Jak przesłać dane Groove Music do Spotify

Użytkownicy Groove Music obudzili się kilka tygodni temu, gdy Microsoft ogłosił, że współpracują ze Spotify, największą na świecie usługą strumieniowego przesyłania muzyki.

Dzięki tej współpracy usługa strumieniowania Groove Music Pass zakończy się z dniem 31 grudnia 2017 r. Jednak nadal możesz przenieść Groove Music do Spotify, bezpośrednio przenosząc wybrane listy odtwarzania i kolekcję muzyki.

Użytkownicy Groove Music Pass otrzymają również 60 bezpłatnych dni Spotify Premium w ramach tego porozumienia, ale gdy upłynie termin grudzień, usługa przesyłania strumieniowego Groove Music Pass zostanie przerwana.

Nadal będziesz mógł słuchać muzyki kupionej i pobranej, aby nie zniknęła.

Jeśli nadal używasz Groove Music i chcesz wcześniej wiedzieć, jak przenieść swoje listy odtwarzania i kolekcję muzyki do Spotify, mamy Cię.

Przed przeniesieniem muzyki do Spotify otrzymasz tymczasowe żądanie dostępu do następujących elementów:

 • Zapisane utwory i albumy
 • Szczegóły subskrypcji
 • Prywatne listy odtwarzania

Po zakończeniu przesyłania wszystkie dane dostępne przez Spotify są usuwane. Następnie możesz przenieść Groove Music do Spotify za pomocą kilku kliknięć.

Przenieś Groove Music na Spotify

Przed przesłaniem Groove Music do Spotify musisz upewnić się, że masz najnowszą aplikację Groove Music na komputerze lub urządzeniu.

Aktualizacja tego została udostępniona dla urządzeń z systemem Windows 10 i Xbox One w połowie października tego roku, więc gdy masz zaktualizowaną aplikację, możesz przenieść Groove Music do Spotify i cieszyć się kolekcjami muzycznymi i dobranymi listami odtwarzania za pomocą kilku kliknięć.

Krok 1: Uruchom najnowszą aplikację Groove Music

 • Przejdź do Sklepu Windows lub Xbox One

przenieś Groove Music do Spotify

 • Zaloguj się do aplikacji Groove Music

przenieś Groove Music do Spotify

 • Pojawi się wyskakujące okienko z Spotify
 • Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby się zalogować lub utworzyć konto Spotify (jeśli go nie masz)

Krok 2: Zaloguj się do swojego konta Spotify

Jeśli utworzyłeś konto Spotify, zaloguj się do niego przy użyciu nazwy użytkownika i hasła. Zrób to samo dla istniejącego konta.

Krok 3: Przenieś Groove Music na Spotify

Po zalogowaniu się do Spotify Twoja kolekcja muzyki i wybrane listy odtwarzania zostaną przeniesione z Groove Music do Spotify. Zajmie to kilka minut.

Krok 4: Odtwórz swoją muzykę

Po przeniesieniu list odtwarzania i kolekcji muzyki do Spotify biblioteka muzyczna będzie zawierała całą twoją muzykę, którą możesz zacząć odtwarzać i słuchać z aplikacji.

Po przeniesieniu Groove Music do Spotify cała przeniesiona muzyka, która pasuje do tego, co znajduje się w katalogu Spotify, znajdzie odzwierciedlenie w bibliotece Spotify i listach odtwarzania.

Ponadto nadal będziesz mógł odtwarzać treści muzyczne zapisane na dysku twardym lub w chmurze, takiej jak OneDrive, za pośrednictwem aplikacji Groove Music na komputerze.

Uwaga: Jeśli używasz aplikacji Groove Music na urządzeniu mobilnym, możesz przenieść Groove Music do Spotify na zaktualizowanym urządzeniu z systemem Windows 10 lub Xbox One.

Po uruchomieniu aplikacji Groove Music pojawi się wyskakujące okienko z zaproszeniem do przeniesienia muzyki do Spotify. Wybierz i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby rozpocząć proces przesyłania, a następnie możesz słuchać ulubionej muzyki za pośrednictwem Spotify na urządzeniu.

Rozwiązywanie problemów po przesłaniu Groove Music do Spotify

 • Jeśli nie możesz znaleźć swojej muzyki po przeniesieniu jej do Spotify, czasami może to być spowodowane niedopasowaniem kolekcji Spotify. Jeśli używasz komputera lub urządzenia z systemem Windows 10 do przesyłania Groove Music do Spotify, sprawdź, czy na komputerze znajduje się plik o nazwie tekst w bibliotece muzycznej, ponieważ lista utworów, które nie zostały przeniesione, są tam przechowywane.
 • Jeśli podążasz za listami redakcyjnymi ze strony Groove Explore, nie przejdą one na Spotify. Możesz jednak utworzyć nową listę odtwarzania z tymi samymi utworami, a następnie dodać je do osobistej listy odtwarzania i przenieść do Spotify
 • Jeśli nie możesz przenieść muzyki lub nie widzisz powiadomienia, aby rozpocząć przenoszenie muzyki, sprawdź następujące elementy:
 • Jeśli zaktualizowano do najnowszej wersji aplikacji Groove Music. Jeśli twój nie jest zaktualizowany, przejdź do Ustawienia rowka stronę wybierz O, następnie sprawdź serię liczb, która wygląda następująco: 17083. — .-. Pamiętaj, że pięciocyfrowy numer po 10 powinien wynosić 17083 lub więcej, w przeciwnym razie przejdź do Windows Store, aby uzyskać aktualizacje.
 • Jeśli nadal nie widzisz powiadomienia o przeniesieniu muzyki po spełnieniu tych wymagań, przejdź do Ustawienia aplikacji Groove następnie wybierz Przenieś moją muzykę do Spotify.
 • Jeśli korzystasz z Groove Music na starszych wersjach systemu Windows (8 lub 8.1) lub starszych urządzeniach, takich jak Xbox 360 lub starsze komputery PC, możesz przenieść Groove Music do Spotify na zaktualizowanym urządzeniu z systemem Windows 10 lub Xbox One, a następnie możesz słuchać swojego ulubionego muzyka przez Spotify na twoim urządzeniu.

Istnieją inne opcje przesyłania strumieniowego muzyki dla systemu Windows, jeśli nie chcesz przenosić Groove Music do Spotify, w tym między innymi Deezer, SiriusXM, TuneIn Radio i Pandora.

Mamy nadzieję, że udało Ci się przenieść Groove Music do Spotify, wykonując powyższe kroki. Jeśli nie, daj nam znać o swoich doświadczeniach w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji