Jeśli nie możesz edytować rejestru systemu Windows 10s, to szybkie rozwiązanie pomoże

Rejestr to baza danych przechowująca system operacyjny Windows i ustawienia aplikacji. Czasami trzeba ręcznie zmienić te wartości. „Nie można edytować rejestru„To błąd, który napotkasz podczas próby edycji klucza w Rejestrze, ale nie masz niezbędnych uprawnień, aby to zrobić.

Jak edytować dowolny klucz rejestru

Możesz rozpocząć edycję dowolnego klucza rejestru, uzyskując odpowiednie uprawnienia. Przed skorzystaniem z przewodnika krok po kroku, aby uzyskać pozwolenie, należy wiedzieć, że edytowanie rejestru jest bardzo niebezpieczne.

Jeśli go edytujesz, nie wiedząc dokładnie, co robić, możesz zepsuć komputer. Należy koniecznie utworzyć punkt przywracania, wykonać kopię zapasową rejestru i edytować z najwyższą ostrożnością.

Napraw „Nie można edytować rejestru” za pomocą zaawansowanych ustawień zabezpieczeń

Możesz zmienić właściciela kluczy rejestru lub folderu na siebie. Umożliwi to edycję, usuwanie lub wstawianie kluczy w folderze. Jedynym minusem tej metody jest to, że musisz powtórzyć kroki dla każdego folderu, który chcesz edytować. Oto jak to robisz:

 1. Wyszukaj Regedit w Start i kliknij go prawym przyciskiem myszy, a następnie z menu kliknij Uruchom jako administrator.otwórz rejestr
 2. Przejdź do folderu, który chcesz edytować.
 3. Kliknij folder prawym przyciskiem myszy, a następnie kliknij polecenie Uprawnienia.Kliknij Uprawnienia
 4. Otworzy się okno Uprawnienia, kliknij przycisk Zaawansowane w prawym dolnym rogu.
 5. Zostaną otwarte Zaawansowane ustawienia zabezpieczeń. W górnej części okna zobaczysz „Właściciel: [nazwa]”, gdzie [nazwa] to najprawdopodobniej nazwa programu, który utworzył folder. Kliknij link Zmień.Kliknij Zmień
 6. W formularzu Wybierz użytkownika lub grupę w obszarze Wprowadź nazwę obiektu, aby wybrać, udowodnij swoją nazwę użytkownika na tym komputerze lub adres e-mail Microsoft, jeśli jest on powiązany z tym komputerem. Następnie musisz kliknąć Sprawdź nazwy.Wpisz twoją nazwę użytkownika
 7. Kliknij OK zarówno w oknie Wybierz użytkownika lub grupę, jak i w oknie Zaawansowane ustawienia zabezpieczeń.
 8. Przed zamknięciem okna uprawnień wybierz Użytkownicy z Nazwy grupy lub użytkownika listy i zaznacz pole pod zezwól na pełną kontrolę. Następnie zamknij okno, klikając OK.
 • Masz teraz pełny dostęp do folderu. Mówiąc dokładniej, obecny użytkownik ma pełną kontrolę. Jeśli używasz więcej niż jednego użytkownika na swoim komputerze, musisz powtórzyć te kroki za każdym razem, gdy uzyskujesz dostęp do folderu, który jest własnością programu lub innego użytkownika.

  Wniosek

  W tym artykule wyjaśniliśmy, co to jest rejestr i dlaczego nie możesz edytować błędu rejestru. Sprawdziliśmy, jak możesz to naprawić, uzyskując pełny dostęp do folderu, który chcesz edytować, i manipulując nim, jak chcesz. Poinformuj nas w sekcji komentarzy, czy ta metoda działała dla Ciebie i dlaczego musisz edytować Rejestr.

Link do głównej publikacji