Microsoft pomija Windows 11, ogłasza Windows 12 na początku 2019 roku

Aby uzyskać więcej informacji o najnowszych funkcjach systemu Windows 10, możesz sprawdzić poniższe posty:

  • Microsoft dodaje tryb ciemny do Outlook.com
  • System Windows 10 otrzymuje przeprojektowany pasek gry w trybie światła
  • Aplikacja Poczta systemu Windows 10 otrzymuje nowe elementy gęstości Fluent Design
  • Windows Defender otrzymuje nowe funkcje zaawansowanej ochrony przed zagrożeniami
  • Microsoft Edge blokuje automatyczne odtwarzanie wideo w systemie Windows 10
  • Windows 10 otrzymuje nowe funkcje Schowka w chmurze
  • Edge zyskuje mnóstwo nowych funkcji w systemie Windows 10

[EKSKLUZYWNY] Za kilka miesięcy Microsoft wyda nową wersję systemu Windows 10. Najprawdopodobniej nowa wersja systemu operacyjnego będzie nosić nazwę aktualizacji systemu Windows 10 kwietnia 2019 r. — pod warunkiem, że Microsoft zachowa obecny wzorzec nazw.

Jesteśmy przekonani, że nowa wersja systemu operacyjnego zrewolucjonizuje branżę komputerów osobistych, umożliwiając użytkownikom zanurzenie się w imponującym, nigdy wcześniej nie widzianym środowisku 3D.

Microsoft jest zdeterminowany, aby dalej wprowadzać innowacje w świecie technologii, a nadchodząca wersja systemu operacyjnego to dopiero początek. Według źródeł z firmy VR to kolejny krok.

W systemie Windows 12 chodzi o VR

Tak, dobrze przeczytałeś! Nasze źródła z firmy potwierdziły, że Microsoft planuje wydanie nowego systemu operacyjnego o nazwie Windows 12 na początku 2019 r. Rzeczywiście, nie będzie systemu Windows 11, ponieważ firma zdecydowała się przejść bezpośrednio do systemu Windows 12.

Powód tej nazwy jest raczej symboliczny. Windows 12 to pomost między klasycznym systemem operacyjnym Windows a nowym innowacyjnym systemem operacyjnym. To początek nowej ery komputerów osobistych: ery VR.

Szczerze mówiąc, wiadomość, że nadchodzący Windows 12 Microsoftu skupi się całkowicie na VR, nie jest dla nas tak zaskakująca. Dla przypomnienia na początku stycznia przewidywaliśmy, że Microsoft może chcieć zintegrować VR bezpośrednio z Windows 10. Jednak nigdy nie sądziliśmy, że stanie się to tak szybko.

Warto wspomnieć, że Microsoft zapewni bezpłatny zestaw słuchawkowy VR każdemu użytkownikowi, który uaktualni system Windows 12. HP, Lenovo, Acer, Asus, Dell zbudują zestawy VR dla Microsoft. Gigant z Redmond chce udostępnić VR i niedrogie dla ogółu społeczeństwa.

Na zakończenie tej zaskakującej wiadomości przypominamy, że dziś jest Prima Aprilis. Microsoft rzeczywiście stara się, aby VR był dostępny i przystępny dla ogółu społeczeństwa, ale nie mamy pojęcia, jakie funkcje przyniesie Windows 12 — i czy będzie system operacyjny Windows 12.

Zauważyliśmy również, że niektórzy z was zdenerwowali się po przeczytaniu tego artykułu. Pamiętaj, że to tylko żart i należy go traktować jako taki.

Jeśli masz jakieś sugestie na temat tego, jakie żarty i dowcipy powinniśmy zagrać dla naszych czytelników na następny Prima Aprilis, prosimy o komentarz poniżej.

Link do głównej publikacji