Jak otwierać pliki CGI na komputerze

CGI (Common Gateway Interface) to rodzaj pliku skryptu zawartego na stronach internetowych. Skrypty CGI są przeznaczone głównie do formularzy internetowych i pól wyszukiwania. Na przykład wielu programistów dodaje skrypty CGI do stron, które wysyłają dane formularzy na adresy e-mail.

Pliki interfejsu wspólnej bramy to zasadniczo dokumenty tekstowe zawierające skrypty. Perl jest najpopularniejszym językiem programowania dla skryptów CGI. Jednak programiści mogą również kodować je w C. Wszystko, czego potrzebujesz, aby otworzyć pliki, to edytor tekstowy, który obsługuje ich format.

Otwórz pliki CGI na komputerze z systemem Windows

Otwórz plik CGI za pomocą edytora tekstu

Istnieje wiele programów, w których można otwierać pliki CGI. Oprogramowanie innych firm nie jest nawet wymagane, ponieważ można je otwierać w Notatniku. Edytor tekstu Notatnika nie ma jednak żadnych opcji ani narzędzi do tworzenia skryptów.

Notepad ++ jest znacznie lepszym edytorem tekstu, który obsługuje format CGI. Najlepsze w Notepad ++ jest to, że zawiera podświetlanie i składanie składni. Jako takie jest to świetne oprogramowanie do edycji skryptów CGI. Ma również konfigurowalny interfejs GUI i interfejs użytkownika z zakładkami, który umożliwia użytkownikom otwieranie wielu plików w jednym oknie.

  • Na tej stronie możesz zapisać kreatora konfiguracji Notepad ++ w systemie Windows. Oprogramowanie ma wersje 32 i 64-bitowe, więc kliknij Notepad ++ Installer 32-bit x86 jeśli masz 32-bitowy system Windows.
  • Otwórz instalator oprogramowania z folderu pobierania przeglądarki. Uruchom kreatora instalacji, aby go zainstalować, i otwórz okno programu poniżej.

  • Następnie możesz kliknąć Plik > otwarty i wybierz plik CGI, który chcesz otworzyć w Notepad ++.

Konwertuj plik CGI do formatu PDF

Możesz także otwierać pliki CGI w Google Chrome, konwertując je do formatu PDF (Portable Document Format). Chrome ma własną przeglądarkę plików PDF, która otwiera dokumenty na kartach. Nie możesz jednak edytować dokumentów w przeglądarce, chyba że dodasz do nich rozszerzenie. Tak naprawdę nie otwierasz pliku CGI, ale plik PDF będzie zawierał cały jego skrypt. W ten sposób możesz przekonwertować plik CGI do formatu PDF.

  • Najpierw otwórz stronę konwertera PDF24 w przeglądarce. Konwertuje CGI i inne formaty plików do formatu PDF.

  • wciśnij Wybierz plik , a następnie wybierz plik CGI do konwersji.
  • naciśnij Iść przekonwertować plik do formatu PDF.
  • Kliknij Pobieranie przycisk, aby zapisać plik PDF.
  • Możesz otworzyć skrypt CGI w Chrome, klikając prawym przyciskiem myszy jego plik PDF i wybierając Otwierać z. Wybierz, aby otworzyć w przeglądarce Google Chrome.
  • Możesz także otworzyć dokument za pomocą alternatywnego oprogramowania PDF, takiego jak Adobe Acrobat i Foxit.

Możesz więc otwierać CGI w Notepad ++ i Chrome, a Vim, EditRocket i gVim to alternatywne oprogramowanie, które również obsługuje format pliku. Jeśli musisz edytować skrypt CGI, otwórz plik w Notepad ++. Konwertuj CGI na PDF, jeśli potrzebujesz tylko udostępnić lub wydrukować plik.

Link do głównej publikacji