Jak pobrać starą wersję Firefoksa i Thunderbirda

Czytelnik Ghacks opublikował ostatnio komentarz z pytaniem, czy można pobrać stare wydania Thunderbirda. Sytuacja polegała na tym, że przeszedł na Thunderbird 3 beta 3 i zauważył, że niektóre z zainstalowanych przez niego dodatków już nie działają.

Oficjalna strona internetowa, która udostępnia pliki do pobrania Firefox i Thunderbird, oferuje tylko najnowszą wersję programów dla wszystkich obsługiwanych systemów operacyjnych. Ma to na celu ochronę użytkowników przed pobieraniem przestarzałych, niepewnych lub niestabilnych wersji oprogramowania.

Dlatego zazwyczaj nie jest dobrym pomysłem pobranie i zainstalowanie starej wersji. Podczas testów beta może być inaczej, ale ogólnie zaleca się znalezienie innych sposobów radzenia sobie z problemem.

Istnieje jednak bardzo łatwy sposób pobierania starych wersji Thunderbirda lub Firefoksa. Po prostu skieruj swoją przeglądarkę internetową na ftp.mozilla.org i odwiedź repozytoria ftp dla obu programów. Serwer ftp wyświetla nie tylko najnowszą wersję, ale także wszystkie inne wydania, które zostały utworzone w przeszłości od wersji 0.1 do najnowszej.

stare wersje Firefoksa Thunderbirda

Oto bezpośrednie linki:

  • ftp://ftp.mozilla.org/pub/thunderbird/releases/
  • ftp://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/

Aktualizacja: Mozilla zmieniła lokalizację swojego ftp, nowe lokalizacje to:

  • https://archive.mozilla.org/pub/firefox/releases/
  • https://archive.mozilla.org/pub/thunderbird/releases/

Jeszcze raz: Instalacja starych wersji może być bardzo problematyczna. Przed zainstalowaniem starszej wersji Thunderbirda lub Firefoksa należy wykonać kopię zapasową danych.

Aktualizacja: Łącza ftp nadal działają poprawnie. Użytkownicy, którzy planują zainstalować starsze wersje przeglądarki lub klienta poczty e-mail, powinni upewnić się, że wersja jest nadal obsługiwana przez Mozillę. Na przykład Firefox 2 nie jest już obsługiwany, co oznacza, że ​​przeglądarka nie będzie otrzymywać aktualizacji zabezpieczeń ani stabilności, które regularnie są obsługiwane przez obsługiwane wersje przeglądarki.

Chociaż nie jest to duży problem dla instalacji lokalnych, może stać się jednym, gdy przeglądarka zostanie podłączona do Internetu.

Te starsze wersje instalują się tak samo, jak każda inna wersja przeglądarki. Ogólnie zaleca się wykonanie kopii zapasowej profilu przeglądarki lub e-maila przed zainstalowaniem starszej wersji. Sugeruję również odinstalowanie nowszej wersji w systemie przed uruchomieniem instalatora starej wersji.

Konieczne może być również wyłączenie automatycznych aktualizacji w kliencie, aby uniknąć aktualizacji, gdy tylko zostaniesz podłączony do Internetu, gdy jest on otwarty w systemie.

Sprawdź nasz przewodnik na temat przywracania starszej wersji Firefoksa tutaj. Oferuje wszystkie potrzebne informacje, w tym wyłączenie automatycznych aktualizacji w przeglądarce internetowej.

Podsumowanie
Jak pobrać starą wersję Firefoksa i Thunderbirda
Nazwa artykułu
Jak pobrać starą wersję Firefoksa i Thunderbirda
Opis
Dowiedz się, jak pobierać stare wersje Firefoksa lub Thunderbirda bezpośrednio z Mozilli.

Link do głównej publikacji