Jak usunąć komunikat wyskakujący SLU_Updater.exe

Jakiekolwiek wyskakujące okienko z prośbą o pobranie czegoś nie powinno być zaufane. Zwykle masz do czynienia ze zwodniczymi wiadomościami, których używają oszustwa internetowe do uzyskiwania dostępu do danych w systemie Windows 10 lub nakłaniania do płacenia za oprogramowanie innych firm.

Tak czy inaczej, należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ najprawdopodobniej występuje atak złośliwego oprogramowania.

Jednym z takich szczególnych przypadków jest SLU_Updater.exe wyskakująca wiadomość.

Dlatego jeśli właśnie otrzymałeś wyskakujące okienko SLU_Updater.exe, powinieneś szybko zdecydować, co dalej. Oczywiście nie należy niczego pobierać na komputer. Musisz zainicjować pełne skanowanie i usunąć złośliwe oprogramowanie, które bawi cię nerwami.

A oto jak możesz to osiągnąć.

Jak usunąć złośliwe oprogramowanie SLU_Updater.exe

Najwyraźniej wyskakujące okienko aktualizacji jest powiązane z programem Stagelight firmy Openlabs. Tak więc usunięcie pliku SLU_Updater.exe powinno być możliwe, jeśli odinstalujesz już wspomniane oprogramowanie z komputera.

W tym celu wykonaj następujące kroki:

  1. wciśnij Win + X klawisze skrótu i ​​wybierz Panel sterowania.
  2. W Panelu sterowania przejdź do Kategorie i kliknij Odinstaluj (w ramach programów).Wyłączny semafor jest własnością innego procesu
  3. Znaleźć Swiatlo sceny zaprogramuj i usuń go.
  4. Jeśli nie możesz usunąć programu, spróbuj najpierw zatrzymać jego procesy — dostęp Menadżer zadań i w zakładce Procesy zakończ każdy proces, który może być powiązany z tym programem.

Wskazówka: Jeśli nie możesz usunąć programu, spróbuj wykonać powyższe kroki w trybie awaryjnym — naciśnij klawisze skrótu Win + R i wpisz msconfig a następnie naciśnij Enter; z następnych okien przejdź do zakładki Boot i zaznacz pole wyboru Tryb awaryjny; zapisz zmiany i uruchom ponownie system Windows 10.tryb bezpieczny w sieci

Jeśli nadal otrzymujesz wyskakujące okienko SLU_Updater.exe, po odinstalowaniu programu Stagelight by Openlabs rozpocznij skanowanie. Możesz użyć domyślnego oprogramowania antywirusowego firmy Microsoft lub uruchomić bardziej złożony system ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, taki jak Malwarebytes.

Tak czy inaczej, upewnij się, że ukończyłeś pełne skanowanie — po prostu poczekaj tak długo, jak to zajmie (skanowanie rozpocznie się w zależności od liczby plików przechowywanych na twoim urządzeniu). Na koniec wybierz usunięcie wszystkich zainfekowanych plików i uruchom ponownie komputer.

Następnie wykonaj ostatnie skanowanie, aby upewnić się, że wszystko jest teraz bezpieczne.

To powinno załatwić sprawę i powinieneś teraz usunąć wyskakujący komunikat SLU_Updater.exe z systemu Windows 10. Upewnij się, że Twój komputer jest zawsze chroniony przez program antywirusowy lub antymalware, aby uniknąć podobnych problemów.

Ponadto Zapora systemu Windows musi być włączona i należy również korzystać z ochrony przeglądania sieci. I oczywiście należy zachować ostrożność podczas pobierania i instalowania aplikacji innych firm na swoim urządzeniu, zwłaszcza gdy przechodzisz do stron internetowych, którym nie można w pełni zaufać.

Link do głównej publikacji