Jak usunąć wtyczkę Dropbox Update z Firefoksa

Użytkownicy Dropbox, którzy korzystają z przeglądarki Firefox w systemie Windows, mogą chcieć sprawdzić listę wtyczek przeglądarki, ponieważ przeglądarka mogła pobrać wtyczkę Dropbox Update automatycznie po ostatniej aktualizacji.

Mozilla z nieznanych przyczyn nigdy nie naprawiła problemu z automatyczną instalacją wtyczek w Firefoksie. Chociaż możesz ręcznie zablokować automatyczną instalację wtyczek w Firefoksie, nie ma domyślnego wskaźnika ani systemu uprawnień do ochrony użytkowników.

Firefox automatycznie sprawdza różne lokalizacje na komputerze w poszukiwaniu wtyczek i integruje je automatycznie.

Również programy mogą instalować wtyczki w Firefoksie bez informowania o tym użytkowników. Jest to jeden z powodów, dla których masz wtyczki takie jak Google Update lub nowsza aktualizacja Dropbox Update zainstalowana w przeglądarce.

O ile nie sprawdzasz regularnie listy wtyczek, możesz przegapić nowe instalacje wtyczek, ponieważ nic nie wskazuje na to, że nowe wtyczki zostały dodane do przeglądarki Firefox.

Kiedy dzisiaj sprawdziłem listę wtyczek na komputerze z systemem Windows, po raz pierwszy zauważyłem aktualizację Dropbox.

dropbox aktualizacja wtyczki Firefox

Opis mniej więcej nie istnieje, ponieważ zawiera jedynie „Dropbox Update”. Nie jest jasne, co robi, dlatego wysoce zalecane jest wyłączenie go, a nawet całkowite usunięcie z Firefoksa.

Aby go wyłączyć, wykonaj następujące czynności

  1. Załaduj about: addons w pasku adresu przeglądarki.
  2. Przejdź do listy wtyczek za pomocą paska bocznego.
  3. Zlokalizuj aktualizację Dropbox i użyj menu po prawej stronie, aby ustawić, aby nigdy się nie aktywowała.

Jeśli chcesz całkowicie usunąć go z Firefoksa, musisz wykonać następujące czynności

aktualizacja Dropbox

Najpierw sprawdziłem, czy aplikacja Dropbox preferuje wyłączenie wtyczki, ale tak nie jest.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to dowiedzieć się, skąd wtyczka jest ładowana. Odbywa się to na stronie Informacje o wtyczkach w przeglądarce Firefox. Załaduj about: plugins, aby wyświetlić szczegółowe informacje o pluginach w przeglądarce.

Tam znajdziesz wymienioną aktualizację Dropbox i pełną ścieżkę wtyczki w systemie. W moim przypadku było to C: \ Users \ Martin \ AppData \ Local \ Dropbox \ Update \ 1.3.27.15 \ npDropboxUpdate3.dll.

Otwórz folder w systemie za pomocą Eksploratora Windows lub innej przeglądarki plików i zlokalizuj plik referencji.

Uwaga: Jeśli chcesz być po bezpiecznej stronie, najpierw wykonaj kopię zapasową pliku, aby mieć możliwość przywrócenia go w razie potrzeby.

Wybierz plik npDropboxUpdate3.dll i usuń go z folderu Dropbox.

Jeśli później odświeżysz wpis w about: plugins, powinieneś zauważyć, że Dropbox Update został usunięty z przeglądarki. To samo dotyczy sprawdzenia wtyczek about: addons.

Chociaż zajmuje się to w tym momencie Dropbox Update, może on ponownie dodać się w późniejszym czasie, na przykład po aktualizacji podobnej do tego, jak Firefox pobiera regularnie wtyczkę Google Update.

Podsumowanie
Jak usunąć wtyczkę Dropbox Update z Firefoksa
Nazwa artykułu
Jak usunąć wtyczkę Dropbox Update z Firefoksa
Opis
Dowiedz się, jak usunąć wtyczkę Dropbox Update z przeglądarki Firefox.

Link do głównej publikacji