Jak oglądać telewizję na komputerze z systemem Windows 10

Mimo że media nowej ery przejmują klasyczne media, nie oznacza to, że telewizja nie jest widoczna. Niektóre ekskluzywne programy i pokazy można oglądać tylko w staromodny sposób, na przykład wiadomości na żywo lub ulubione programy telewizyjne. Teraz, ponieważ telewizję cyfrową można oglądać na strumieniach PC, wielu użytkowników szuka obecnie sposobu na oglądanie telewizji w systemie Windows 10.

Używanie komputera jako telewizora może być świetnym doświadczeniem, ale w dużej mierze zależy od używanego oprogramowania / multimediów oraz rozmiaru i jakości ekranu. Zatem ujednolicenie tych dwóch platform może być nieco ograniczone. Niemniej jednak postaramy się zapewnić Ci najłatwiejszy, najbezpieczniejszy i najszybszy sposób oglądania telewizji na komputerze. Nielegalne strony streamingowe nie są dokładnie zalecane, ponieważ ryzyko jest poważne, a jakość często słaba.

Poniżej powinieneś znaleźć więcej niż wystarczająco, aby oglądać telewizję w sposób płynny i przyjemny, jak w dawnych czasach, kiedy wszystko było co najmniej nieco prostsze.

Jak oglądać telewizję w systemie Windows 10

Tuner lub karta telewizyjna to część sprzętowa, którą musisz zainstalować, aby oglądać telewizję. To nie jest najdroższy element sprzętowy, ponieważ można go znaleźć za całkiem przystępną cenę. Umieszczenie jest raczej proste. Jest umieszczony w komorze obudowy tak samo, jak karta graficzna lub karta dźwiękowa. Po skonfigurowaniu musisz uzyskać odpowiednie oprogramowanie, aby uruchomić to fajne urządzenie.

Wraz z wprowadzeniem systemu Windows 10 Microsoft zrezygnował z popularnego Media Center, który działał jak urok dla tak wielu użytkowników. To trochę nierozsądny akt, ale nie jest to dziwne zjawisko dla giganta z Redmond. Na szczęście po odrzuceniu aplikacji natywnej dla systemu Windows pojawiły się inne rozwiązania programowe. W tej chwili liderem w tej dziedzinie jest Kodi. Po ustanowieniu dla Xbox jako odtwarzacz multimedialny typu open source, KODI jest obecnie ważnym następcą Media Center. Jest bezpłatny, niezawodny i łatwy w użyciu. Ponadto pokażemy, jak korzystać z KODI do oglądania telewizji i korzystania ze standardowych funkcji jednocześnie.

  1. Pobierz i zainstaluj KODI dla Windows. Link do pobrania można znaleźć na tej stronie.
  2. Podłącz przewód kablowy do komputera, podłączając go do karty tunera telewizyjnego.
  3. Otwórz KODI.
  4. Pod paskiem bocznym kliknij Dodatki.
  5. Wybierz Moje dodatki.
  6. Otwórz klientów PVR.
  7. Znajdź odpowiedni dodatek pasujący do Twojego sprzętu.
  8. Pobierz i zainstaluj.
  9. Teraz wróć do ekranu głównego i kliknij TV.

Dzięki temu powinieneś mieć możliwość oglądania wielu różnych telewizorów na swoim komputerze. Możesz użyć okna nakładki, które pozwala oglądać telewizję podczas wykonywania codziennych zadań na komputerze. Życzymy miłego spędzania czasu z telewizorem i nie zapomnij podzielić się wrażeniami z poniższych komentarzy.

Link do głównej publikacji