Aktualizacja sterownika WPD przerywa połączenia USB i Bluetooth [FIX]

Najnowsza aktualizacja sterownika WPD wydana przez Microsoft złamała możliwości połączenia USB tysięcy Windows 7, 8.1. i komputery z systemem Windows 10. Mówiąc dokładniej, wielu użytkowników informuje, że ich komputery z systemem Windows nie rozpoznają już swoich smartfonów po zainstalowaniu tej aktualizacji.

Sprawcą jest Microsoft — WPD — 2/22/2016 12:00:00 AM — 5.2.5326.4762, aktualizacja, która została po raz pierwszy opublikowana ponad rok temu. Najwyraźniej ta aktualizacja próbuje wymienić sterowniki ADB i MTP dla kilku urządzeń MediaTek. Niestety pakiet sterowników jest w konflikcie z istniejącymi sterownikami ADB i MTP. W rezultacie komputer z systemem Windows nie rozpoznaje już telefonu i telefonu kod błędu 0x800f0217 pojawia się na ekranie.

Oto jak jeden użytkownik opisuje ten problem:

Po zainstalowaniu tej aktualizacji telefon Nokia 925 Windows Phone nie łączy się już z komputerem z systemem Windows 10. Próbuję połączyć się za pomocą przewodu USB, a nie Bluetooth. Uruchomiłem ponownie telefon i komputer. Następnie „usunąłem” urządzenie z „Podłączonych urządzeń”, a następnie próbowałem ponownie połączyć się z urządzeniem. Wydawało się, że to zachęca komputer do kolejnego zainstalowania tej samej aktualizacji. […]

Nie mam pojęcia o co chodzi. W tej chwili wolę zrzucić komputer ze schodów niż „Ponów” instalację. Po raz kolejny wygląda na to, że stracę wiele godzin czasu, próbując naprawić problem spowodowany przez Microsoft.

Poprawka: problemy z połączeniem USB generowane przez aktualizację sterownika WPD

1. Podłącz telefon do komputera> przejdź do Menedżera urządzeń> kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Wyszukaj sterownik

2. Wybierz Wyszukaj na tym komputerze> wybierz Sterowniki na tym komputerze

3. Pojawi się lista> wybierz urządzenie USB> pojawi się lista sterowników MTP USB

4. Wybierz drugi> pierwszy zawiera błąd.

Użytkownicy zgłaszają również, że zainstalowanie najnowszych sterowników od producentów telefonów rozwiązuje ten problem.

Miałem ten sam problem z moim LG V10 i pobrałem sterowniki z LG i je zainstalowałem. Potem wszystko działało idealnie.

Jeśli nie zainstalowałeś jeszcze tej kłopotliwej aktualizacji WPD — 22.02.2016 12:00:00 — 5.2.5326.4762, zablokuj ASAP jak najszybciej.

Link do głównej publikacji