizacji firmy Microsoft, jeśli używasz klucza USB do Internetu. Miałem szczęście i znalazłem sposób na pobranie innego ISO, ale ta strategia może nie zawsze działać.

Kiedy sytuacja wydawała się beznadziejna, pojawił się pomocny użytkownik Otadiz z garstką rozwiązań dla użytkowników, którzy mogą znaleźć się w takiej samej sytuacji. Oto jego odpowiedzi na problem dla potrzebujących.

Jak rozwiązać problemy z mobilnym kluczem sprzętowym USB w aktualizacji Creators Update

1. Przejdź do Start> Ustawienia> Aktualizacje i zabezpieczenia> Opcje zaawansowane> Odrocz aktualizacje funkcji.

W ten sposób nie dostaniesz nowych aktualizacji od razu po ich opublikowaniu, a do czasu ich uzyskania będą bardziej stabilne.

2. Wybierz Start> Usługi typu> Przejdź do Windows Update> Kliknij prawym przyciskiem Właściwości> Typ uruchomienia> Wyłączone.

3. Wybierz Start> Ustawienia> Aktualizacje i zabezpieczenia> Opcje odzyskiwania> Wróć do wcześniejszej wersji.

Czy napotkałeś jakieś mobilne klucze szerokopasmowe USB po aktualizacji do Windows 10 Creators Update? Jeśli natrafisz na inne poprawki, wypróbuj kroki rozwiązywania problemów w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji