Jak wyłączyć tryb chroniony Flash Playera w przeglądarce Firefox

Adobe dodał tryb chroniony do Flasha dla Firefoksa w 2012 roku, aby poprawić jego bezpieczeństwo. Uwzględniliśmy wtedy wersję i sugerujemy, aby sprawdzić, czy chcesz uzyskać dodatkowe informacje na temat trybu.

Wdrożenie uruchamia Flash Playera jako proces o niskiej integralności, który jest ograniczony pod względem zasobów, do których ma dostęp w systemie Windows Vista i nowszych wersjach systemu operacyjnego.

To dobra rzecz przez większość czasu, dlatego domyślnie jest włączona i Adobe zaleca, aby była włączona przez cały czas.

Niektórzy użytkownicy Firefoksa mają problemy z Flashem. Mogą to być spowolnienia, awarie lub opóźnienia podczas grania w gry lub przesyłania strumieniowego wideo na komputer, a jednym z rozwiązań tych problemów jest wyłączenie trybu chronionego.

Do tej pory jedynym sposobem było dokonanie edycji pliku konfiguracyjnego Flash mms.cfg w systemie.

FireFox Flash Player

Mimo że jest to nadal opcja, nie jest już jedyną przeglądarką Firefox 35. Mozilla zaimplementowała opcję w samej przeglądarce, aby wyłączyć lub włączyć funkcję trybu chronionego Flash Playera w przeglądarce.

  1. Wpisz about: config w pasku adresu przeglądarki i naciśnij Enter. Spowoduje to załadowanie zaawansowanej listy konfiguracji przeglądarki.
  2. Potwierdź, że będziesz ostrożny, jeśli pojawi się monit (przy pierwszym uruchomieniu).
  3. Wyszukaj dom.ipc.plugins.flash.disable-protected-mode

Możesz kliknąć dwukrotnie nazwę, aby przełączyć jej preferencje między wyłączone (prawda) i włączone (fałsz).

tryb chroniony przed błyskiem

Jeśli chcesz zresetować preferencję, kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję resetowania z menu kontekstowego.

Uwaga: funkcja jest wciąż testowana. Oznacza to, że obecnie nie jest kompatybilny z Windows 8 lub nowszymi wersjami Windows. Działa jednak, jeśli używasz 32-bitowych wersji systemu Vista lub Windows 7.

Możesz sprawdzić, czy tryb chroniony jest wyłączony, monitorując FlashPlayerPlugin procesy, które pojawiają się (lub nie) po uruchomieniu zawartości Flash. Naciśnij Ctrl-Shift-Esc, aby otworzyć Menedżera zadań i jeśli zobaczysz Plugin-container.exe uruchomiony proces jest wyłączony.

Jeśli testy przebiegną pomyślnie, znajdzie się w stabilnej wersji Firefoksa 35, która zostanie wydana 13 stycznia 2015 r.

Mozilla ułatwia użytkownikom Firefoksa wyłączenie trybu chronionego we Flash Playerze. To zdecydowanie dobra rzecz i choć nadal wymaga edycji ustawień na stronie, która jest nieco ukryta, łatwiej jest znaleźć plik mms.cfg w systemie, aby edytować go ręcznie.

Dodatkowe informacje na temat implementacji można znaleźć w Bugzilli. (przez Sören)

Podsumowanie
Jak wyłączyć tryb chroniony Flash Playera w przeglądarce Firefox
Nazwa artykułu
Jak wyłączyć tryb chroniony Flash Playera w przeglądarce Firefox
Opis
Mozilla Firefox 35 jest dostarczana z nowym przełącznikiem about: config, który wyłącza tryb chroniony Flash Playera bezpośrednio w przeglądarce.

Link do głównej publikacji