Co zyskujesz dzięki Windows 8 Pro na Windows 8

Wielu użytkowników, którzy obecnie korzystają z systemu Windows 8 lub nawet starszej wersji systemu Windows 8, nadal zastanawia się nad tym pytaniem — co otrzymam, jeśli przejdę na ostateczną wersję systemu Windows 8 Pro? To dobre pytanie, a my zajmiemy się funkcjami dostępnymi tylko w systemie Windows 8 Pro, abyś mógł wiedzieć, czy warto. Windows 8 jest odpowiedni dla większości ludzi, a wersja Pro jest skierowana tylko do profesjonalistów, prawda?

W końcu zapłacenie 200 USD za Windows 8 Pro to nie łatwe pieniądze, prawda? Oczywiście cena jest znacznie tańsza, jeśli uaktualnisz system Windows 8. Jednak wielu nadal jest zła na fakt, że Media Center nie było domyślnie dołączone do systemu Windows 8 i użytkownicy muszą dodać funkcje do systemu Windows 8, aby go uzyskać. Przyjrzyjmy się szczegółowo, co otrzymujesz w wersji Windows 8 Pro, a nie jest ona dostępna w systemie Windows 8. Na zdjęciu mamy również funkcje systemu Windows 8 Entreprise dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Windows 8 vs Windows 8 pro

Funkcje systemu Windows 8 Pro: czym różni się od systemu Windows 8?

W przeciwieństwie do poprzednich wersji, w systemie Windows 8 Microsoft zdecydował się ograniczyć liczbę systemów operacyjnych, wypuszczając Windows RT, Windows 8 i Windows 8 Pro. Windows 8 Pro jest nieco podobny do systemu Windows 7 Professional lub Ultimate. Opcja Media Center, choć bezpłatna, nie jest również domyślnie dołączana do systemu Windows 8 Pro, dlatego musisz ją dodać samodzielnie, wpisując „dodaj funkcje” na pasku Uroku wyszukiwania. A jeśli używasz systemu Windows XP, Windows Vista lub Windows 7, świetną wiadomością jest to, że będziesz musiał zapłacić tylko 40 USD za uaktualnienie do systemu Windows 8 Pro. To z pewnością pomoże zwiększyć popularność Windows 8 i wersji Pro.

Aby było przyjemnie i prosto, a nie łamać czytelnika skomplikowanymi szczegółami, oto rzeczy, które dostaniesz dzięki Windows 8 Pro, ale jeśli jesteś profesjonalistą, czytasz, prawdopodobnie już tego spodziewałeś:

  • Dołączanie do domeny Zasady grupy: Organizacje korzystające z domen systemu Windows Server i zasad grupy będą potrzebować wersji Professional systemu Windows 8.

  • Serwer pulpitu zdalnego: Możesz połączyć się z serwerami pulpitu zdalnego z komputera z systemem Windows 8, ale potrzebujesz wersji Professional systemu Windows 8 do obsługi serwera pulpitu zdalnego. Możesz jednak korzystać z usług zdalnego pulpitu innych firm, takich jak TeamViewer lub VNC, w standardowej edycji systemu Windows 8.

  • BitLocker i szyfrowanie systemu plików: Funkcje szyfrowania systemu Windows są oferowane tylko w systemie Windows 8 Professional. Jeśli nie przeklinasz tych funkcji, możesz bezpłatnie zainstalować TrueCrypt we wszystkich wersjach systemu Windows 8.

  • Hyper-V: Technologia Hyper-V dostępna w systemie Windows Server może być używana przez użytkowników systemu Windows 8 Pro do uruchamiania maszyn wirtualnych. Wszyscy inni mogą po prostu pobrać VirtualBox lub VMware Player za darmo.

  • Uruchamianie wirtualnego dysku twardego: Windows 8 Pro można uruchomić z pliku VHD. Jeśli to nic dla ciebie nie znaczy, nie potrzebujesz tej funkcji.

Jak widać, są to naprawdę funkcje, których będą potrzebować tylko informatycy lub użytkownicy biznesowi, i właśnie dlatego Windows 8 Pro jest właśnie dla nich. Wiele osób uważa, że ​​Windows 8 Pro ma pewne zalety nawet dla przeciętnych użytkowników, ale są oni zdezorientowani. Windows 8 jest dla Ciebie tak samo dobry!

Pamiętaj, że najważniejsze funkcje, których możesz potrzebować, są dostępne w wersji Windows 8 Home. Ilekroć chcesz zrobić i naprawić, można wykonać na tej wersji. Jeśli masz możliwość płacenia mniej w Home Edition — weź to. To warte swojej ceny. Tak więc, jeśli nie jesteś maniakiem, który chce tworzyć programy na komputerze, nie zawracaj sobie głowy systemem Windows 8 Pro.

Link do głównej publikacji