Jak zwolnić miejsce za pomocą automatycznego czyszczenia kosza w Aktualizacji dla twórców

Nigdy nie możesz mieć wystarczających sposobów na usunięcie niepotrzebnych plików z urządzenia z systemem Windows. Jeśli posiadasz mniejszy dysk twardy, zapewne znasz irytację związaną z regularnym zarządzaniem małą ilością miejsca na dysku. Bez względu na to, czy korzystasz z wbudowanych narzędzi systemu Windows, czy popularnego programu CCleaner, czyszczenie starych plików zawsze musiało być wykonywane ręcznie, chyba że wcześniej zapłaciłeś za oprogramowanie premium.

Teraz to już nie będzie konieczne: Microsoft dodał nową funkcję do Windows 10 dzięki aktualizacji Creators Update, która pozwala zaoszczędzić niewielką ilość miejsca na dysku na twoim komputerze poprzez automatyczne czyszczenie Kosza i usuwanie plików tymczasowych, które nie są używane przez aplikacje, które już zainstalowałeś.

Wykonaj następujące kroki, aby włączyć tę fajną funkcję:

  • Otwórz Ustawienia, a następnie przejdź do Systemu.
  • Po przejściu do ustawień systemu otwórz stronę Pamięć z paska bocznego.
  • Zobaczysz wtedy przełącznik, aby włączyć tę funkcję tuż pod czujnikiem pamięci.
  • Włącz go, a następnie kliknij Zmień sposób zwolnienia linii spacji pod przełącznikiem.
  • Nastąpi przeniesienie na inną stronę z jeszcze większymi ustawieniami funkcji Storage Sense. Tutaj możesz uniemożliwić usuwanie plików przechowywanych w Koszu przez ponad 30 dni. Możesz także przestać usuwać pliki tymczasowe, które nie były używane przez twoje aplikacje.
  • Zobaczysz także przydatny przycisk do ręcznego zwalniania miejsca, gdy tylko jest to potrzebne.

Dzięki tej nowej funkcji nie będziesz mógł zaoszczędzić mnóstwa miejsca, ale nadal będziesz mógł cieszyć się niewielką ilością dodatkowego miejsca na dysku.

Link do głównej publikacji