Jak zainstalować aktualizację listopadową systemu Windows 10, jeśli się nie wyświetla

Jak zapewne wiesz, Microsoft rozpoczął wdrażanie aktualizacji Windows 10 November Update, która jest największą aktualizacją dla systemu Windows 10 od czasu jego wydania w lipcu. Ale sprawy nie są tak płynne, jak się spodziewaliśmy, ponieważ chociaż niektórzy użytkownicy mieli problemy z instalacją aktualizacji, niektórzy nawet jej nie dostali i jeszcze jej nie otrzymali.

Dlaczego nie widzisz aktualizacji systemu Windows 10 z listopada?

Jak mówi Microsoft, jeśli uaktualniłeś swój komputer do systemu Windows 10 mniej niż 31 dni temu, ty nadal nie otrzyma aktualizacji listopadowej. Firma wyjaśnia, że ​​chce dać ci czas na podjęcie decyzji, czy chcesz pozostać przy systemie Windows 10, czy też powrócić do starszej wersji systemu Windows, więc nie spiesz się z dostarczeniem nowej aktualizacji. Rod Trent podaje więcej szczegółów:

Dodatkowo istnieje inny potencjalny powód. Możliwe, że próbujesz go zainstalować i z jakiegoś powodu nie powiodło się. Miałem ten problem (tak, spieprzyłem go) i możesz przeczytać o tym, jak rozwiązać ten problem TUTAJ. W moim przypadku anulowałem aktualizację, wyłączając komputer.

Konieczne jest również wyjaśnienie. Aktualizacja 1511 za pośrednictwem Windows Update jest uważana za opcję dla konsumentów. Użytkownicy systemów Windows 10 Pro i Enterprise, podłączeni do domeny firmowej, będą musieli poczekać, aż aktualizacja będzie dostępna do wdrożenia. ISO z Centrum licencjonowania zbiorowego powinny być dostępne dopiero w przyszłym tygodniu.

Ponadto, jeśli wybrałeś opcję Odroczenia aktualizacji (Ustawienia> Aktualizacja zabezpieczenia> Windows Update> Opcje zaawansowane), wtedy aktualizacja Tbe nie będzie dostępna, więc musisz wrócić do tego obszaru ustawień i wyczyścić pole wyboru. Musisz także wiedzieć, że jeśli ją zainstalujesz, listopadowa aktualizacja nie będzie oferowana ponownie.

Jak uzyskać system Windows 10 1511 i tak

Ale jeśli już podjąłeś decyzję, że chcesz pozostać przy systemie Windows 10, czekanie trochę dłużej niż powinno być denerwujące. Ale na szczęście istnieje sposób na zainstalowanie aktualizacji Windows 10 November Update, nawet jeśli nie jest ona oferowana za pośrednictwem Windows Update. Mianowicie Microsoft wydał już plik ISO aktualizacji systemu Windows 10 z listopada, więc możesz go pobrać i zainstalować samodzielnie.

Aktualizacja systemu Windows 10 z listopada to technicznie kompilacja 10586 dla systemu Windows 10, więc pobierając plik ISO, pobierzesz tę kompilację i będziesz mógł zaktualizować swój system „ręcznie”. W tym artykule można znaleźć link do pobrania pliku ISO kompilacji 10586 systemu Windows 10, a także dodatkowe informacje na temat wydania i przewodnika instalacji. A ponieważ proces przebiega bardzo podobnie do świeżej instalacji systemu Windows, na wszelki wypadek nie zaszkodzi wykonanie kopii zapasowej plików.

Zainstalowanie w ten sposób aktualizacji systemu Windows 10 z listopada nic nie zmieni, aktualizacja przyniesie dokładnie takie same zmiany i ulepszenia, jakie wprowadziłaby za pośrednictwem usługi Windows Update, gdy Microsoft zdecyduje się udostępnić ją wszystkim użytkownikom. Tak więc po prostu używasz innej metody, aby uzyskać aktualizację.

Link do głównej publikacji