Komputer uruchamia się ponownie przed załadowaniem systemu Windows 10

Jeżeli twój komputer uruchomi się ponownie przed załadowaniem systemu Windows, wykonaj kroki rozwiązywania problemów wymienione w tym poście, aby rozwiązać problem. Ten problem z uruchomieniem jest spowodowany wieloma czynnikami związanymi ze złym rejestrem komputera, wadliwym dyskiem twardym lub niekompletną instalacją systemu Windows 10.

Jednak w tym poście wymienimy odpowiednie rozwiązania, aby naprawić nieoczekiwane ponowne uruchomienie komputera przed załadowaniem systemu Windows.

Komputer uruchamia się ponownie przed uruchomieniem [FIX]

 1. Uruchom skanowanie SFC
 2. Przywróć do Windows 8.1 / 7
 3. Zresetuj ten komputer
 4. Uruchom automatyczną naprawę / rozpocznij naprawę
 5. Wymień dysk twardy (HDD)

Rozwiązanie 1: Uruchom skanowanie SFC

Komputer uruchamia się ponownie przed załadowaniem systemu Windows z powodu brakującego lub nieprawidłowego pliku systemowego. Tymczasem System File Checker skanuje uszkodzone lub brakujące pliki i naprawia je. Oto jak uruchomić skanowanie SFC na komputerze z systemem Windows 10:

 1. Przejdź do Start> wpisz cmd> kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia> wybierz Uruchom jako administrator.
 2. Teraz wpisz polecenie sfc / scannow.Komputer uruchomi się ponownie przed uruchomieniem
 3. Poczekaj na zakończenie procesu skanowania, a następnie uruchom ponownie komputer. Wszystkie uszkodzone pliki zostaną zastąpione przy ponownym uruchomieniu.

Jeśli jednak ta metoda nie uniemożliwi ponownego uruchomienia komputera przed załadowaniem systemu Windows, możesz przejść do następnej metody.

 • Przeczytaj także: Dysk twardy się nie włącza? Wypróbuj te kroki

Rozwiązanie 2: Przywróć system Windows 8.1 / 7

Czasami problem z ponownym uruchomieniem może być spowodowany niedawną aktualizacją z Windows 7/8 / 8.1 do Windows 10. Dlatego możesz rozważyć przywrócenie systemu operacyjnego Windows z powrotem do poprzedniego systemu operacyjnego. Jednak może być konieczne przejście do trybu awaryjnego w celu obniżenia wersji, ponieważ komputer uruchamia się ponownie przed uruchomieniem. Oto jak to zrobić:

 1. Przejdź do Start> wpisz „ustawienia”> uruchom Ustawienia.
 2. Przejdź do aktualizacji Menu bezpieczeństwa.
 3. Wybierz kartę Odzyskiwanie.
 4. Kliknij przycisk „Rozpocznij w opcji Wróć do systemu Windows 7/8 / 8.1.
 5. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zakończyć proces obniżenia wersji.

Uwaga: nienaruszony plik Windows.old (przechowywany w C: \ Windows.old) jest ważnym warunkiem wstępnym obniżenia wersji.

Rozwiązanie 3: Zresetuj ten komputer

Innym sposobem naprawienia ponownego uruchamiania komputera przed załadowaniem systemu Windows jest zresetowanie komputera. Ta opcja jest zaawansowaną opcją odzyskiwania, która przywraca komputer do stanu fabrycznego. Oto jak zresetować komputer z systemem Windows 10:

 1. Przejdź do Ustawienia> Aktualizacja Bezpieczeństwo> Odzyskiwanie
 2. Wybierz „Zresetuj ten komputer”zresetować komputer
 3. Wybierz, czy chcesz zachować lub usunąć swoje pliki i aplikacje.
 4. Kliknij „Resetuj”, aby kontynuować

Alternatywnie możesz uruchomić Automatyczną naprawę, aby rozwiązać problem w następnym rozwiązaniu poniżej.

 • Przeczytaj także: Poprawka: Eksplorator plików ulega awarii w systemie Windows 10

Rozwiązanie 4: Uruchom automatyczną naprawę / rozpocznij naprawę

Możesz również rozwiązać problem z błędem rozruchu, wykonując automatyczną naprawę / rozpocznij naprawę w systemie za pomocą rozruchowego instalacyjnego dysku DVD systemu Windows. Oto jak to zrobić:

 1. Włóż rozruchową instalacyjną płytę DVD z systemem Windows i uruchom ponownie komputer.
 2. Naciśnij dowolny klawisz, aby uruchomić komputer z dysku CD lub DVD, gdy pojawi się monit o kontynuację.
 3. Wybierz preferencje językowe i kliknij „Dalej”.
 4. Kliknij Napraw komputer w lewym dolnym rogu.
 5. Na ekranie „wybierz opcję” kliknij Rozwiązywanie problemów> Kliknij opcję Zaawansowane> Automatyczna naprawa lub naprawa przy uruchamianiu. Następnie poczekaj na zakończenie automatycznych / startowych napraw systemu Windows.
 6. Uruchom ponownie komputer i uruchom system Windows.

Rozwiązanie 5: Wymień dysk twardy (HDD)

Jeśli po wypróbowaniu wszystkich metod wymienionych powyżej komputer ponownie uruchamia się ponownie przed załadowaniem systemu Windows 10; może to być spowodowane tym, że dysk twardy jest uszkodzony. Dysk twardy mógł się zawiesić lub w inny sposób spowodować problem z ponownym uruchomieniem komputera.

Możesz kupić wewnętrzny dysk twardy (SATA) od Amazon i wymienić wadliwy dysk twardy na nowy. Jeśli nie możesz samodzielnie wykonać wymiany, możesz to łatwo zrobić przez inżyniera komputerowego w sklepach komputerowych wokół ciebie. Po wymianie dysku twardego należy rozważyć zainstalowanie na nim systemu operacyjnego Windows 10.

Mam nadzieję, że to pomoże. Jednak możesz podzielić się z nami swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy lub przejść do sekcji Windows 10 Creators Update, aby uzyskać więcej informacji na temat systemu Windows 10.

Link do głównej publikacji