Microsoft Surface 2 vs Dell Venue 11 Pro: Kto wygrywa?

Rok 2013 nie zakończył się bez pozostawienia nam rozmowy na temat tabletów. W ostatnich miesiącach roku Microsoft i Dell zaprezentowali swoje najnowsze tablety z systemem Windows 8. Patrząc na nie z materialnego punktu widzenia, oba tablety wyglądają niesamowicie, a ich koszt jest na równi z wydajnością.
dell-venue-11-pro-vs-Surface-2
Jeśli chodzi o wydajność, zarówno Microsoft Surface 2, jak i Venue 11 Pro są niezwykle szybkie, wśród najpotężniejszych tabletów z systemem Windows, które można kupić za pieniądze, i możesz powiedzieć, że Microsoft i Dell naprawdę zastanowili się nad nową generacją tabletów. Chociaż są podobne, istnieją między nimi pewne różnice, więc omówmy podział specyfikacji i funkcji. Nie porównujemy Microsoft Surface 2 Pro z Dell Venue 11 Pro, ale drugą edycję tabletu Surface. Właśnie zakończyliśmy porównywanie Dell Venue 11 Pro z Asus T100, więc przejrzyj i zobacz porównanie, jeśli jesteś zainteresowany.

Czytaj także: Dell Venue 8 Pro VS Lenovo Miix 2: Who Wins?

Dell Venue 11 Pro vs Microsoft Surface 2: porównanie specyfikacji

  • Cena £ — Microsoft Surface 2 zaczyna się od 449 USD, a Dell Venue 11 Pro od 499 USD. Istnieje niewielka różnica między ceną obu modeli, a Microsoft Surface 2 sprzedaje 50 dolarów taniej niż odpowiednik Dell. Niższa cena pomaga firmie Microsoft przejąć inicjatywę, jednak różnica jest stosunkowo niewielka, a oba tablety należą do tej samej kategorii cenowej.
  • Pokaz — Oba tablety są podobne, jeśli chodzi o wyświetlacz i są wyposażone w IPS o rozdzielczości 1920 x 1080. Niewielką różnicą jest to, że Dell ma Dotykowy dotyk 10,8 ″ i 10-pt w porównaniu do Microsoft 10,6 ″ i 5-pt jeden.Microsoft Surface 2 vs Dell Venue 11 Pro
  • Edytor — Procesor opowiada inną historię, a Microsoft poszedł z NVidia Tegra 4 1,7 GHz lepszy od Intel Atom 1,33 GHz, który jest obecny w Venue 11 Pro. Chociaż oba procesory są czterordzeniowe i bardzo wydajne, Surface 2 jest nieco szybszy i bardziej responsywny.
  • Pamięć — Nie ma różnicy między nimi, jeśli chodzi o pamięć i oba mają 2 GB pamięci RAM, tak samo jak większość tabletów tej generacji.
  • Przechowywanie — Pamięć dostępna dla Microsoft Surface 2 wynosi 32/64 GB, w przeciwieństwie do 64/128 GB dostępnej dla Venue 11 Pro. Dostępna jest również wersja 32 GB, ale nie udało nam się jej nigdzie znaleźć. Porównania dokonano między podstawowymi wersjami tabletu obu producentów, więc Dell Venue 11 Pro ma podwójną pamięć dostępną na Surface 2.
  • Multimedia — Oba modele oferują dwa mikrofony i głośniki stereo, jednak Surface 2 ma nieco lepszą jakość dźwięku Dolby. Oba tablety zostały zaprojektowane tak, aby zapewniać doskonałe wrażenia podczas rozmów wideo, oglądania filmów lub słuchania muzyki.
  • Łączność — Porty obu tabletów są takie same, jedyną różnicą jest to, że Venue 11 Pro ma mini HDMI w porównaniu z portem wyjściowym HD Video Microsoftu. Dell ma niewielką przewagę, mówiąc o łączności, ponieważ Venue 11 Pro obsługuje NFC, Surface 2 nie. Może się to przydać podczas parowania tabletu ze smartfonem w celu łatwego przenoszenia między nimi.Dell Venue 11 Pro
  • Bateria — Żywotność baterii jest prawie taka sama, oba modele mają oznaczenie 10 godzin. Jest to ogromna poprawa w porównaniu ze starszymi wersjami tabletów z systemem Windows, a teraz wystarczy do przepracowania całego dnia pracy lub szkoły.
  • Aparat fotograficzny — Rozpocznijmy porównanie z tylnymi kamerami i dajmy Dell Venue 11 Pro przewagę w tej z Aparat 8 MP w porównaniu do 5 MP Microsoftu. Patrząc na przednie aparaty, Surface jest wyraźnie lepszy dzięki oszałamiającemu nagraniu kamery 3,5 MP w rozdzielczości 1080p znacznie lepszej niż 2 MP na jego odpowiedniku.
  • Rozmiar — Rozmiar tabletek jest prawie taki sam, zarówno 11 ″, a nawet waga jest podobna. W jednym rogu mamy Surface 2 o wymiarach 275 mm x 173 mm x 8,9 mm i wadze 1,49 funta, aw drugim Venue 11 Pro o wymiarach 297,7 mm x 176,8 mm x 10,2 mm i wadze 1,57 funta. Różnice są ledwo zauważalne, mówimy o kilku milimetrach i gramach na korzyść Dell, ale różnica w wadze występuje tylko dlatego, że tablet jest nieco większy.

Biorąc pod uwagę specyfikację sprzętową tych dwóch najnowocześniejszych tabletów, nie ma wyraźnego zwycięzcy i wszystko rozkłada się na osobiste preferencje. Ale jest jedna rzecz, która stawia Microsoft Surface 2 w dość dużej niedogodności, Windows RT. Dell Venue 11 Pro ma system operacyjny Windows 8.1, który rozwiązuje wszystkie problemy ze zgodnością, umożliwiając korzystanie z dowolnego oprogramowania komputerowego. Nie ma powodu, aby używać Windows RT na tablecie ze specyfikacjami takimi jak Surface 2, po prostu dlatego, że ma więcej niż wystarczającą ilość soku, aby Windows 8.1 działał idealnie.

Czytaj także: Lenovo Miix 2 vs Acer W4: 8-calowy Windows 8.1 Battle

Link do głównej publikacji