Jak ustawić przeglądarkę Mozilla Firefox jako domyślną

Po pierwszym uruchomieniu Firefoksa masz szansę ustawić przeglądarkę jako domyślną przeglądarkę systemu. Możesz odznaczyć tę opcję, którą możesz zrobić, jeśli chcesz najpierw przetestować przeglądarkę lub chcesz, aby inna zainstalowana przeglądarka pozostała domyślną przeglądarką w systemie.

W późniejszym czasie możesz zdecydować, że chcesz ustawić Mozillę Firefox jako domyślną przeglądarkę. Być może przeszedłeś testy i doszedłeś do wniosku, że chcesz, aby Firefox był domyślną przeglądarką lub inną przeglądarką w jakiś sposób zarządzaną aby uzyskać domyślny punkt przeglądarki i chcesz go zmienić z powrotem na Firefox.

Wydaje się jednak, że wielu użytkownikom trudno jest znaleźć ustawienie lub preferencje, aby przeglądarka była domyślnym programem w systemie.

Oto krótki przewodnik na temat konfigurowania przeglądarki Firefox jako domyślnej przeglądarki systemowej po jej zainstalowaniu w systemie komputerowym.

Jeśli używasz przeglądarki Firefox 4 lub nowszej, wybierz przycisk menu u góry, a następnie Opcje. Użytkownicy korzystający z wcześniejszej wersji przeglądarki Firefox i użytkownicy, którzy włączyli stary pasek menu, muszą zamiast tego wybrać Narzędzia> Opcje.

Aktualizacja: W najnowszych wersjach Firefoksa można załadować about: preferencje na pasku adresu, aby otworzyć opcje. W tych wersjach można ustawić Firefox jako domyślną przeglądarkę w obszarze Ogólne.

domyślna przeglądarka Firefox

Na liście znajduje się opcja „zawsze sprawdzaj, czy Firefox jest domyślną przeglądarką”, którą musisz sprawdzić. Istnieje również przycisk ustawiania domyślnego, za pomocą którego można od razu ustawić Firefox jako domyślną przeglądarkę. Aktualizacja końca

domyślna przeglądarka Firefox

Znajdź kartę Zaawansowane u góry i załaduj ją. Wybierz Ogólne z listy podkart. Znajdź sekcję Domyślne ustawienia systemu.

Masz teraz dwie opcje. Kliknięcie przycisku Sprawdź teraz powoduje natychmiastowe sprawdzenie domyślnej przeglądarki, a jeśli nie jest to domyślna przeglądarka, pojawi się monit.

domyślna przeglądarka systemu Firefox

Kliknięcie Tak spowoduje ustawienie wersji Firefoksa jako domyślnej przeglądarki systemowej. Nie, z drugiej strony anuluje żądanie.

Drugą opcją jest umieszczenie znacznika wyboru w preferencji „Zawsze sprawdzaj, czy Firefox jest domyślną przeglądarką podczas uruchamiania”. Zmusza to Firefoksa do sprawdzenia, czy jest to domyślna przeglądarka przy każdym uruchomieniu, ponownie z monitem o ustawienie domyślnej przeglądarki, jeśli nie jest.

Mam nadzieję, że pomoże to użytkownikom Firefoksa, którzy mają trudności ze znalezieniem odpowiedniego ustawienia w przeglądarce.

Należy pamiętać, że niektóre programy w systemie Windows mogą zastąpić domyślne ustawienia przeglądarki.

Podsumowanie
Jak ustawić przeglądarkę Mozilla Firefox jako domyślną
Nazwa artykułu
Jak ustawić przeglądarkę Mozilla Firefox jako domyślną
Opis
Dowiedz się, jak ustawić Mozilla Firefox jako domyślną przeglądarkę internetową w swoim systemie, jeśli nie jest.

Link do głównej publikacji