Jak opóźnić aktualizację do Windows 10 Creators Update

Aktualizacja Windows 10 Creators Update zostanie wydana w kwietniu. Wielu użytkowników nie może się doczekać instalacji aktualizacji na swoich komputerach, ponieważ wprowadzi ona szereg interesujących nowych funkcji do tabeli, a użytkownicy są naprawdę ciekawi ich przetestowania. Mimo podekscytowania wyraźna grupa użytkowników systemu Windows 10 woli odroczyć aktualizację.

Dlaczego? Często duże aktualizacje systemu Windows powodują różne problemy techniczne. Na przykład wielu użytkowników, którzy zainstalowali rocznicową aktualizację systemu Windows 10, zgłosiło różne błędy wkrótce po aktualizacji. Biorąc to pod uwagę, wielu użytkowników planuje opóźnienie aktualizacji do Windows 10 Creators Update.

Jak odroczyć aktualizację Windows 10 Creators Update

1. Przejdź do Ustawienia
2. Wybierz Aktualizacja Bezpieczeństwo

aktualizacja opcji zaawansowanych

3. Wybierz Zaawansowane opcje

4. Sprawdź Odrocz aktualizacje pudełko

odrocz aktualizacje rocznicy aktualizacji

Ta akcja przenosi komputer do oddziału firmy. W ten sposób główne aktualizacje są dostarczane dopiero po ich sprawdzeniu przez oddział konsumentów. Sprawdzanie poprawności odbywa się po co najmniej czterech miesiącach użytkowania, co wystarcza na wykrycie ewentualnych błędów.

Po zaznaczeniu pola Odłóż aktualizacje komputer powinien otrzymywać aktualizacje dopiero po sierpniu 2017 r. Warto wspomnieć, że opcja odroczenia aktualizacji systemu Windows 10 jest dostępna tylko w systemie Windows 10 Pro.

Korzystając z systemu Windows do celów profesjonalnych, najlepszym rozwiązaniem jest upewnienie się, że system operacyjny i kolejne aktualizacje są w pełni stabilne i niezawodne, aby uniknąć potencjalnych błędów, które mogłyby wpłynąć na Twoją firmę.

Jeśli korzystasz z systemu Windows 10 Home, musisz skorzystać z innych rozwiązań, aby odłożyć instalację aktualizacji Windows 10 Creators Update. Aby uzyskać więcej informacji na temat odraczania aktualizacji w systemie Windows 10 Home, zapoznaj się z artykułami wymienionymi poniżej:

  • Wyłącz automatyczne aktualizacje systemu Windows 10: porady i wskazówki
  • Jak zablokować automatyczne aktualizacje w systemie Windows 10
  • Windows 10 Update Disabler pozwala kontrolować dostarczanie i instalację aktualizacji
  • Możesz teraz kontrolować, jakie aplikacje można zainstalować na komputerze
Link do głównej publikacji