Jak wysyłać wiadomości tekstowe z systemu Windows 10

Komputery PC i telefony komórkowe są coraz częściej łączone z każdym rokiem, zwłaszcza z Windows 10 i jego „kompatybilnością krzyżową”. Jednym z najczęstszych pytań jest to, jak wysyłać wiadomości tekstowe z komputera na telefon komórkowy? W tym artykule przygotowaliśmy kilka sposobów.

wysyłać wiadomości z komputera z systemem Windows 10

Jak wysyłać wiadomości SMS z komputera z systemem Windows 10 na telefon

Metoda 1 — Wysyłanie wiadomości e-mailem

Prawdopodobnie najprostszym sposobem wysyłania wiadomości z komputera na telefon komórkowy jest wiadomość e-mail. Aby to zrobić, wykonaj następujące instrukcje:

 1. Otwórz aplikację pocztową Windows 10
 2. Kliknij opcję Nowa poczta
 3. Teraz wystarczy wpisać numer, na który chcesz wysłać wiadomość tekstową i wprowadzić kod swojego operatora. Oto kody wiadomości niektórych popularnych dostawców:
  • Alltel: @ message.alltel.com (lub @ mms.alltelwireless.com dla wiadomości obrazkowych)
  • ATT: @ text.att.net
  • Sprint: @ messaging.sprintpcs.com
  • T-Mobile: @ tmomail.net
  • Verizon: @ vtext.com (lub @ vzwpix.com dla zdjęć i filmów) wiadomość SMS z Windows 10
 4. Napisz wiadomość jako zwykły e-mail i po prostu naciśnij Wyślij

Gdy znajomy odpowie na Twoją wiadomość tekstową, otrzymasz ją również w swojej skrzynce odbiorczej.

Metoda 2 — Wyślij wiadomość ze strony przewoźnika

Wielu operatorów telefonii komórkowej oferuje opcję bezpłatnego wysyłania wiadomości SMS z komputera. W zależności od operatora będziesz mógł wysyłać wiadomości tekstowe do innych użytkowników usług tego operatora, a nawet użytkowników innych sieci. Po prostu wejdź na stronę operatora, zaloguj się na swoje konto, znajdź opcję wysyłania SMS-ów i wyślij wiadomość tekstową z komputera.

Metoda 3 — skorzystaj z bezpłatnej witryny SMS

Istnieje dosłownie wiele stron internetowych, które oferują wysyłanie wiadomości SMS za darmo. Ale korzystanie z niektórych z tych witryn nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ wiele z nich to oszustwa. I nawet wiarygodne mają swoje wady, na przykład zostaniesz zbombardowany wieloma reklamami, nie będziesz w stanie odbierać wiadomości testowych bezpośrednio na stronie, musisz zostawić swoje dane osobowe, które są Niepolecane. Ale jeśli nadal chcesz korzystać z bezpłatnej witryny SMS, niektóre z nich to Wyślij teraz SMS, Bezpłatna wiadomość SMS i Txt2day.

Ponadto Microsoft przygotowuje również swoją własną usługę do wysyłania wiadomości tekstowych z komputera z systemem Windows 10. Mianowicie, firma podzieli Skype’a na usługi przesyłania wiadomości i połączeń wideo. Ta funkcja pojawiła się już w wersji Windows 10 Mobile Preview, ale nie wiemy, kiedy będzie dostępna dla użytkowników komputerów z systemem Windows 10.

Czy znasz inny skuteczny sposób wysyłania wiadomości SMS z komputera? Jeśli to zrobisz, powiedz nam w komentarzach, jestem pewien, że będzie to pomocne dla innych użytkowników.

Link do głównej publikacji