Jak zablokować odcisk palca Canvas w Firefoksie

Canvas Fingerprinting to nowy sposób śledzenia użytkowników Internetu, który ostatnio zyskał na znaczeniu. Wyjaśniłem tę koncepcję jakiś czas temu i sugeruję, aby zapoznać się z tym artykułem, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat tego, co to jest, co robi i jak temu zapobiec.

Mówiąc najprościej, wykorzystuje element Canvas będący częścią HTML5 do tworzenia profili i śledzenia użytkowników. Element może rysować na ekranie, a odcisk palca korzysta z faktu, że wyniki są różne w zależności od wielu czynników, w tym używanej przeglądarki i systemu operacyjnego.

Zasadniczo oznacza to, że płótna można użyć do identyfikacji użytkowników na podstawie tych rysunków, nawet jeśli nie są one widoczne ani widoczne dla ludzkiego oka. Jest szczególnie wydajny w połączeniu z innymi informacjami o urządzeniu, na przykład informacjami o kliencie użytkownika lub adresem IP.

Istnieje kilka rzeczy, których internauci mogą użyć, aby zablokować odcisk palca. Jedną z najłatwiejszych opcji jest na przykład wyłączenie JavaScriptu, ale nie jest to praktycznie możliwe, biorąc pod uwagę, że JavaScript jest używany na większości stron internetowych i że wiele stron nie będzie działać wcale lub tylko częściowo, gdy JavaScript jest wyłączony.

Istnieje również rozszerzenie Chrome i nowy dodatek do przeglądarki Firefox CanvasBlocker. Dodatek blokuje element canvas na odwiedzanych stronach i daje również kontrolę nad blokowaniem.

Domyślnie ustawione jest pytanie o pozwolenie na widoczne elementy canvas, ponieważ strony mogą używać elementu canvas do innych celów poza śledzeniem użytkownika.

odcisk palca na płótnieOpcje CanvasBlocker

Możesz zmienić blok z tego w opcjach, jeśli wolisz inne ustawienie. Obejmuje to blokowanie wszystkich elementów obszaru roboczego na wszystkich stronach, zezwalanie tylko na elementy z białej listy, blokowanie obszaru roboczego tylko na stronach z czarnej listy lub zezwalanie na wszystko.

Zarówno biała, jak i czarna lista są również utrzymywane w preferencjach. CanvasBlocker obsługuje wyrażenia regularne, a domeny są oddzielone znakiem „,” na obu listach. Domeny Google i własna domena autora są domyślnie umieszczone na białej liście z opcjami ich usunięcia z białej listy w opcjach.

Ostatnią dostępną opcją jest zezwolenie na płótno w plikach PDF. Natywny czytnik PDF Firefoksa pdf.js używa płótna do wyświetlania zawartości, dlatego jest domyślnie włączony. Można jednak również to wyłączyć.

Możesz przetestować funkcjonalność rozszerzenia na stronie testowej Canvas Fingerprinting Browserleak. Płótno i tekstowy interfejs API dla płótna powinien zwrócić wartość false w teście, co oznacza, że ​​funkcja nie jest obsługiwana na tej stronie.

Słowa końcowe

CanvasBlocker to przydatne rozszerzenie przeglądarki Firefox, które może blokować element Canvas selektywnie lub całkowicie w Firefoksie.

Podsumowanie
obraz oprogramowania
Ocena autora
1 gwiazdka1 gwiazdka1 gwiazdka1 gwiazdka1 gwiazdka
2 na podstawie 1 głosów
Nazwa oprogramowania
CanvasBlocker
Kategoria oprogramowania
Przeglądarka
Wstęp
https://addons.mozilla.org/firefox/addon/canvasblocker/

Link do głównej publikacji