Jak usunąć IncrediMail MyStart z przeglądarki Firefox

Użytkownicy popularnej IncrediMail mogli zauważyć, że usługa zmodyfikowała domyślną wyszukiwarkę i stronę główną przeglądarki Firefox po instalacji. Darmowa wersja IncrediMail wprowadzi te zmiany w przeglądarce internetowej, chyba że wybierzesz niestandardową opcję instalacji podczas instalacji programu i odznaczysz „Make MyStart by IncrediMail moją domyślną wyszukiwarką” i „Make MyStart by IncrediMail moją stroną główną”.

Jeśli tego nie zrobisz, pojawi się nowa strona główna, która otworzy się w przeglądarce, i nowa domyślna wyszukiwarka. Pozwól, że pokażę ci, jak możesz cofnąć zmiany, jeśli przegapiłeś, aby odznaczyć opcje podczas instalacji programu pocztowego dla systemu Windows.

niesamowity mystart

Zmiana strony głównej Firefoksa

Otwórz przeglądarkę Firefox i kliknij Firefox> Opcje, aby otworzyć preferencje przeglądarki internetowej. Kliknij Ogólne, jeśli karta nie jest już aktywna i znajdź tutaj preferencje strony głównej. Tutaj masz następujące trzy opcje:

 • Użyj bieżącej strony — Ustawia nową stronę główną na stronę internetową aktualnie wyświetlaną w przeglądarce.
 • Użyj zakładki — wybierz nową stronę główną ze strony z zakładkami
 • Przywróć domyślne — Przywraca domyślną stronę główną Firefoksa

firefox zmień stronę główną

Możesz także ręcznie edytować pole strony głównej. Możesz nawet dodać wiele stron głównych w przeglądarce, oddzielając je znakiem „|”, np. https://www.ghacks.net/ | http://www.loginhelper.com/

Zmiana wyszukiwarki

Wyszukiwarka mogła również zostać zmodyfikowana. Po uruchomieniu wyszukiwania w przeglądarce Firefox możesz zauważyć, że korzystają one z wyszukiwarki IncrediMail MyStart, a nie z domyślnej wyszukiwarki, np. Google lub Bing, z których korzystałeś przed instalacją programu.

Jeśli formularz wyszukiwania jest wyświetlany w przeglądarce obok paska adresu, wykonaj następujące czynności:

Kliknij strzałkę w dół obok nazwy wyszukiwarki i wybierz wyszukiwarkę, której chcesz używać w przeglądarce Firefox. Jeśli formularz nie jest wyświetlany, wykonaj następujące czynności:

 1. Wpisz about: config w pasku adresu przeglądarki. Możesz zobaczyć ostrzeżenie tutaj, zaakceptuj je, aby kontynuować
 2. Wchodzić browser.search.selectedEngine do formularza wyszukiwania u góry
 3. Kliknij dwukrotnie wartość w polu Nazwa preferencji i wprowadź nazwę wyszukiwarki, której chcesz użyć, np. Google lub Bing.
 4. Pamiętaj, że możesz tutaj wpisać tylko nazwy zainstalowanych wyszukiwarek.
 5. Uruchom ponownie przeglądarkę i przetestuj zmianę

Ostatni krok

IncrediMail monitoruje stronę główną i domyślne ustawienia wyszukiwarki i powiadomi cię, jeśli zostały zmodyfikowane, aby MyStart nie był już stroną główną ani wyszukiwarką. Musisz zmodyfikować dwa ustawienia programu, aby zablokować te powiadomienia.

 1. Kliknij Narzędzia> Opcje w oknie programu IncrediMail.
 2. Przejdź tutaj do karty Zabezpieczenia.
 3. Odznacz następujące dwa wpisy w Ustawieniach wyszukiwania:
 4. Powiadom mnie o zmianach w ustawieniach strony głównej
 5. Powiadom mnie o zmianach w moich domyślnych ustawieniach wyszukiwania
 6. Następnie kliknij OK, aby zapisać nowe preferencje.

powiadomienia mystart Incredimail

Po dokonaniu ostatniej zmiany ustawienia systemu powinny wrócić do normy. Jeśli masz jakiekolwiek problemy z procedurą lub dodatkowe wskazówki i informacje, daj mi znać w komentarzach.

Link do głównej publikacji