Jak usunąć pliki łat Instalatora Windows

System operacyjny Windows 10, podobnie jak każda inna podobna platforma, otrzymuje regularne aktualizacje. Te aktualizacje mają na celu usunięcie zgłoszonych błędów i problemów związanych z oprogramowaniem w celu poprawy ogólnej wygody użytkownika. Oczywiście, w zależności od każdej aktualizacji i jej znaczenia, wśród różnych poprawek błędów, poprawki te obejmują nowe funkcje, aplikacje systemowe, a nawet nowe możliwości lub ulepszenia bezpieczeństwa.

Proces aktualizacji jest prosty. Możesz otrzymać powiadomienie, na podstawie którego możesz zastosować określoną łatkę lub nie, lub nowe pliki są instalowane automatycznie w tle, gdy nadal wykonujesz swoją pracę. Zwykle proces ten kończy się dopiero po ponownym uruchomieniu komputera.

Jednak zgodnie z ogólną zasadą po zainstalowaniu na komputerze poprawki do systemu Windows plik poprawki i inne powiązane pakiety będą buforowane w dedykowanym folderze. Te pliki, które są przechowywane domyślnie, są używane, gdy zdecydujesz się odinstalować określoną poprawkę lub gdy zdecydujesz się przywrócić plik systemowy, który został wcześniej usunięty z komputera z systemem Windows 10.

Chociaż tak naprawdę nie jest zalecane usuwanie niezbędnych katalogów instalatora, folder pamięci podręcznej, w którym przechowywane są pliki poprawek instalatora, można bezpiecznie usunąć z systemu Windows 10. W ten sposób możesz zwolnić trochę miejsca z dysku twardego (szczególnie jeśli jest ono już ograniczone). Z czasem łatki te mogą stać się dość liczne.

Pliki poprawek instalatora w systemie Windows 10 znajdują się w „C: WindowsInstaller $ PatchCache $’. Jest to folder systemowy, więc jest domyślnie ukryty — nie można uzyskać do niego dostępu, chyba że najpierw włączysz tę funkcję z Panelu sterowania.

Aby to zrobić, otwórz Panel sterowania, przejdź do „Kategorii”, a następnie wybierz „Wygląd i personalizacja”. W oknie, które zostanie wyświetlone, wybierz „Pokaż ukryte pliki i foldery”.pokaż ukryte pliki i foldery w systemie Windows

Przed usunięciem tych plików zalecam wykonanie kopii zapasowej folderu poprawki instalatora, aby uniknąć dalszych nieprzyjemnych sytuacji — możesz po prostu umieścić kopię tego folderu na pamięci USB lub na zewnętrznym dysku twardym.

Ponadto pamiętaj, że można bezpiecznie usunąć tylko bazową pamięć podręczną (już zarysowany katalog „C: WindowsInstaller $ PatchCache $”). Nie usuwaj niczego, co znajduje się pod „C: WindowsInstaller” — jeśli wprowadzisz zmiany w tym katalogu, możesz napotkać problemy, jeśli będziesz musiał ponownie zainstalować / naprawić system Windows 10.

Jak usunąć pliki poprawki instalatora w systemie Windows 10

  1. Najpierw włącz komputer z systemem Windows 10.
  2. Zaloguj się przy użyciu konta administratora — w przeciwnym razie nie będziesz mógł usunąć plików łaty instalatora.
  3. Na głównym ekranie systemu Windows kliknij pole wyszukiwania znajdujące się w pobliżu ikony Start systemu Windows (to samo miejsce, z którego masz dostęp do Cortany).
  4. W polu wyszukiwania wpisz „cmd” i naciśnij Enter.
  5. Teraz na komputerze powinno zostać wyświetlone okno wiersza polecenia.
  6. Tam wpisz: „rmdir / q / s% WINDIR% Installer $ PatchCache $’(Bez użycia cytatów).
  7. To wszystko.

Były to więc kroki, które należy wykonać, jeśli chcesz usunąć pliki poprawki instalatora w systemie Windows 10. Jeśli próbujesz tylko zwolnić trochę miejsca, być może lepszym pomysłem jest pozbycie się plików, które nie są już przydatne. W tym względzie możesz użyć narzędzia Oczyszczanie dysku. Aby skorzystać z tej funkcji, kliknij ikonę wyszukiwania i wpisz „czyszczenie dysku”; następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby usunąć określone pliki.

Link do głównej publikacji