Jak odzyskać usunięte pliki audio na komputerze z systemem Windows

Muzyka wprowadza radość i jej cuda do naszego życia; czy to muzyka, podcast, audio materiały edukacyjne lub plik audio. Zastanawiasz się jak odzyskać usunięte pliki audio które zostały przypadkowo lub celowo usunięte z komputera? Nie martw się, ten post jest przeznaczony dla Ciebie.

Czasami pliki audio są tracone, uszkodzone lub usuwane z powodów związanych z przesyłaniem plików, uszkodzeniem wirusów, przypadkowym usunięciem lub z innych przyczyn. Oznacza to jednak, że straciliśmy cenne pliki audio w formacie mp3, wav, aiff, wma lub innych formatach.

Tymczasem rozumiemy, jak ważne jest odzyskiwanie skasowanych plików audio na komputerze z systemem Windows, zwłaszcza gdy nie masz kopii zapasowej plików. Dlatego opracowaliśmy metody, za pomocą których można odzyskać usunięte pliki audio na komputerze z systemem Windows.

 • Przywróć z Kosza
 • Użyj oprogramowania do odzyskiwania

Jak odzyskać usunięte pliki audio

1. Przywróć z Kosza

odzyskać usunięte pliki audioKosz to narzędzie systemu Windows występujące w każdym systemie operacyjnym Windows, które utrzymuje usunięty element. Łatwo jest jednak przywrócić usunięte pliki, w szczególności usunięte pliki audio, jeśli Kosz nie jest wyczyszczony.

Możesz odzyskać usunięte pliki audio na komputerze z systemem Windows, wszystko, co musisz zrobić, to uzyskać dostęp do Kosza i przywrócić usunięty plik audio. Oto jak to zrobić:

 1. Kliknij dwukrotnie ikonę Kosz na pulpicie
 2. Znajdź i wybierz pliki audio, które chcesz odzyskać.
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy wybrane pliki audio, a następnie wybierz „Przywróć”
 4. Poczekaj na zakończenie procesu przywracania.
 5. Wyjdź z Kosza po zakończeniu przywracania plików audio

Zaleca się zanotowanie pierwotnej lokalizacji plików audio, aby wiedzieć, gdzie będą znajdować się po ich przywróceniu. Ale jeśli nie znasz jego oryginalnej lokalizacji, po przywróceniu możesz wyszukać ją, wpisując nazwę pliku audio w pasku wyszukiwania systemu Windows.

Jeśli jednak nie widzisz plików audio w Koszu, oznacza to, że zostały trwale usunięte; potrzebujesz narzędzi do odzyskiwania, aby odzyskać trwale usunięte pliki audio.

 • 2. Użyj narzędzi do odzyskiwania

  odzyskać usunięte pliki audioNarzędzia do odzyskiwania to programy komputerowe służące do odzyskiwania trwale usuniętych plików na komputerze z systemem Windows. Mamy bezpłatne i premium narzędzia do odzyskiwania, których możesz użyć do odzyskania usuniętych plików audio na komputerze z systemem Windows.

  Możesz użyć Recuva, narzędzie do odzyskiwania opracowane przez Piriform, które jest łatwe w użyciu. Darmowe oprogramowanie ma uproszczony kreator GUI, który ułatwia wyszukiwanie typowych typów plików, w szczególności plików audio. Możesz jednak uruchomić program z komputera z systemem Windows i zewnętrznego urządzenia pamięci masowej, np. Dysk USB.

  Możesz także użyć Recuva do skanowania uszkodzonego lub sformatowanego dysku twardego, aby odzyskać usunięte pliki audio. Recuva jest zgodny z systemem operacyjnym Windows (Windows 10, Windows 8 (w tym Windows 8.1), Windows 7, Windows Vista, Windows XP, a nawet Windows Server).

  Tymczasem możesz pobrać bezpłatną wersję Recuva z Piriform Download Center. Chociaż wersja Pro Recuva z rozszerzonymi możliwościami jest dostępna w cenie 19,95 USD.

  Inne narzędzia do odzyskiwania, które zalecamy do odzyskiwania skasowanych plików audio, to:

  • Przywróć moje pliki
  • DiskInternals Uneraser
  • Odzyskiwanie danych Kvisoft
  • Odzyskaj pliki 3
  • Odzyskiwanie Pandory

  Podsumowując, wskazane jest regularne tworzenie kopii zapasowych plików audio na zewnętrznym urządzeniu magazynującym lub przesyłanie online za pomocą narzędzi do udostępniania plików dla systemu Windows.

  Niektóre z wymienionych przez nas narzędzi do odzyskiwania są proste w użyciu i bezpłatne; inne oferują rozszerzone możliwości w cenie premium.

  Można jednak odzyskać usunięte pliki audio na komputerze; przez przywrócenie z Kosza lub za pomocą narzędzi do odzyskiwania danych.

  Czy masz jakieś pytania? Zapytaj nas, komentując poniżej.

Link do głównej publikacji