Jak domyślnie wyciszyć wszystkie strony w Firefoksie

Domyślnie wyciszanie witryn to nowy dodatek do przeglądarki Firefox, który zmienia domyślny stan wszystkich witryn w przeglądarce Firefox na wyciszenie.

Firefox, jak każda inna nowoczesna przeglądarka, domyślnie odtwarza dźwięk, jeśli witryna zdecyduje się go odtwarzać. Niektóre witryny odtwarzają filmy z wyciszonym dźwiękiem lub dźwiękiem tylko wtedy, gdy wchodzisz w interakcję z elementami witryny, ale inne mogą odtwarzać dźwięk, gdy witryna ładuje reklamę, wideo lub muzykę.

Pamiętaj, że najnowsze wersje przeglądarki Firefox (i innych przeglądarek) próbują tłumić dźwięk autoodtwarzania w witrynach. Użytkownicy Firefoksa znajdują opcję włączenia lub wyłączenia tej funkcji w sekcji Uprawnienia na stronie about: preferencje # prywatność.

Wcześniej mówiliśmy o opcjach wyciszenia witryn w przeglądarce Firefox. Jest to przydatne, jeśli regularnie odwiedzasz witryny, które odtwarzają dźwięk, którego nie potrzebujesz lub które chcesz domyślnie wyciszyć.

Domyślnie wycisz wszystkie witryny w przeglądarce Firefox

firefox wycisza wszystkie strony

Nowe rozszerzenie Firefoksa Domyślnie wycisza witryny domyślnie blokuje dźwięk na wszystkich stronach w przeglądarce. Każda odwiedzana witryna nie może odtwarzać dźwięku, a ściślej dźwięk odtwarzany przez strony nie jest słyszalny, ponieważ jest wyciszony w przeglądarce Firefox po zainstalowaniu dodatku do przeglądarki

Możesz wyłączyć wyciszenie dowolnej witryny, klikając ikonę głośnika na pasku kart przeglądarki Firefox, klikając kartę prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję wyciszania karty / wyłączania wyciszenia karty, lub używając skrótu Ctrl-M.

Rozszerzenie zawiera białą listę, do której można dodawać domeny, które domyślnie mogą odtwarzać dźwięk w przeglądarce Firefox. Jeśli regularnie odwiedzasz Dailymotion lub oglądasz filmy na Facebooku, możesz rozważyć dodanie tych domen do białej listy, aby ułatwić sobie życie.

Pamiętaj, że wyciszenie lub anulowanie wyciszenia witryny odpowiednio zaktualizuje białą listę. Chociaż jest to czasami wygodne, oznacza to również, że musisz usunąć wpis z białej listy lub ponownie wyciszyć witrynę, jeśli chcesz tylko tymczasowo odtwarzać dźwięk.

Domyślnie wyciszanie witryn to rozszerzenie sieci. Oznacza to, że jest kompatybilny z Firefox 57 i nowszymi wersjami przeglądarki.

Google testuje obecnie opcję w Chrome, aby trwale wyciszyć strony za pomocą wbudowanych elementów sterujących przeglądarki.

Firefox widział w przeszłości swój udział w wydaniach rozszerzeń, aby wyciszyć dźwięk w przeszłości. Na przykład Muter dodaje przełącznik do przeglądarki, aby wyciszyć / przywrócić dźwięk w przeglądarce. Rozszerzenie nie jest rozszerzeniem sieciowym i jako takie niestety nie jest kompatybilne z przeglądarką Firefox 57 lub nowszą.

Kolejnym interesującym rozszerzeniem dla Firefoxa jest Smart Tab Mute, który ogranicza odtwarzanie audio do pojedynczej karty. Ten dodatek to rozszerzenie sieci.

Podsumowanie
obraz oprogramowania
Ocena autora
1 gwiazdka1 gwiazdka1 gwiazdka1 gwiazdkaszary
5 na podstawie 13 głosów
Nazwa oprogramowania
Domyślnie wycisz strony
Kategoria oprogramowania
Przeglądarka
Wstęp
https://addons.mozilla.org/firefox/addon/mute-sites-by-default/

Link do głównej publikacji