Jak utworzyć klucze odzyskiwania konta Firefox

Użytkownicy Firefoksa, którzy używają konta Firefox do synchronizacji danych między urządzeniami a chmurą, używają kombinacji nazwy użytkownika i hasła do autoryzacji. Użytkownicy mogą włączyć uwierzytelnianie dwuetapowe w celu dalszej poprawy bezpieczeństwa.

Hasło służy do szyfrowania danych, aby chronić je przed wścibskimi oczami. Nawet Mozilla, twórca przeglądarki Firefox i operator pamięci w chmurze, w której przechowywane są wszystkie bity, nie ma dostępu do danych.

Biorąc pod uwagę, że zsynchronizowane dane mogą zawierać ważne i cenne informacje, takie jak hasła do konta, historię przeglądania lub zakładki, niezwykle ważne jest, aby dostęp do nich miał tylko właściciel danych.

Użytkownicy przeglądarki Firefox, którzy do tej pory nie pamiętali hasła, nie mieli możliwości odzyskania danych. Podczas gdy zgadywanie mogło pomóc niektórym odzyskać dostęp do konta, najprawdopodobniej nie udało się zgadnąć.

Wskazówka: możesz sprawdzić wszystkie urządzenia i aplikacje podłączone do konta Firefox.

Konta Firefox — odzyskiwanie konta

odzyskiwanie kont firefox

27 września 2018 r. Mozilla zaprezentowała dodatek do kont Firefox, który dodaje do usługi opcję odzyskiwania konta.

Odzyskiwanie konta generuje klucz odzyskiwania, który właściciele kont Firefox mogą podać, gdy zapomną hasła do konta i nie mogą się z tego powodu zalogować.

Klucze odzyskiwania działają mniej więcej tak, jak się tego spodziewasz: musisz je wygenerować na stronie konta Firefox i przechowywać w bezpiecznym miejscu. Możesz użyć klucza odzyskiwania, gdy napotkasz problemy z logowaniem, aby przywrócić dostęp do konta nawet bez podania oryginalnego hasła do konta.

Hasło zostanie zresetowane i po operacji możesz ponownie uzyskać dostęp do danych, aby zsynchronizować dane między urządzeniami.

Jak skonfigurować klucz odzyskiwania

klucze odzyskiwania firefox

Wystarczy kilka kroków, aby utworzyć klucze odzyskiwania dla kont Firefox. Pamiętaj, że możesz to zrobić tylko wtedy, gdy nadal możesz uzyskać dostęp do strony internetowej konta Firefox. Chociaż możesz otworzyć stronę konta Firefox bez ponownego logowania, jeśli zalogujesz się na konto w przeglądarce, utworzenie nowego klucza odzyskiwania wymaga ponownego wprowadzenia hasła do konta.

W przypadku wylogowania ze wszystkich urządzeń nie ma już takiej opcji.

 1. Załaduj about: preferencje # synchronizacja w przeglądarce internetowej Firefox.
 2. Wybierz „Zarządzaj kontem”, aby otworzyć nową kartę w witrynie Firefox, która wyświetla informacje związane z kontem.
  • Możesz też odwiedzić https://accounts.firefox.com/ bezpośrednio i zalogować się tam.
 3. Wybierz „Włącz” obok Odzyskiwanie konta na stronie.
  • Uwaga: jeśli nie widzisz jeszcze opcji odzyskiwania konta na stronie, dodaj showAccountRecovery na adres, aby był widoczny.
 4. Kliknij przycisk Generuj, aby wygenerować nowy klucz odzyskiwania konta.
 5. Wpisz hasło do konta, aby potwierdzić własność. Bez niego każdy, kto ma dostęp do przeglądarki, mógłby wygenerować klucz odzyskiwania.
 6. Klucz odzyskiwania jest wyświetlany na ekranie. Możesz go pobrać, wydrukować, utworzyć zrzut ekranu, zapamiętać go lub skopiować i wkleić.

Uwaga: przy następnym dostępie do opcji odzyskiwania konta zauważysz pewne zmiany:

 • Przycisk włączania został zastąpiony przyciskiem zmiany.
 • Przycisk generowania jest niedostępny. Otrzymasz przycisk odwołania, aby usunąć poprzednio wygenerowany klucz.

Klucz odzyskiwania można użyć tylko raz. Wygasa automatycznie, gdy jest używany i konieczne jest wygenerowanie nowego klucza odzyskiwania, jeśli chcesz go użyć jako opcji odzyskiwania konta.

Słowa końcowe

Generowanie klucza odzyskiwania dla konta Firefox jest całkowicie opcjonalne. Użytkownicy, którzy nie chcą generować tych kluczy, nie muszą nic robić; ci, którym podoba się pomysł zabezpieczenia, mogą to zrobić.

Ważne jest, aby przechowywać klucz w bezpiecznym miejscu, takim jak menedżer haseł, sejf lub w zaszyfrowanym kontenerze, ponieważ każdy, kto ma do niego dostęp, może uzyskać pełny dostęp do danych konta Firefox.

Podsumowanie
Jak utworzyć klucze odzyskiwania konta Firefox
Nazwa artykułu
Jak utworzyć klucze odzyskiwania konta Firefox
Opis
27 września 2018 r. Mozilla zaprezentowała dodatek do kont Firefox, który dodaje do usługi opcję odzyskiwania konta.

Link do głównej publikacji