Jak pobrać teraz wersję Windows 10 1809

Microsoft planuje udostępnić publicznie wersję 1809 systemu Windows 10 na początku października 2018 r. Chociaż prawdopodobnie dobrym pomysłem jest odczekanie co najmniej miesiąca przed instalacją aktualizacji na maszynach produkcyjnych, wczesne pobranie i instalacja aktualizacji jest świetna dla środowisk testowych, maszyn wirtualnych i systemów, w których kopie zapasowe mogą przywrócić poprzednie status quo, jeśli rzeczy powinien pójść źle.

Niemiecki serwis techniczny Deskmodder znalazł teraz sposób na pobranie aktualizacji 1809 dla Windows 10. Opisana metoda korzysta z własnego narzędzia Media Creation Tool firmy Microsoft, aby pobrać aktualizację i zainstalować ją na komputerze, na którym jest wykonywana, lub utworzyć nośnik instalacyjny na dyskach flash USB lub jako obrazy ISO.

Sam proces jest dość prosty; zwróć uwagę, że wymaga uruchomienia polecenia z wiersza polecenia z podwyższonym poziomem uprawnień, ale to wszystko.

Aktualizacja: Microsoft oficjalnie wydał wersję 1809 systemu Windows 10. Możesz wybrać Ustawienia> Aktualizuj Bezpieczeństwo> Sprawdź aktualizacje, aby pobrać i zainstalować, jeśli Microsoft uzna komputer za zgodny z aktualizacją. Użytkownicy, którzy wolą ISO, mogą pobrać go z Adguard lub pobrać narzędzie Media Creation Tool od Microsoft.

Kilka przydatnych linków na początek:

 • Funkcje i zmiany aktualizacji systemu Windows 10 z października 2018 r
 • Windows 10 wersja 1809: usunięte i nieaktualne funkcje
 • Zmiany aktualizacji Windows 10 i Server 2016

Przygotowania

Musisz pobrać dwa pliki na komputer i umieścić je w tym samym folderze.

 1. Pobierz narzędzie Media Creation Tool dla systemu Windows 10 w wersji 1803 z firmy Microsoft. Pamiętaj, że nie chcesz od razu uruchomić narzędzia, ponieważ oferuje ono tylko wersję 1803, a nie 1809, której szukasz.
 2. Pobierz nowe archiwum zip produktu.cab ze strony internetowej Deskmodder. Uwaga: Możesz go również pobrać z tej strony GitHub.
 3. Utwórz nowy folder w systemie, np. c: \ 1809.
 4. Umieść pobrany plik MediaCreationTool1803.exe w folderze.
 5. Wyodrębnij pobrane archiwum zip i umieść plik products.cab również w folderze.
 6. Oba pliki, MediaCreationTool1803.exe i products.cab powinny teraz znajdować się w tym samym folderze.

Pobierz wersję 1809 systemu Windows 10

Po zakończeniu przygotowań nadszedł czas, aby rozpocząć pobieranie systemu Windows 10 w wersji 1809.

tworzenie mediów

Otwórz wiersz polecenia z podwyższonym poziomem uprawnień, aby rozpocząć.

 1. Aktywuj przycisk Start.
 2. Wpisz cmd.exe.
 3. Przytrzymaj klawisz Shift i Ctrl na klawiaturze.
 4. Wybierz cmd.exe z listy wyników za pomocą myszy, klawiatury lub dotyku. Powinno to uruchomić wiersz polecenia z podwyższonym poziomem uprawnień po zaakceptowaniu pytania UAC. Sprawdź, czy tak jest, sprawdzając, czy tytuł okna wiersza polecenia zaczyna się od administratora:
 5. Przejdź do katalogu, który wcześniej utworzyłeś, np. cd c: \ 1809.
 6. Uruchom MediaCreationTool1803.exe / Selfhost

Polecenie uruchamia narzędzie Media Creation Tool i zmusza go do użycia lokalnego pliku product.cab przesłaniającego wartość domyślną.

Następnie wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Możesz zaktualizować bieżący komputer lub utworzyć nośnik instalacyjny.

utwórz instalację systemu Windows 10 1809

Wolę wybrać opcję „utwórz nośnik instalacyjny”, nawet jeśli mam zamiar zaktualizować lokalny komputer. Dzięki temu mam dostęp do nośnika instalacyjnego, dzięki czemu mogę go ponownie użyć, użyć go do ponownej instalacji systemu Windows 10 na urządzeniu lub uzyskać dostęp do niektórych zawartych w nim narzędzi.

Z drugiej strony wybranie „uaktualnij ten komputer teraz” nie oferuje żadnej z tych możliwości. Narzędzie pobiera pliki instalacyjne systemu Windows 10 i zapisuje je jako obraz ISO w systemie lub tworzy z niego rozruchowy dysk flash USB.

pobieranie systemu Windows 10

Użyj rozruchowego dysku flash USB, aby rozpocząć aktualizację do systemu Windows 10 w wersji 1809, wypal ISO lub utwórz z niego obraz maszyny wirtualnej.

Firma Microsoft wyda w końcu zaktualizowane narzędzie Media Creation Tool, aby można było z niego korzystać bezpośrednio i nie trzeba polegać na obejściu, aby utworzyć nośnik instalacyjny systemu Windows 10 w wersji 1809.

Podsumowanie
Jak pobrać teraz wersję Windows 10 1809
Nazwa artykułu
Jak pobrać teraz wersję Windows 10 1809
Opis
Instrukcje pobierania Windows 10 wersja 1809, aktualizacja z października 2018 r., Nośnik instalacyjny teraz z firmy Microsoft.

Link do głównej publikacji