Jak wyłączyć kod błędu CDpusersvc 15100 w systemie Windows 10

Po uaktualnieniu do rocznicowej aktualizacji systemu Windows 10 wielu użytkowników zauważyło dziwny moduł w usłudze Windows, którego wcześniej nie było: CDpusersvc

Dostępnych jest bardzo mało informacji na temat tego nieuchwytnego modułu. Wielu użytkowników systemu Windows 10 śmieje się z tej sytuacji, sugerując, że Microsoft nie wypełnił żadnego opisu w tym module tylko dlatego, że tak naprawdę nie wie, co robi ta usługa.

CDpusersvc to tajemnicza usługa systemu Windows 10

Właśnie zainstalowałem Win 10 v1607. Znaleziono CDPUsersvc w services.msc. Jest ustawiony na automatyczny, również opis kończy się niepowodzeniem, mówi „nie można odczytać opisu. kod błędu 15100 ”. Nie wiem więc, do czego służy ta usługa. Czy ktoś wie co to jest?

Wielu użytkowników systemu Windows 10 informuje również, że CDpusersvc jest naprawdę wadliwy. Ciągle otrzymują dzienniki błędów dotyczące usług, które z niego korzystają, a także naruszenia bezpieczeństwa. Najbardziej intrygującą rzeczą dla użytkowników jest to, że nie mogą znaleźć aplikacji w celu dostosowania uprawnień.

Dobrą wiadomością jest to, że ten błąd można bezpiecznie zignorować, ponieważ nie wpływa on w żaden sposób na system Windows. Jeśli stanie się zbyt denerwujący, możesz go usunąć za pomocą Regedit.

Jak wyłączyć CDpusersvc w Windows 10

Kod błędu CDpusersvc 15100 może pojawić się na komputerze i prowadzić do różnych problemów. Mówiąc o CDpusersvc i problemach, są to niektóre z typowych problemów zgłaszanych przez użytkowników:

 • CDpusersvc przestał działać, zawiesił się — Według użytkowników ten proces może często ulec awarii lub dać komunikat „Przestał działać”. Jeśli tak się stanie, zaleca się wyłączenie procesu przez zmodyfikowanie rejestru.
 • Wirus CDpusersvc — Ten proces może wyglądać jak złośliwe oprogramowanie, ale powinien być całkowicie bezpieczny. Jeśli obawiasz się, że komputer jest zainfekowany, wykonaj pełne skanowanie systemu i sprawdź, czy to rozwiąże problem.
 • CDpusersvc nie mógł odczytać — To kolejny typowy błąd, który może pojawić się w Cdpusersvc. Aby rozwiązać problem, możesz spróbować usunąć i zablokować problematyczne aktualizacje.
 • CDpusersvc wysoki procesor — Czasami ten proces może zużyć zbyt dużo zasobów. Firma Microsoft jest świadoma tego problemu, dlatego poprawka powinna być dostępna w postaci aktualizacji systemu Windows.

Rozwiązanie 1 — Zmień rejestr

Według użytkowników jednym ze sposobów naprawienia kodu błędu CDpusersvc 15100 jest modyfikacja rejestru. Rejestr zawiera wszelkiego rodzaju poufne informacje i umożliwia wyłączenie różnych usług, takich jak ta.

 • Musimy ostrzec, że modyfikacja rejestru może być potencjalnie niebezpieczna, dlatego zachowaj szczególną ostrożność. Aby zmodyfikować rejestr i wyłączyć tę funkcję, wykonaj następujące czynności:

  1. naciśnij Klawisz Windows + R. i wejdź regedit. Teraz naciśnij Wchodzić lub kliknij dobrze.
   CDpusersvc nie mógł odczytać
  2. Po otwarciu Edytora rejestru przejdź do HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ CDPUserSvc.
   CDpusersvc wysoki procesor
  3. Zmienić Początek wartości danych od 2 do 4 (Niepełnosprawny).
  4. Uruchom ponownie komputer, a CDpusersvc powinno być teraz wyłączone. Możesz zauważyć, że numer jest teraz inny (CDPUserSvc_35375), ale zapewniamy, że moduł jest wyłączony.

  Rozwiązanie 2 — Usuń problematyczną aktualizację

  Według użytkowników, czasem błąd CDpusersvc 15100 może pojawić się po aktualizacji. Jeśli tak się stanie, zalecamy znalezienie i usunięcie problematycznej aktualizacji z komputera. Jeśli niedawno zainstalowałeś aktualizację systemu i napotykasz ten problem, zalecamy znalezienie i usunięcie tej aktualizacji, aby rozwiązać problem. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. naciśnij Klawisz Windows + I aby otworzyć aplikację Ustawienia.
  2. Teraz przejdź do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
   CDpusersvc nie mógł odczytać
   CDpusersvc nie mógł odczytać
  3. Kliknij Wyświetl historię zainstalowanych aktualizacji.
   CDpusersvc przestał działać
  4. Powinieneś teraz zobaczyć listę zainstalowanych aktualizacji. Poszukaj najnowszych aktualizacji i zapamiętaj ich nazwy. Kliknij Odinstaluj aktualizacje.
   Wirus CDpusersvc
  5. Pojawi się lista aktualizacji. Kliknij dwukrotnie aktualizację, którą chcesz usunąć, i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ją usunąć.

  Po usunięciu aktualizacji sprawdź, czy problem z Cdpusersvc został rozwiązany. Jeśli tak, prawdopodobnie powinieneś zablokować możliwość ponownej instalacji tej aktualizacji. System Windows 10 automatycznie instaluje brakujące aktualizacje, a jeśli nie zablokujesz instalacji tej aktualizacji, problem wkrótce się pojawi. W jednym z naszych poprzednich wyjaśnialiśmy, jak blokować aktualizacje systemu Windows w systemie Windows 10, więc koniecznie sprawdź to, aby uzyskać więcej informacji.

  Rozwiązanie 3 — Zainstaluj najnowsze aktualizacje

  Jeśli masz jakiekolwiek problemy z kodem błędu CDpusersvc 15100, problemem mogą być brakujące aktualizacje. Microsoft jest świadomy tego problemu i ciężko pracuje, aby go naprawić. W rzeczywistości możliwe jest, że poprawka jest dostępna w postaci Windows Update.

  Domyślnie system Windows 10 zawsze pobiera aktualizacje automatycznie w tle, ale czasem problemy mogą uniemożliwić pobranie aktualizacji lub dwóch. Możesz jednak rozwiązać ten problem, ręcznie sprawdzając dostępność aktualizacji. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. Otworzyć Aplikacja ustawień i idź do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
  2. Teraz kliknij Sprawdź aktualizacje przycisk.
   CDpusersvc wysoki procesor

  System Windows sprawdzi teraz dostępne aktualizacje i pobierze wszelkie oczekujące aktualizacje w tle. Po pobraniu aktualizacji wystarczy ponownie uruchomić komputer, aby je zainstalować. Po zaktualizowaniu systemu do najnowszej wersji sprawdź, czy problem nadal występuje.

  • Rozwiązanie 4 — Wyizoluj proces

   Według użytkowników naprawienie kodu błędu CDpusersvc 15100 może być możliwe przez odizolowanie procesu. Aby to zrobić, musisz uruchomić kilka poleceń z wiersza polecenia. Aby to zrobić w systemie Windows 10, wykonaj następujące kroki:

   1. naciśnij Klawisz Windows + X aby otworzyć menu Win + X i wybrać Wiersz polecenia (administrator). Jeśli wiersz polecenia nie jest dostępny, możesz zamiast tego użyć PowerShell (administrator).
    Awaria CDpusersvc
   2. Po otwarciu wiersza polecenia wpisz sc config cdpusersvc type = own i uruchom to polecenie.
    Wirus CDpusersvc

   Po uruchomieniu tego polecenia proces Cdpusersvc zostanie wymuszony izolacją, co może być w stanie rozwiązać wszelkie związane z tym problemy.

   Rozwiązanie 5 — Utwórz plik .bat, aby zatrzymać usługę

   Jeśli masz problemy z kodem błędu CDpusersvc 15100, jednym z obejść może być utworzenie pliku .bat, który zamknie problematyczny proces. Aby to zrobić, wystarczy wykonać następujące kroki:

   1. otwarty Notatnik.
   2. Po otwarciu Notatnika wklej następujące linie:
   • @ECHO OFF
   • SC QUERY state = all> servicesdump.txt
   • FINDSTR / L / C: ”SERVICE_NAME: CDPUserSvc_” servicesdump.txt> CDPservice.txt
   • FOR / F „tokeny usebackq = 2” %% i IN (CDPservice.txt) DO USTAW CDPUserSvc = %% i
   • NET Stop „% CDPUserSvc%”
   • SC Usuń „% CDPUserSvc%”
   • DEL CDPservice.txt
   • DEL servicesdump.txt
   1. Teraz kliknij Plik> Zapisz jako.
    CDpusersvc przestał działać
   2. Ustaw Zapisz jako typ na Wszystkie pliki i wejdź fix.bat w polu Nazwa pliku. Teraz kliknij Zapisać aby zapisać zmiany.
    Wirus CDpusersvc

   Po wykonaniu tej czynności wystarczy zlokalizować fix.bat plik i uruchom go, a usługa Cdpusersvc powinna zostać zatrzymana. Pamiętaj, że to tylko obejście, więc musisz powtórzyć, jeśli problem pojawi się ponownie.

   Rozwiązanie 6 — Przeskanuj komputer w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania

   Po procesie Cdpusersvc następuje zwykle losowa tablica liczb, co sprawia, że ​​wygląda podejrzanie. Wielu użytkowników błędnie myli ten proces ze złośliwym oprogramowaniem, ponieważ ma ono tak nietypową nazwę.

   Jeśli obawiasz się, że komputer może zostać zainfekowany złośliwym oprogramowaniem, zalecamy wykonanie pełnego skanowania systemu za pomocą oprogramowania antywirusowego. Na rynku dostępnych jest wiele świetnych narzędzi antywirusowych, ale dla najlepszej ochrony należy rozważyć użycie BullGuard.

   Rozwiązanie 7 — Wykonaj przywracanie systemu

   Aby rozwiązać problem, niektórzy użytkownicy sugerują przywrócenie systemu. Jeśli nie jesteś zaznajomiony z tą funkcją, ta funkcja umożliwia cofnięcie ostatnich zmian i naprawienie różnych problemów na komputerze. Aby wykonać Przywracanie systemu, musisz wykonać następujące czynności:

   1. naciśnij Klawisz Windows + S. i wejdź przywracanie systemu. Wybierać Utworzyć punkt przywracania z menu.
    CDpusersvc wysoki procesor
   2. Pojawi się okno Właściwości systemu. Kliknij Przywracanie systemu przycisk.
    Awaria CDpusersvc
   3. Po otwarciu okna Przywracania systemu kliknij Kolejny.
    Wirus CDpusersvc
   4. Jeśli dostępne, sprawdź Pokaż więcej punktów przywracania opcje Wybierz żądany punkt przywracania i kliknij Kolejny.
    CDpusersvc nie mógł odczytać
   5. Teraz postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby przywrócić komputer.

   Po przywróceniu komputera sprawdź, czy problem nadal występuje. Pamiętaj, że ten problem może być spowodowany aktualizacją Windows Update. W takim przypadku znajdź problematyczną aktualizację i zablokuj jej instalację.

   Chociaż dostępne jest obejście umożliwiające wyłączenie modułu CDpusersvc, tajemnica pozostaje. Microsoft nie wydał jeszcze żadnych komentarzy na temat tego błędu, chociaż jego fora są pełne wątków CDpusersvc. Innymi słowy, nikt tak naprawdę nie wie, co robi moduł CDpusersvc.

Link do głównej publikacji