Aplikacje komputerowe nie powinny należeć do Sklepu Windows

Codziennie spędzam dużo czasu w Windows Store, wierzcie mi, kiedy to mówię. Wyszukiwanie i znajdowanie wartościowych aplikacji dla systemu Windows 8 może wydawać się łatwym zadaniem, ale zaufaj mi, gdy powiem, że tak nie jest. Robiąc to, spotykam wiele nowych wydarzeń, które dzielę się ze społecznością. Jeśli nie widzisz wszystkich aplikacji, postępuj zgodnie ze wskazówkami z mojego ostatniego artykułu, aby temu zaradzić.

Co robią aplikacje komputerowe w sklepie Windows?

Dla mnie Sklep Windows miał być miejscem dla aplikacji, które można zainstalować tylko ze Sklepu Windows, zarówno dla Windows 8, jak i Windows RT. Wyobraźcie sobie zatem moje zdziwienie, gdy znalazłem dość aplikacji, które były w Sklepie Windows, aby poprowadzić mnie do łącza pobierania w przeglądarce, informując mnie, że jest to aplikacja, która będzie działać zainstalowana tylko w interfejsie użytkownika interfejsu.

Potem odkryłem, że Microsoft faktycznie pomógł programistom wyliczyć aplikacje komputerowe w Sklepie Windows. Po co? Tylko po to, by zyskać darmową reklamę swoich programów lub Microsoft jest po prostu zainteresowany zwiększeniem liczby swoich aplikacji ze Sklepu Windows? Może się mylę, ale dlaczego aplikacje komputerowe powinny być częścią rynku? Jeśli Microsoft chce naśladować Apple i Google w strategii Windows 8, dlaczego umieszczają wszystkie te aplikacje w tym samym miejscu?

Wyobraź sobie zamieszanie użytkowników za rok, kiedy znajdą w sklepie Windows wiele aplikacji komputerowych i wiele aplikacji zoptymalizowanych pod kątem nowoczesnego interfejsu użytkownika. Widzę w tym dobry aspekt, nie martw się. Microsoft uważa, że ​​dzięki złożeniu wszystkiego razem pomogą one użytkownikom znacznie łatwiej odkrywać aplikacje i programy. Ale nie jestem w 100% pewien, że wszystko zostało zrobione dobrze. Nie chcę przeglądać Windows Store tylko po to, by znaleźć link do oficjalnej aplikacji. A może ja? Opinie są podzielone tutaj.

Link do głównej publikacji