Jak skopiować tekst okna dialogowego w systemie Windows 10, 8.1

Jeśli masz na przykład komunikat o błędzie lub wyskakujące okienko w systemie Windows 10 lub 8.1 i masz dość ręcznego pisania tekstu otrzymanego w tej wiadomości, w tym samouczku zobaczysz, w jaki sposób możemy skopiować tekst za pomocą kilku przycisków klawiatury bezpośrednio do wybranego notatnika lub dokumentu słownego.
skopiuj okno dialogowe do schowka w Windows 8
W systemie Windows 10 i Windows 8.1 masz świetną funkcję kopiowania dowolnej wiadomości wyświetlanej na ekranie za pomocą zaledwie dwóch przycisków na klawiaturze, a następnie wklejania wiadomości od razu do osoby obsługującej kontakt dla systemów Microsoft, aby mógł ci pomóc z twoim problemem.

Samouczek: Skopiuj tekst okna dialogowego do schowka w systemie Windows 10 i 8.1

Rozwiązanie 1: Użyj wbudowanej funkcji systemu Windows

Weźmy na przykład komunikat o błędzie „Biblioteka uruchomieniowa Microsoft Visual C ++”, który pojawia się nieoczekiwanie na ekranie.
W takim przypadku, jeśli chcesz skopiować wiadomość do dokumentu tekstowego i zapisać ją do późniejszego rozwiązywania problemów, wykonaj poniższe czynności.

  1. Kliknij (lewy przycisk myszy) na górnym pasku bocznym błędu okna (przykład: powinna pojawić się „Biblioteka uruchomieniowa Microsoft Visual C ++”).
  2. Uwaga: Nie klikaj (kliknięcie lewym przyciskiem) przycisku „OK”, aby zamknąć okno podręczne.
  3. Naciśnij i przytrzymaj na klawiaturze przycisk „Ctrl” i przycisk „C”.
  4. Uwaga: Po naciśnięciu „Ctrl” i „C” możesz kliknąć (lewym przyciskiem myszy) „OK”, aby zamknąć komunikat o błędzie.
  5. Teraz otwórz dokument tekstowy i nazwij go według własnego uznania.
  6. Kliknij (prawym przyciskiem myszy) w dokumencie tekstowym i wybierz z menu „Wklej”
  7. Wiadomość powinna wyglądać mniej więcej tak:

[Tytuł okna]
Biblioteka uruchomieniowa Microsoft Visual C ++

[Zawartość]
Błąd w czasie wykonywania!
Program c: \ P…

R6034
Aplikacja podjęła próbę niepoprawnego załadowania biblioteki wykonawczej C.
Skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej aplikacji, aby uzyskać więcej informacji.

[DOBRZE]

Rozwiązanie 2: Użyj narzędzia innej firmy

sysextractor zrzut ekranu okna dialogowe kopiowania okna 10

Jeśli chcesz skopiować bardziej złożone teksty okien dialogowych lub inne komunikaty systemowe i nie możesz tego zrobić, zawsze możesz rozważyć zastosowanie dedykowanego narzędzia. SysExporter od Nirsoft to wspaniałe przenośne narzędzie, które może ci w tym pomóc. Pozwoli również na skopiowanie tekstu wewnątrz widoków listy, widoków drzewa, pól list, pól kombi, pól tekstowych. Umożliwi także przeciąganie i upuszczanie określonych słów i zdań z okien dialogowych, co jest bardzo przydatną funkcją w przypadku określonych błędów. Czy wspominaliśmy, że SysExtractor jest przenośny i całkowicie darmowy?

Teraz możesz zobaczyć, jak łatwo skopiować tekst z okna dialogowego, naciskając tylko kilka przycisków. W przypadku jakichkolwiek opinii w tej sprawie napisz do nas poniżej.

Link do głównej publikacji