Jak zdobyć kliknij, aby zagrać w Firefox 23 lub nowszy

Kliknij, aby zagrać to głównie funkcja bezpieczeństwa w przeglądarkach takich jak Firefox lub Google Chrome, która uniemożliwia automatyczne ładowanie zawartości wtyczek na stronach internetowych. Wtyczki są często używane do strumieniowego przesyłania multimediów, reklam lub gier, i chociaż na początku nie brzmi to źle, znajdują się również na liście o wysokim priorytecie złośliwych ludzi, którzy wykorzystują w nich podatności.

Funkcja „kliknij, aby odtworzyć” nie rozróżnia dobrych lub złych treści, po prostu blokuje je wszystkie i daje możliwość ich włączenia lub wyłączenia.

Mozilla korzysta z funkcji Click to Play wewnętrznie od pewnego czasu, aby zablokować uruchamianie znanych Firefoksów w wersji podatnej na wtyczki i niestabilnych. Nadal masz opcję obejścia tego, ale początkowo jesteś bezpieczny przed exploitami w ten sposób.

Do tej pory trzeba było włączyć opcję „kliknij, aby grać” w preferencjach Firefoksa. Najpierw zintegrowany z Firefoksem 14 Nightly, teraz jest częścią wszystkich wersji Firefoksa. Niestety nadal można go konfigurować tylko za pomocą konfiguracji zaawansowanej, a nie menu opcji.

  1. Wpisz about: config w pasku adresu Firefoksa i potwierdź, że będziesz ostrożny, gdy pojawi się wiadomość (tylko przy pierwszej wizycie).
  2. Szukaj plugins.click_to_play i ustaw wartość true, klikając dwukrotnie nazwę preferencji.

To wszystko, co musisz zrobić w wersjach wcześniejszych niż Firefox 23, aby włączyć funkcję Click to Play. Wraz z Firefoksem 23 wprowadzono zmianę, która może wprowadzić użytkowników w błąd.

Nawet jeśli masz włączone preferencje Kliknij, aby odtworzyć, możesz zauważyć, że zawartość wtyczki jest ładowana automatycznie. Mozilla zmieniła sposób obsługi tej funkcji.

Oprócz ustawienia preferencji na true, musisz zmienić stan wtyczek w menedżerze wtyczek. Po ustawieniu preferencji i należy pamiętać, że jest to nadal główny wymóg umożliwiający włączenie tej funkcji, należy otworzyć sekcję Wtyczki w Menedżerze dodatków.

  1. Naciśnij klawisz Alt na klawiaturze i wybierz z menu Narzędzia> Dodatki lub użyj Ctrl-Shift-A, aby bezpośrednio otworzyć Menedżera dodatków.
  2. Przejdź do wtyczek tutaj.

Zauważysz menu obok każdej wtyczki, które odnosi się do różnych stanów wtyczki.

Kliknij by zagrać

Wtyczki mogą mieć trzy różne stany aktywacji:

  1. Nigdy nie aktywuj oznacza, że ​​jest wyłączone i nie zostanie aktywowane, chyba że zmienisz stan w menedżerze wtyczek.
  2. Zawsze aktywuj oznacza, że ​​wtyczka zawsze będzie ładowana automatycznie.
  3. Zapytaj o aktywację oznacza, że ​​zostanie użyta funkcja Kliknij, aby odtworzyć.

Jeśli chcesz korzystać z funkcji Kliknij, aby odtworzyć, musisz ustawić wszystkie wtyczki, z którymi chcesz jej używać, na polecenie aktywacji.

Masz to: jeśli uaktualniłeś do Firefoksa 23 i zauważyłeś, że Click to Play już nie działa, powinieneś otworzyć menedżera wtyczek, aby sprawdzić, czy wtyczki nie są ustawione, aby prosić o aktywację tutaj.

Link do głównej publikacji