Jak znaleźć zamienniki starszych wersji Firefoksa

Mozilla Firefox 57 uruchomi w przyszłym miesiącu do stabilnego kanału przeglądarki. Ta wersja jest kamieniem milowym dla Mozilli, ponieważ wprowadza nową funkcjonalność — zobacz artykuł kwantowy Firefoksa, aby uzyskać informacje na ten temat — i odcina starszy system dodatków przeglądarki.

Firefox 57 będzie obsługiwał tylko rozszerzenia sieciowe, co oznacza, że ​​dodatki, które nie są, zostaną automatycznie dezaktywowane.

Wskazówka: Zapoznaj się z tym przewodnikiem na temat odróżniania starszych dodatków od rozszerzeń WebExtensions.

To duża zmiana dla użytkowników Firefoksa korzystających z dodatków. Chociaż niektóre dodatki zostały przeniesione, aby użytkownicy mogli z nich nadal korzystać, inne nie. Niektórzy programiści przestali opracowywać swoje dodatki, inni nie mogą przenosić swoich rozszerzeń z powodu brakujących interfejsów API lub dlatego, że Mozilla nie doda funkcji do przeglądarki. Zmiana dotyczy dodatków, które nie są już aktywnie rozwijane, ponieważ również nie zostaną zaktualizowane.

Znajdź zamienniki dodatków do przeglądarki Firefox

rekomendacje dodatków do starszej wersji Firefoxa

Firefox 57 przeniesie wszystkie starsze dodatki do starszej grupy rozszerzeń na about: addons. Te dodatki są dezaktywowane i nie można ich już aktywować.

Jedynymi dwiema opcjami są usunięcie dodatku z Firefoksa lub użycie przycisku „znajdź zamiennik”, aby znaleźć rozszerzenie WebExtension, które oferuje tę funkcjonalność.

Mozilla planuje uruchomić to w przeglądarce Firefox 57, co oznacza, że ​​obecni użytkownicy stabilnej przeglądarki Firefox nie mogą teraz korzystać z tej funkcji z poziomu przeglądarki Firefox w celu znalezienia zastępczych rozszerzeń.

Oto, co dzieje się po kliknięciu przycisku znajdowania zamiennika:

  1. Firefox otworzy stronę WebExtension, która jest zgodnym zamiennikiem według Mozilli.
  2. Rozszerzenia starszych kart są przekierowywane do zbioru kompatybilnych rozszerzeń Web, ponieważ Mozilla nadal pracuje nad dodaniem niezbędnych interfejsów API do przeglądarki internetowej Firefox.
  3. Jeśli wymiana nie jest dostępna, Firefox załaduje stronę polecanych dodatków

Użytkownicy Firefoksa, którzy nie używają Firefox 57 lub nowszej, mogą zamiast tego skorzystać z wyszukiwarki rozszerzeń.

Wyszukiwarka rozszerzeń

Możesz przejrzeć listę starszych dodatków i ich zalecaną sugestię WebExtension lub wpisać nazwę dodatku, aby dowiedzieć się, czy Mozilla ma dla niego zalecaną bazę danych.

Użytkownicy przeglądarki Firefox mogą również przeglądać wszystkie kompatybilne rozszerzenia. Grupa na oficjalnej stronie dodatków Mozilla wymienia ponad 5400 dodatków, które są obecnie kompatybilne z Firefoksem 57.

Szybki test mojej wersji Firefoksa wykazał, że zamienniki nie były dostępne dla żadnego z trzech starszych rozszerzeń. Wersja NoScript WebExtensions zostanie wydana przed wydaniem Firefoksa 57.

Link do głównej publikacji