Czy Microsoft może zbudować silny program antywirusowy dla systemu Windows 10, być może lepszy Windows Defender?

Faza testowania podglądu technicznego systemu Windows 10 stale dobiega końca, a przed ostateczną wersją systemu Windows 10 wciąż zadawane są pytania. Jednym z głównych tematów dyskusji na temat systemu Windows 10 jest bezpieczeństwo systemu i to, czy powinniśmy używać antywirusa czy nie.
wind8apps narzędzie do oceny okien
Microsoft chciał konkurować z innymi twórcami oprogramowania antywirusowego, gdy wypuścił Microsoft Security Essentials dla Windows Vista i Windows 7. Ale wewnętrzne narzędzie bezpieczeństwa Microsoft nie zostało zaakceptowane przez użytkowników tak, jak chciał tego Microsoft, ponieważ wiele osób wybrało trzecią -party oprogramowanie antywirusowe przed Microsoft Security Essentials jako główny program antywirusowy.

Następnie Microsoft postanowił odrzucić Security Essentials i zastąpić go Windows Defender dla Windows 8 i 8.1. Windows Defender wydawał się znacznie lepszym rozwiązaniem niż Security Essentials i wielu użytkowników zdecydowało się nie instalować żadnego programu antywirusowego innej firmy na swoich komputerach z Windows 8 lub 8.1, ale używać tylko Windows Defender. I mieli rację, ponieważ Windows Defender to solidne rozwiązanie bezpieczeństwa, ponieważ chroni cię przed wirusami, robakami, trojanami, oprogramowaniem szpiegującym, reklamowym i innymi złośliwymi programami. Zasadniczo działa tak samo, jak słynny płatny program antywirusowy, ale za darmo.

Ponadto wiele osób skarżyło się na problemy ze zgodnością z programami antywirusowymi w systemie Windows 10. Jeśli więc nadal chcesz używać programu antywirusowego innej firmy, musisz najpierw sprawdzić, czy jest on zgodny z systemem Windows 10. Należy jednak pamiętać, że system Windows 10 jest wciąż w fazie testowej i wiele programów nie jest z nim kompatybilnych. Dlatego lepiej jest użyć programu Windows Defender jako programu antywirusowego, przynajmniej podczas testowania wersji zapoznawczej. Zawsze możesz zmienić zdanie, gdy pojawi się pełna wersja systemu.

Co sądzisz o używaniu Windows Defender jako codziennego programu antywirusowego? Czy popierasz tę decyzję, czy jesteś jej przeciwny? Powiedz nam o tym w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji