Jak pobrać i zainstalować Photosynth na Windows 10

Istnieje wiele narzędzi, które mogą tworzyć modele 3D, ale jednym z najlepszych narzędzi do tworzenia modeli 3D na podstawie zdjęć był Photosynth. Wraz z wydaniem systemu Windows 10 i liczbą problemów ze zgodnością wielu użytkowników zastanawia się, czy Photosynth może działać w systemie Windows 10.

Jak już wspomnieliśmy, do tworzenia modeli 3D ze zdjęć cyfrowych wykorzystano usługę Photosynth. To narzędzie zostało stworzone przez Microsoft Live Labs i University of Washington, a dzięki swojej prostocie zyskało ogromną popularność. Aby utworzyć model 3D, aplikacja analizuje zdjęcia, a przy użyciu złożonych algorytmów wykrywa różnice między podobnymi obrazami, tworząc w ten sposób interaktywny model 3D.

Photosynth został po raz pierwszy ogłoszony w 2006 roku, aw 2008 roku to narzędzie zostało udostępnione publicznie, dając użytkownikom możliwość tworzenia własnych modeli 3D na podstawie zdjęć. Niestety, Microsoft nie rozwija już Photosyntha, a ostatnia łatka do tego narzędzia została wydana w 2010 roku. Chociaż Photosynth może być nieco przestarzały, nadal może działać na Windows 10 bez żadnych problemów.

Jak zainstalować Photosynth na Windows 10

Aby zainstalować Photosynth na Windows 10, musisz wykonać następujące czynności:

 1. Pobierz Photosynth.
  pobieranie zdjęć
 2. Po pobraniu narzędzia uruchom plik instalacyjny i postępuj zgodnie z instrukcjami.
 3. Po zainstalowaniu narzędzia uruchom je. Wpisz swój adres e-mail i hasło Microsoft.
  photosynth-microsoft-account
 4. Jeśli nie masz profilu Photosynth, zostaniesz poproszony o utworzenie go, zanim będziesz mógł kontynuować. Mieliśmy kilka drobnych problemów i nie byliśmy w stanie utworzyć profilu Photosynth za pomocą linku dostarczonego przez aplikację. Możesz jednak łatwo rozwiązać ten problem, przechodząc do witryny Photosynth i logując się przy użyciu konta Microsoft. Stamtąd możesz łatwo skonfigurować swój profil Photosynth.
 5. Po zalogowaniu się do Photosynth możesz łatwo dodawać zdjęcia i przesyłać je do swojego profilu Photosynth.
  photosynth-main

Pamiętaj, że aby wyświetlić utworzone modele Photosynth 3D, musisz użyć Silverlight. Musimy wspomnieć, że Silverlight ma pewne problemy z Windows 10 i nie można go uruchomić w Edge lub Google Chrome, więc jeśli planujesz używać Silverlight, upewnij się, że używasz Internet Explorera 11 lub Firefox. Możesz pobrać Silverlight ze strony Microsoft.

Photosynth działa stosunkowo dobrze w systemie Windows 10, ponieważ nie ma problemów ze zgodnością. Podczas tworzenia konta Photosynth mieliśmy niewielkie problemy, ale poza tym nie było większych problemów. Prawdopodobnie największym problemem z Photosynth może być Silverlight, więc pobierz Silverlight i użyj przeglądarki, która w pełni go obsługuje.

Link do głównej publikacji