Jak wymusić pełne buforowanie wideo na YouTube

Jeśli zdarzyło Ci się czasem oglądać filmy na YouTube za pomocą przeglądarki internetowej, być może zauważyłeś, że filmy nie są w pełni buforowane w witrynie.

Google zmieniło sposób buforowania filmów na YouTube jakiś czas temu i używa czegoś o nazwie DASH. Dash to skrót od Dynamic Adaptive Streaming przez HTTP.

DASH dzieli zawartość na mniejsze fragmenty plików. Jakość strumienia wideo jest dynamicznie dostosowywana w zależności od warunków sieciowych poprzez zmianę poziomu jakości dostępnych porcji.

Chociaż DASH może oferować lepsze wrażenia, na przykład kontynuując transmisję wideo w przypadku pogorszenia warunków sieci, zatrzymał opcję pełnego buforowania filmów z YouTube.

Oznaczało to, że nie można było zatrzymać filmu w pierwszej sekundzie, poczekać, aż zostanie w pełni zbuforowany, aby rozpocząć oglądanie w wybranej jakości, a nawet offline.

YouTube całkowicie buforuje filmy

Dodatek do Firefoxa YouTube bez odtwarzania DASH (pełny bufor) stanowi rozwiązanie. Zasadniczo włącza lub wyłącza obsługę DASH w Firefoksie na żądanie użytkownika.

Dodaje ikonę do głównego paska narzędzi przeglądarki Firefox, którą można kliknąć, aby włączyć lub wyłączyć tę funkcję. Zaprojektowany z myślą o YouTube autor zauważa, że ​​będzie działał na każdej stronie używającej DASH do strumieniowego przesyłania wideo HTML5.

bufor youtube

Prawdopodobnie zastanawiasz się, w jaki sposób rozszerzenie Firefox to osiąga. Przełącza wartość preferencji media.mediasource.enabled między prawdą a fałszem.

Jeśli ustawione na false, DASH stanie się niedostępny, a filmy będą buforowane w całości na YouTube.

Możesz użyć tej preferencji, aby wyłączyć DASH bez instalowania dodatku. Dodatek dodaje opcję przełączania DASH, która może być dla Ciebie przydatna.

Wykonaj następujące czynności, aby bezpośrednio skonfigurować preferencje Firefoksa:

  1. Wpisz about: config w pasku adresu przeglądarki.
  2. Potwierdź, że będziesz ostrożny, jeśli wyświetli się monit ostrzegawczy.
  3. Wyszukaj media.mediasource.enabled.
  4. Kliknij dwukrotnie preferencję, aby ją przełączyć.

Jeśli chcesz, aby filmy w YouTube były w pełni buforowane, ustaw wartość false.

media.mediasource.enabled

Słowa końcowe

Pełne buforowanie w witrynach takich jak YouTube może być bardzo przydatne. Podczas gdy DASH dba o to, aby filmy były odtwarzane, jeśli warunki sieciowe ulegną pogorszeniu, pełne buforowanie zapewnia, że ​​jakość pozostaje na tym samym poziomie.

Chociaż może to oznaczać dłuższe oczekiwanie na pełne buforowanie wideo, często zapewnia lepszą jakość oglądania. Dodatkowo możesz oglądać wideo bez połączenia sieciowego, jeśli jest w pełni buforowane.

Rozszerzenie nie jest potrzebne, jeśli nie korzystasz z DASH i nie napotykasz problemów na stronach, które go wymagają, ponieważ w tym przypadku możesz bezpośrednio ustawić preferencje w przeglądarce Firefox.

Podsumowanie
obraz oprogramowania
Ocena autora
1 gwiazdka1 gwiazdka1 gwiazdka1 gwiazdkaszary
4 na podstawie 11 głosów
Nazwa oprogramowania
Odtwarzanie YouTube bez DASH (pełny bufor)
Kategoria oprogramowania
Przeglądarka
Wstęp
https://addons.mozilla.org/firefox/addon/youtube-without-dash-playback/

Link do głównej publikacji