Aktualizacja HTC 8X Windows 10: oto wszystko, co musisz wiedzieć

HTC 8X jest jednym z nielicznych smartfonów pochodzących od dużych producentów OEM obsługujących system Windows Phone. Zapowiedziano 3 lata temu, wciąż istnieje wielu właścicieli zainteresowanych przejściem na Windows 10 Mobile.

HTC 8x Windows 10 Mobile Reboot

Według kilku właścicieli HTC 8X zgłaszali oni różne problemy po zainstalowaniu wersji zapoznawczej systemu Windows 10 Mobile. Oto, co powiedział jeden z nich:

Po instalacji podglądu poufnych informacji o systemie Windows 10 mój telefon wciąż się restartuje. Narzędzie Windows Phone Recovery Tool nie ma pakietu do odzyskania przez HTC 8X.

Na razie wydaje się, że nie jest to oficjalne rozwiązanie, ale przedstawiciel Microsoft skontaktował się i doradził, aby osoby, których dotyczy problem, powinny wykonać Miękki reset w celu rozwiązania tego problemu.

Ale to nie jedyny problem zgłaszany przez właścicieli HTC 8X. Kolejny dość długi wątek na forach pomocy technicznej Microsoft opisuje, w jaki sposób urządzenie „ginie” po zainstalowaniu Windows 10 Mobile Preview.

W takim przypadku zaleca się użycie narzędzia do odzyskiwania systemu Windows Phone w celu przywrócenia systemu Windows 8.1, ale nawet to nie zawsze działa, ponieważ zdaniem użytkowników na serwerach nie ma obrazu odzyskiwania HTC 8X.

Napraw zepsuty HTC 8X po instalacji systemu Windows 10

Ktoś sugeruje następujące kroki, które należy wykonać na wypadek, gdyby Twój HTC 8X został uszkodzony podczas próby instalacji systemu Windows 10 Mobile:

  1. Pobierz narzędzie ROM i narzędzie do aktualizacji ROM ROM Winndows Phone 8.1
  2. Unrar to
  3. Otwórz telefon w trybie odzyskiwania
  4. Wykonaj następujące czynności — włącz telefon, naciśnij przycisk zmniejszania głośności + w górę, pojawi się mały tekst, podłącz telefon do komputera kablem USB
  5. Teraz kliknij dwukrotnie ROMUpdateUtility.exe na komputerze
  6. Teraz zaczyna migać

Podczas tego procesu ekran zmieni kolor na czarny i pojawią się zielone słowa. Istnieją możliwości zatrzymania tego procesu, ale można go ponownie uruchomić, aby go wznowić.

Czy jesteś właścicielem telefonu HTC 8X i występują te same problemy? Jeśli tak, zostaw komentarz poniżej i daj nam znać.

Link do głównej publikacji