Jakie ryzyko wiąże się z użyciem pirackiego systemu Windows 10?

Miliony ludzi korzystają z pirackich systemów Windows na całym świecie, to fakt. I szczerze mówiąc, ma to sens. Zwłaszcza w krajach rozwijających się, gdzie cena licencji Windows jest równa czyjejś pensji.

Największą zaletą pirackiej kopii systemu Windows jest oczywiście fakt, że jest ona darmowa. Jeśli nie jesteś zaawansowanym użytkownikiem, użycie nieoryginalnej kopii w ogóle nie wpłynie na Twoje wrażenia. Zwłaszcza z tymi wszystkimi aktywatorami i narzędziami hakerskimi dostępnymi online.

Pirowanie systemu Windows jest praktyką od lat i nadal jest bardzo aktywne również w systemie Windows 10. Ludzie korzystający z tego rodzaju systemu Windows zwykle mają na myśli jedynie cenę, ale ignorują różne zagrożenia związane z korzystaniem z pirackiego systemu Windows.

Ponieważ dbamy o bezpieczeństwo naszych czytelników i oczywiście nie zachęcamy do korzystania z pirackiego oprogramowania, wymienimy najczęstsze zagrożenia związane z używaniem pirackiej wersji systemu Windows 10.

Jeśli więc używasz pirackiego systemu Windows 10, pamiętaj o tych informacjach.

Dlaczego korzystanie z pirackiego systemu Windows 10 jest ryzykowne

Chodzi o „dobry” aktywator

Zacznijmy od aplikacji, która umożliwia cały piracki system Windows 10 — Windows Activator.

Nie będziemy zagłębiać się w działanie tego narzędzia, ale zasada jest dość prosta. Po prostu zainstaluj piracki system operacyjny, otwórz Aktywator, naciśnij jeden przycisk i voila, masz w pełni funkcjonalny system operacyjny Windows 10.

Wydajność pirackiego systemu Windows 10 zależy w dużej mierze od jakości Aktywatora. Jeśli aktywator jest „dobry”, powinieneś być w stanie płynnie uruchamiać system Windows 10 przez wiele miesięcy.

Jeśli wybierzesz „niewiarygodny” aktywator, możesz skończyć z uszkodzonym systemem od pierwszego dnia.

Ale bez względu na to, jakiego „jakości” aktywatora używasz, nigdy nie wiesz, kiedy twój system może się zepsuć. Kiedy tak się stanie, będziesz miał duży problem.

Czy aktywatory systemu Windows są złośliwe? Dowiedz się więcej o nich w tym szczegółowym przewodniku.

Brakujące aktualizacje

Może pirackie kopie systemu Windows 10 nie otrzymają aktualizacji. A ponieważ aktualizacje są prawdopodobnie najważniejszym aspektem systemu, złamiesz duże koło.

Wracając do Aktywatorów, są takie, które pozwalają otrzymywać aktualizacje systemu Windows na piracką kopię systemu Windows 10, ale nigdy nie wiadomo, kiedy następna aktualizacja zakłóci zmodyfikowaną konfigurację i sprawi, że system będzie nieoryginalny.

Być może największym zagrożeniem braku regularnych aktualizacji jest to, że przegapisz łatki bezpieczeństwa, które narażą Twój system na różne ataki. Ale przejdziemy do tego w dalszej części tego artykułu.

Mówiąc wprost, po prostu nie możesz oczekiwać, że uruchomisz kopię systemu Windows 10 w wersji innej niż Geninue i będziesz otrzymywać regularne aktualizacje na zawsze. Robisz matematykę sam i decydujesz, czy warto.

Wydajność może ucierpieć

Aby piracka wersja systemu Windows 10 działała, piraci muszą wprowadzić pewne zmiany w ekosystemie systemu. Zmiany te często paraliżują system, uniemożliwiając korzystanie z niektórych innych funkcji.

Istnieje więc duża szansa, że ​​nie będziesz w stanie wykorzystać wszystkiego, co mogą zrobić użytkownicy systemu geninue.

Wydajność zależy od tego, jak dobra jest piracka kopia. Możesz więc zainstalować kopię, która nawet nie uruchomi się przy starcie, lub natkniesz się na niemal idealną kopię. Po raz kolejny to wszystko jest hazardem i może prowadzić do wielu problemów.

Jeśli chcesz poprawić wydajność systemu Windows 10, zapoznaj się z tym przydatnym przewodnikiem.

Ryzyko ataków bezpieczeństwa

Ogromny odsetek cyberataków na całym świecie ma miejsce w pirackich systemach.

Dlaczego? Cóż, jak powiedzieliśmy powyżej, nie będziesz w stanie otrzymywać wszystkich aktualizacji bezpieczeństwa dotyczących pirackiej kopii systemu Windows, co czyni twój komputer idealnym celem dla różnych cyberprzestępców.

OK, wiemy, że prawdopodobnie myślisz, że ci się to nie przydarzy, ale cyberprzestępca jest teraz na najwyższym poziomie i może tylko wzrosnąć.

Pomyśl jeszcze raz, czy chcesz stracić poufne dane przed jakimś cyberprzestępcą, tylko dlatego, że używasz nieoryginalnej wersji systemu Windows 10?

Chroń swój komputer z systemem Windows 10 za pomocą najlepszych narzędzi do ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. Znajdź nasze najlepsze typy w tym artykule.

Nie można korzystać ze wszystkich aplikacji i usług

I na koniec, jeśli jesteś fanem usług i aplikacji Microsoft, mamy dla Ciebie złe wieści: nie będą działać w pirackim systemie.

Oczywiście istnieją również pirackie wersje programu Microsoft, takie jak Office, ale zainstalowanie innego pirackiego programu może tylko spowodować więcej problemów. Przez kolejne problemy rozumiemy więcej dziur bezpieczeństwa, które mogą przyciągać rekiny hakerskie.

Ponadto kupowanie aplikacji ze sklepu Microsoft Store nie będzie najprzyjemniejszym doświadczeniem w życiu. Ponieważ Microsoft zauważy, że dokonujesz zakupu z nieoryginalnego systemu, i możesz zostać zablokowany.

Zakończyć

Jak widać, korzystanie z pirackiej kopii systemu Windows 10 niesie ze sobą garść zagrożeń, które mogą sięgać znacznie głębiej niż tylko uszkodzenie systemu. Tak więc, nawet jeśli cena oryginalnego produktu jest dla kogoś zbyt wysoka, na dłuższą metę zwykle nie jest tego warta.

Co sądzisz o korzystaniu z pirackiego systemu Windows 10? Czy zechcesz zaryzykować, czy wolisz grać bezpiecznie i legalnie?

Daj nam znać, co myślisz w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji