Jak przejść do trybu prezentacji w systemie Windows 10

Microsoft PowerPoint jest jednym z najpotężniejszych narzędzi, jeśli chodzi o pakiety Office. Powerpoint jest jedną z najbardziej preferowanych aplikacji do prezentacji od ponad dekady.

Osobiście korzystałem z programu Powerpoint, kiedy wcześniej pracowałem w firmie konsultingowej, a jednym z rażących problemów były powiadomienia e-mail / alerty podczas trwających prezentacji. Kolejną kwestią jest włączenie wygaszacza ekranu po kilku minutach.

Co to są ustawienia prezentacji systemu Windows?

Nieznany większości z nas Microsoft zastanawiał się już nad tym problemem, a najlepsze jest to, że mają funkcję, która to umożliwia.

Tryb prezentacji działa podobnie do trybu DND na smartfonie. Po włączeniu trybu prezentacji system Windows automatycznie wyciszy wszystkie alerty i powiadomienia.

Co ciekawe, ustawienia prezentacji zostały wprowadzone w systemie Windows Vista, ale brakowało go w niektórych wersjach systemu Windows 10, na przykład brak trybu prezentacji w systemie Windows 10 Home Edition.

Jak aktywować / włączyć tryb prezentacji systemu Windows

Gdy tryb prezentacji systemu Windows jest włączony, laptop nie przechodzi w tryb uśpienia, a wszystkie powiadomienia systemowe są tymczasowo wyłączone.

Użytkownicy mogą również ustawić określone tło i dostosować głośność głośnika dla trybu prezentacji. Te ustawienia będą stosowane za każdym razem, gdy aktywowany jest tryb prezentacji. Poprowadzimy Cię przez kroki niezbędne do włączenia trybu prezentacji systemu Windows.

  • Przejdź do Windows Mobility Center i zwróć uwagę na „Ustawienia prezentacji”.
  • W kafelku Ustawienia kliknij przycisk „Włącz”. Spowoduje to aktywację ustawień prezentacji
  • Ustawienia można zmienić, wpisując „Presentsettings.exe” w polu Rozpocznij wyszukiwanie i naciskając klawisz Enter

Dodatkowo można również utworzyć skrót pulpitu dla tego samego, używając następującej ścieżki: „C: WindowsSystem32PresentationSettings.exe”. Możesz także użyć ustawień prezentacji / startu i ustawień prezentacji / stopu, aby przełączyć ustawienia.

Jeszcze innym łatwym sposobem na uzyskanie dostępu do Ustawień prezentacji jest przejście do paska wyszukiwania i wyszukanie następujących terminów „Dostosuj ustawienia przed prezentacją.”Ustawienia prezentacji można również zmienić tutaj, włączając go / wyłączając.

Włącz tryb samolotowy

Ta metoda ma pewne ograniczenia, ale mimo to działa. Jeśli na pewno nie korzystasz z Internetu podczas prezentacji, po prostu włącz „Tryb samolotowy”.

Dzięki temu powiadomienia nie będą przeszkadzać w prezentacji. Jednak ta metoda nie jest przydatna w przypadku wygaszacza ekranu systemu Windows, który nadal będzie wyświetlany po pewnym okresie bezczynności.

Link do głównej publikacji